
- •Київський професійно-педагогічний коледж ім.А. Макаренка
- •Коротка історична та загальна довідка про
- •Методична робота в кппк ім. А. Макаренка
- •План уроку виробничого навчання
- •Мета уроку:
- •1. Вступний інструктаж
- •Глава 18.2 ст.248-250.
- •План виховної роботи з групою 6 коф На період проходження практики
Методична робота в кппк ім. А. Макаренка
Методична робота в коледжі сприяє підвищенню рівня педагогічної, методичної та ділової кваліфікації майстра виробничого навчання, викладача та інших працівників.
Добре організована методична робота також сприяє підвищенню рівня технічних знань, професійних вмінь та навичок учнів.
Є колективні і індивідуальні форми проведення методичної роботи з педколективом коледжу.
План методичної роботи коледжу може бути таким:
Робота педагогічної ради (1 раз у місяць, або 1 раз у 2 місяці).
Робота предметних методичних комісій та методкомісій за професіями (голови методкомісій складають план роботи комісій).
Підготовка та проведення відкритих уроків з теоретичного та виробничого навчання.
Вивчення, узагальнення передового лосвіду.
Робота методкомісій по здійсненню міжпредметних звязків.
Робота педагогічного кабінету коледжу (складається план).
Самостійна методична робота педпрацівників коледжу.
Індивідуальна методична робота керівників коледжу.
Інші методичні заходи.
Семінари – практикуми;
Педагогічні читання;
Проведення предметних тижнів;
Проф орієнтація та інше.
Психолого-педагогічна характеристика групи.
Назва групи: 6 кухарі-офіціанти
Кількість учнів: 26
Склад групи: 10 –дівчаток, 16 –хлопчиків
Загальна характеристика колективу:
Всі учні підлітки від 17 – 21 років, прийшли навчатися після 11 класу. Всі зацікавлені у вибраній спеціальності, група згуртована, дружня, спілкується з іншими групами коледжу.
Всі учні набули певних вмінь і навичок на уроках виробничого навчання. Приймали участь в підтриманні матеріальної бази коледжу.
Естетичний стан групи:
В групі учні не ворогують між собою, організовують різні міроприємства, слухають музику, спілкуються між собою.
Більша половина хлопців займаються спортом в рзних секціях: футбол, волейбол і інше.
Міжособистісні стосунки учнів у колективі:
Група 6КОФ дисциплінована, з старшими ввічливі і виховані. Між собою ніяких негативних стосунків не виявляють.
Психолого-педагогічна характеристика
на студентку групи 6КОФ
Біду Марину Сергіївну
1991 року народження
Біда Марина Сергіївна являється старостою групи 6КОФ. Має високий рівень знань, з повагою відноситься до учнів та до викладачів. Має високі організаторські здібності. Є лідером групи. У групі спілкується з усіма, учні її поважають,відносяться до неї доброзичливо. Бере активну участь у суспільному житті колективу. Дкякі учні беруть приклад з Марини, завжди допомагають у роботі та дисципліні групи. Вчиться на позитивні оцінки (8, 9, 10, 11). Немеє шкідливих звичок, тому я вважаю її зразковою ученицею.
Психолого-педагогічна характеристика
на студента групи 6КОФ
Павлова Дмитра Олександровича
1991 року народження
Павлов Дмитро Олександрович недисциплінований учень. Темперамент у Дмитра – холерик. Невчасно приходить на пари. Завжди сперечається з викладачами. Має шкідливі звички. Ніколи не сидить на місці завжди кудись поспішає. Не поважає старших. Вчиться на непогані оцінки (6, 7, 8). Не дуже товариський, у групі має мало друзів.
Аналіз уроку теоретичного навчання
КППК ім. А. Макаренка
П. І. Б. Викладача: Павловська М. Я.
З навчального предмету: спецтехнологія.
Санітарно-гігієнічний стан кабінету:
Кабінет оснащений сучасними меблями, відповідає вимогам санітарно-гігієнічного стану.
Аналіз:
Організаційна частина – 3 хв.
