
- •8.05160103 – Прядіння натуральних і хімічних волокон
- •2.4. Техніко – економічні показники ефективності фабрики……………………59
- •2.7. Техніко – економічні показники ефективності фабрики……………………84
- •2.10. Техніко – економічні показники ефективності фабрики…………………104
- •І. Технологічна частина
- •1. Обґрунтування вибору сировини для виробітки пряжі пневмомеханічного способу прядіння
- •1. 1. Розрахункове проектування волокнистої суміші для виробітку пряжі пневмомеханічним способом прядіння.
- •Склади робочих сортувань
- •1. 2. Розрахункове обґрунтовування компонентно-відсоткових складів робочих сортувань
- •1.3. Обґрунтовування вибору техніки і технології для виробітку напівфабрикату
- •Мотальна машина мт-2м
- •1.4. Обґрунтовування і розрахунок параметрів попереднього плану прядіння
- •Визначення витяжок
- •Визначення максимальних для заданої пряжі теоретичних продуктивностей устаткування.
- •1 Камери
- •Визначення розмірів прядильних паковок
- •1.5. Розподіл виходу пряжі, зворотів і відходів по ланцюгам прядильного виробництва
- •Розрахунки годинних вироблень напівфабрикатів по переходах виробництва
- •Визначення числа машин
- •Попереднє складання апаратності
- •1.6. Розгорнутий план прядіння для пряжі 25 текс
- •1.7.Змінюємо прядильну машину в технологічному ланцюжку та розраховуємо всі показники Обґрунтовування вибору техніки і технології для виробітку напівфабрикату
- •Визначення максимальної для заданої пряжі теоретичної продуктивності прядильної машини autocoro s- 360.
- •1 Камери
- •Визначення числа машин
- •1.8.Змінюємо прядильну машину в технологічному ланцюжку Обґрунтовування вибору техніки і технології для виробітку напівфабрикату
- •Визначення максимальної для заданої пряжі теоретичної продуктивності прядильної машини rieter r-40
- •1 Камери
- •Визначення числа машин
- •Іі. Економічна частина
- •2. Економічна частина
- •2.1. Розрахунок економічної частини для машини ппм-120-а1м
- •Лінійна щільність пряжи, текс т 25
- •2.2. Планування чисельності персоналу та фонду заробітної плати
- •2.3. Розрахунок плану по собівартості, прибутку і рентабельності
- •2.3.1 Розрахунок площ виробничих приміщень
- •2.3.2. Розрахунок витрат на воду та опалення приміщень
- •2.3.3. Баланс сировини для прядильного виробництва
- •Баланс сировини для пневмомеханічного способу для пряжі 25 текс
- •2.3.4. Розрахунок амортизаційних відрахувань
- •2.3.5. Розрахунок затрат на електроенергію
- •2.3.6. Розрахунок витрат на ремонт обладнання
- •2.3.7 .Витрати на утримання і експлуатацію обладнання
- •2.4. Техніко – економічні показники ефективності фабрики Вартість реалізованої продукції Вартість реалізованої продукції розраховується за формулою:
- •Прибуток
- •Вартість основних виробничих фондів
- •Фондоємність
- •Прибуток з гривні овф
- •З’єм продукції з одного метра квадратного виробничої площі
- •Термін окупності
- •Індекс прибутковості
- •2.5. Розрахунок економічної частини для машини autocoro s360
- •2.6. Розрахунок плану по собівартості, прибутку і рентабельності
- •2.6.1. Розрахунок площ виробничих приміщень Таблиця 29
- •2.6.2. Розрахунок витрат на воду та опалення приміщень
- •2.6.3. Баланс сировини для прядильного виробництва.
- •Баланс сировини для пневмомеханічного способу для пряжі 25 текс.
- •2.6.4. Розрахунок амортизаційних відрахувань Таблиця 30
- •2.6.5. Розрахунок затрат на електроенергію
- •2.6.6. Розрахунок витрат на ремонт обладнання
- •2.6.7. Витрати на утримання і експлуатацію обладнання
- •Індекс прибутковості
- •2.8. Розрахунок економічної частини для машини rieter r - 40
- •2.9. Розрахунок плану по собівартості, прибутку і рентабельності
- •2.9.1 Розрахунок площ виробничих приміщень
- •2.9.2. Розрахунок витрат на воду та опалення приміщень
- •2.9.3. Баланс сировини для прядильного виробництва.
