Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Навч.забез.народознавство-2014.doc
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.07.2025
Размер:
323.58 Кб
Скачать

Методичні вказівки

Готуючись до семінарського заняття, студент повинен опрацювати вказану літературу, скласти конспект, щоб прийняти участь у обговоренні питань. Також необхідно виконати завдання для самостійної роботи, в якому використати свої теоретичні знання з означеної теми та виявити свої творчі здібності. Конспект заняття побудуйте за такою структурою:

Тема:

1.Програмовий зміст: визначте, опираючись на вимоги програми.

2.Підготовка вихователя.

3.Підготовка дітей.

4.Наочний матеріал.

5.Хід заняття:

Вступна частина: (мета, якими методами, прийомами буде досягнена).

Основна частина (етапи, з яких вона складається, методи, прийоми).

Заключна частина.(мета, шляхи досягнення).

До індивідуальних завдань (написання консультацій) рекомендується самостійно підібрати літературу.

Самостійна робота до залікового модулю ііі

Тема: Праця дорослих як один із засобів ознайомлення дітей з суспільною дійсністю.

Питання для самостійного опрацювання

1.Аналіз змісту варіативних програм з питань ознайомлення дітей дошкільного віку з працею дорослих.

2.Система роботи щодо ознайомлення дітей з працею дорослих.

Методичні вказівки

Вивчіть матеріал та запишіть його до зошита. Перше питання передбачає здійснити порівняльний аналіз змісту програм (“Дитина в дошкільні роки”, “Я у Світі”) щодо ознайомлення дошкільників з працею дорослих.

У другому питанні визначте зміст, охарактеризуйте методи та прийоми ознайомлення з працею дорослих у дослідженнях А. М. Богуш, Н. В. Гавриш.

Література основна

1. Базова програма розвитку дитини дошкільного віку “Я у Світі” / М-во освіти і науки України, Акад. пед. наук України; наук. ред. та упоряд. О. Л. Кононко. – К. : Світич, 2008. – 430 с.

2. Дитина в дошкільні роки. Програма розвитку, навчання та виховання дітей. – Запоріжжя: ЛІПС. Лтд, 2000. – 268 с.

3.Кривошия Н. Ознайомлення з працею дорослих як провідною категорією / Н. Кривошия // Дошкільне виховання. – 1997. – № 1. – C. 26 – 27.

  1. Макеева Г. Формирование представлений о труде взрослых / Г. Макеева // Дошкольное воспитание – 1989. – № 2. – С. 83.

  2. Машовець М. Даруємо радість праці : (Програма виховання дітей у праці) / М. Машовець // Дошкільне виховання. – 2006. – № 5. – С. 8 – 9; № 6. – С. 10 – 12.

Література додаткова

1. Боберська Т. Малятам про працю дорослих / Т. Боберська // Дошкільне виховання. – 1987. – № 3; 1988. – № 3. – С. 15 – 16.

2. Бурыкина М. Формирование представлений о труде шофера / М. Бурыкина // Дошкольное воспитание – 1989. – № 6. – С. 33 – 37.

3. Васильева-Ганус Л. П. Уроки занимательного труда. – 2-е изд. / Л. П. Васильева-Ганус. – М. : Педагогика, 1987. – 120 с.

4. Внекласная работа по труду : Работа с разными материалами. Пособие для учителей [сост. А. М. Гусакова]. – М. : Просвещение, 1981. – 176 с.

5. Воспитание дошкольника в труде / [под ред. В. Г. Нечаевой]. – 2-е изд., перераб. и доп. – М. : Просвещение, 1980. – 208 с.

Тема: Методика ознайомлення дошкільників з соціальними установами

Питання для самостійного опрацювання

1. Аналіз змісту програм щодо ознайомлення дошкільників з соціальними установами.

2. Методика проведення екскурсій в соціальні установи: їдальня, пошта, бібліотека, лікарня, аптека, крамниця, перукарня, кінотеатр.