Актуалізація опорних знань – 10 хв.
Мотивація навчання – 2 хв.
Викладення нового матеріалу – 60 хв.
Чітко і якісно поставлена мета уроку. Тема уроку відповідає учбовій програмі. В наявності пдан уроку.
Зміст уроку:
Організація і методика уроку проводиться за комплексною системою. Використання на міжпредметній основі та внутрішньо – предметній .
Діяльність викладача на уроці:
Використання плану – конспекту, плану – уроку, плакати, матеріали, наглядні засоби, обладнання. Здійснювались відповідні форми і методи організації навчального процесу.
Методи і прийоми роботи:
Використано активний метод навчання. Чітко і точно поставлені питання. Перевірка знань, навиків та умінь учнів. Ввиставлення оцінок.
Аналіз дій учнів на уроці:
Учні на уроці організовані, добре підготовлені до уроку, дисципліновані. Брали активну участь у проведенні уроку.
Загальні висновки:
Урок активний, насичений наочністю і проведений методично вірно. Мета уроку досягнена.
Аналіз уроку теоретичного навчання
КППК ім. А. Макаренка
П. І. Б. Викладача: Павловська М. Я.
З навчального предмету: оргганызацыя виробницства та обслуговування.
Санітарно-гігієнічний стан кабінету:
Кабінет оснащений сучасними меблями, відповідає вимогам санітарно-гігієнічного стану.
Аналіз:
Організаційна частина – 3 хв.
Актуалізація опорних знань – 10 хв.
Мотивація навчання – 2 хв.
Викладення нового матеріалу – 60 хв.
Чітко і якісно поставлена мета уроку. Тема уроку відповідає учбовій програмі. В наявності пдан уроку.
Зміст уроку:
Організація і методика уроку проводиться за комплексною системою. Використання на міжпредметній основі та внутрішньо – предметній .
Діяльність викладача на уроці:
Використання плану – конспекту, плану – уроку, плакати, матеріали, наглядні засоби, обладнання. Здійснювались відповідні форми і методи організації навчального процесу.
Методи і прийоми роботи:
Використано активний метод навчання. Чітко і точно поставлені питання. Перевірка знань, навиків та умінь учнів. Ввиставлення оцінок.
Учні на уроці організовані, добре підготовлені до уроку, дисципліновані. Брали активну участь у проведенні уроку.
Загальні висновки:
Урок активний, насичений наочністю і проведений методично вірно. Мета уроку досягнена.
Аналіз уроку теоретичного навчання
КППК ім. А. Макаренка
П. І. Б. Викладача: Шуст Ю. О.
З навчального предмету: основи правових знань.
Санітарно-гігієнічний стан кабінету:
Площа учбового кабінету 72 м2, освітленість, вентиляція вдповідають санітарним нормам.
Аналіз:
Урок всебічно підготовлений, навчально – плануюча документація розроблена методично правельно, активність учнів на уроці висока.
Зміст уроку:
Тема уроку: “Права на майно”. Метод проведення – розповідь, бесіда. Актуалізація опорних знань, викладення нового учбового матеріалу, складання опорного конспекту,закріплення нового учбового матеріалу.
Діяльність викладача на уроці:
Використання плану – конспекту, плану – уроку, плакати, матеріали, наглядні засоби, обладнання. Здійснювались відповідні форми і методи організації навчального процесу.
Методи і прийоми роботи:
Учні вдало піддавалися до участі в бесіді. Використано активний метод навчання. Чітко і точно поставлені питання. Перевірка знань, навиків та умінь учнів. Ввиставлення оцінок.
Аналіз дій учнів на уроці:
Зацікавленість у вивченні нової теми, складання опорних конспектів, участь у бесіді та ін.
Загальні висновки:
Урок підготовлений і проведений на високому, організаційному, методичному рівні, мета уроку досягнена. Оцінка відмінно.
Аналіз уроку виробничого навчання
Професія: кухар
Група: 6 КОФ
Дата: 09.02.09
П. І. Б. Майстра в/н: Павловська М.Я.