- •2.9.4. Розрахунок амортизаційних відрахувань
- •2.9.5. Розрахунок затрат на електроенергію
- •2.9.6. Розрахунок витрат на ремонт обладнання
- •2.9.10. Витрати на утримання і експлуатацію обладнання
- •2.9.11. Цехові витрати
- •2.9.12. Загальногосподарські витрати
- •Індекс прибутковості
- •Техніко-економічні показники
- •Ііі. Охорона праці та безпеки в надзвичайних ситуаціях
- •3.Охорона праці та безпеки в надзвичайних ситуаціях
- •3.1.Охорона праці
- •3.1.1. Техніка безпеки
- •3.1.2. Заходи з виробничої санітарії.
- •3.1.3. Пожежна профілактика
- •Висновок
- •3.2. Безпека в надзвичайних ситуаціях
- •3.2.2. Фізичні і хімічні властивості хлору
- •3.2.3. Розрахунок глибини, ширини зони можливого ураження робітників та службовців та часу підходу хмари з зараженим хлором повітрям.
- •3.2.4. Аналіз можливих наслідків потрапляння лабораторії у зону дії небезпечних концентрацій брому
2.6.6. Розрахунок витрат на ремонт обладнання
Витрати на ремонт обладнання розраховуються за формулою:
Зр = 34475+ 397820=432295 грн.
Зр =432,295тис..грн.
Витрати на поточний ремонт:
Зпот = (185,3+ (185,3* 0,3955))*100/ 65 = 397,82 тис. грн..
Таблиця 32
Розрахунок витрат на капітальний та середній ремонт
Найменування обладнання |
Марка маш.
|
Кількість машин у заправці |
Періодичність капітальних ремонтів |
Кількість капітальних машино-ремонтів α |
Норма витрат на 1 капітальний ремонт, грн. ДМ |
Річні втрати, грн. |
Автоматичний кипорозпушувач |
BLENDOMAT BO-A |
1 |
24/12=2 |
1/2=0,5 |
350,00 |
291,67 |
Багатофункціональний віддільник |
SP-MF |
1 |
24/12=2 |
1/2=0,5 |
220,00 |
183,33 |
Живильник-змішувач |
МХ-1 |
1 |
24/12=2 |
1/2=0,5 |
220,00 |
183,33 |
очисник |
CLEANOMAT CL-C4 |
1 |
24/12=2 |
1/2=0,5 |
100,00 |
83,33 |
очисник |
SECUROMAT SP-F |
1 |
24/12=2 |
1/2=0,5 |
100,00 |
83,33 |
Чесальна машина |
DK-803 |
20 |
36/12=3 |
20/3=6,7 |
700,00 |
7816,67 |
Стрічкова машина І |
SB-51 |
10 |
48/12=4 |
10/4=2,5 |
600,00 |
2500 |
Стрічкова машина ІІ |
RSB-851 |
10 |
48/12=4 |
10/4=2,5 |
600,00 |
2500 |
Прядильна машина |
AUTOCORO S360 |
15 |
48/12=4 |
15/4=3,75 |
2000,00 |
18750 |
Мотальна машина |
МТ-2М |
10 |
48/12=4 |
10/4=2,5 |
500 |
2083,33 |
Всього |
|
- |
- |
- |
- |
432295 |
2.6.7. Витрати на утримання і експлуатацію обладнання
Транспортні витрати:
Зтр = 146,68+49,02+(146,68*0,5)+ 574 +(574*0,3955)= 1070,06тис.грн
Таблиця 33
Витрати на утримання і експлуатацію обладнання
Назва затрат |
Сума, тис. грн. |
1. Амортизаційні нарахування (без ТЗ) |
880,1 |
2. Витрати на рухому енергію (всіх машин) |
4902,77 |
3. Затрати на ремонт обладнання |
432,295 |
4. Транспортні витрати |
1070,06 |
Всього Зуео |
7285,22 |
2.6.8.Цехові витрати
Цехові витрати розраховуються за формулою:
Зцех = 40*(7285,22+164,29+(164,29*0,3955)) / 100 = 3005,79 тис.грн
2.6.9. Загальногосподарські витрати
Ззаг.госп. = 70*3005,79 /100= 2104,06 тис.грн.