Тема уроку: Приготування дерунів картопляних
Мета уроку: Навчити учнів правильно і якісно виконувати основні трудові прийоми.
Організація уроку:
Початок уроку: 8.30 на урок 7 год.
Організаційна частина – 5 хв.
Вступний інструктаж – 40 хв.
Поточний інструктаж – 6 год.
Заключний інструктаж – 15 хв.
Матеріально – технічне забезпечення уроку:
Інструменти, інвентар, інструкційна і технологічна документація. Майстерня у відмінному, санітарно – гігієнічному стані.
Проведення уроку:
Правельно названа тема та основна мета уроку. Правельний підбір учбового матеріалу для вступного інструктажу. Учні виконували самостійно учбово – виробниче навчання. Засвоєння практичних та теоретичних умінь, Майстер володіє умінням на рівні педагогічної майстерності.
Культура праці майстра та учнів:
Урок забезпечений гармонійними поєднаннями різноманітних напрямків, засобів, форм; особисте спілкування з учнями, учні уважні, досконалість мовлення.
Підсумок уроку:
Навчально – матеріальна база підготовлена добре, вступний інструктаж проведений на високому рівні, мета уроку досягнена.
Аналіз уроку виробничого навчання
Професія: кухар
Група: 6 КОФ
Дата: 16.02.09
П. І. Б. Майстра в/н: Павловська М.Я.
Тема уроку: Приготування овочевого рагу
Мета уроку: Навчити учнів правильно і якісно виконувати основні трудові прийоми.
Організація уроку:
Початок уроку: 8.30 на урок 7 год.
Організаційна частина – 5 хв.
Вступний інструктаж – 40 хв.
Поточний інструктаж – 6 год.
Заключний інструктаж – 15 хв.
Матеріально – технічне забезпечення уроку:
Інструменти, інвентар, інструкційна і технологічна документація. Майстерня у відмінному, санітарно – гігієнічному стані.
Проведення уроку:
Правельно названа тема та основна мета уроку. Правельний підбір учбового матеріалу для вступного інструктажу. Учні виконували самостійно учбово – виробниче навчання. Засвоєння практичних та теоретичних умінь, Майстер володіє умінням на рівні педагогічної майстерності.
Культура праці майстра та учнів:
Урок забезпечений гармонійними поєднаннями різноманітних напрямків, засобів, форм; особисте спілкування з учнями, учні уважні, досконалість мовлення.
Підсумок уроку:
Навчально – матеріальна база підготовлена добре, вступний інструктаж проведений на високому рівні, мета уроку досягнена.
Аналіз уроку виробничого навчання
Професія: кухар
Група: 6 КОФ
Дата: 17.02.09
П. І. Б. Майстра в/н: Павловська М.Я.
Тема уроку: Приготування зраз картопляних
Мета уроку: Навчити учнів правильно і якісно виконувати основні трудові прийоми.
Організація уроку:
Початок уроку: 8.30 на урок 7 год.
Організаційна частина – 5 хв.
Вступний інструктаж – 40 хв.
Поточний інструктаж – 6 год.
Заключний інструктаж – 15 хв.
Матеріально – технічне забезпечення уроку:
Інструменти, інвентар, інструкційна і технологічна документація. Майстерня у відмінному, санітарно – гігієнічному стані.
Проведення уроку:
Правельно названа тема та основна мета уроку. Правельний підбір учбового матеріалу для вступного інструктажу. Учні виконували самостійно учбово – виробниче навчання. Засвоєння практичних та теоретичних умінь, Майстер володіє умінням на рівні педагогічної майстерності.
Культура праці майстра та учнів:
Урок забезпечений гармонійними поєднаннями різноманітних напрямків, засобів, форм; особисте спілкування з учнями, учні уважні, досконалість мовлення.
Підсумок уроку:
Навчально – матеріальна база підготовлена добре, вступний інструктаж проведений на високому рівні, мета уроку досягнена.
ЗАТВЕРДЖУЮ
СТАРШИЙ МАЙСТЕР
_____________Павловська М.Я.