2.6.10 Позавиробничі витрати
З поз.вир. = 2 *37738,85/100 = 754,77 тис.грн
2.6. 11. Складання калькуляції собівартості пряжі
Собівартість на 100од визначається:
С100од =37738,85*100/16293=231,63грн
Ціна оптова визначається:
Цопт = 231,63* ( 1+0,15)=266,37грн.
Вартість товарної продукції:
Тп = 266,37*16293/100=44993,63 тис.грн
Витрати на 1 грн. товарної продукції
З1грнТп =38493,63*100/44993,63 =86,96коп
Таблиця 34
Калькуляція собівартості пряжі
Статті затрат |
Собівартість |
Структура,% |
|
Випуску, тис. грн. |
На 100 кг, грн. |
||
Випуск за рік, т |
16293 |
- |
- |
І Сировина (з відрахуванням відходів) |
24529,83 |
150,55 |
63,72 |
ІІ Обробка
|
- 5,97
579 228,99
7285,22 3005,79 2104,06 |
- 0,036
3,55 1,4
44,71 18,44 12,91 |
- 0,015
1,50 0,59
18,92 7,80 5,46 |
Усього обробка |
13209,03 |
90,3 |
34,31 |
Виробнича собівартість (І+ІІ) |
37738,85 |
231,63 |
98,04 |
ІІІ Позавиробничі витрати |
754,77 |
4,63 |
1,96 |
Повна собівартість (І+ІІ+ІІІ) |
38493,63 |
236,25 |
100 |
Ціна за одиницю продукції |
- |
266,37 |
- |
Вартість реалізованої продукції |
44993,6 |
- |
- |
Прибуток |
6499,97 |
- |
- |
Рентабельність продукції, % |
15 |
- |
- |
Затрати на 1 грн. товарної продукції, коп. |
86,96 |
- |
- |
2.7. Техніко – економічні показники ефективності фабрики
Вартість реалізованої продукції
= 44993,6тис.грн
Прибуток
Прибуток - це доход підприємства.
Пр= 44993,6-38493,63=6499,97тис.грн
Вартість основних виробничих фондів
Фср=5867,29*100 / 65 = 9026,6 тис.грн.
Рентабельність
Рентабельність продукції
Rп = 6499,97*100/38493,63=15%
Рентабельність продажів
Rпр = 6499,97*100 / 38493,63= 13 %
Рентабельність виробництва
Rвир = 6499,97* 100 / 9026,6 + (9026,6 *0,3) = 55,4 %
Фондовіддача
Фо = 44993,6/ 9026,6 = 4,98
Фондоємність
Фе = 9026,6 /44993,6=0,2
Прибуток з гривні ОВФ
Пзгр = 6499,97/ 9026,6= 0,72 грн.
З’єм продукції з одного метра квадратного виробничої площі
16293/ 8715* 1000 = 1869,53кг/м
З’єм продукції розраховується за формулою (у вартісному вираженні):
Sпрод(в) = 44993,6/ 8715= 5,16 грн/м
Термін окупності
Термін окупності характеризує період, за який вкладені в проект інвестиції окупляться.
Інвестиції в розрахунках розраховуються спрощено виходячи зі співвідношення:
Фср ― 80%
I ― 100%
І= 9026,6*100/80 = 11283,25 тис.грн.
Термін окупності інвестицій, як показник їхньої ефективності, розраховується:
Ток = 11283,25 /3958,89=2,85роки
Чистий прибуток
ЧП =6499,97– (6499,97* 0,25) = 4874,97 тис.грн.
Чистий доход
ЧД = 4874,97 + 1026,78= 5901,75 тис.грн.
Приведений чистий доход (грошовий потік)
ПЧД1 = 5901,75 * 0,87= 5134,53 тис.грн
ПЧД2= 5901,75 *0,757 = 4467,62 тис.грн
ПЧД3= 5901,75 *0,658 = 3883,35 тис.грн
ПЧД4 = 5901,75 *0,572 = 3375,8 тис.грн
ПЧД5= 5901,75 *0,497 = 2933,17 тис.грн
Коефіцієнт дисконтування
1/1,15=0,87
0,87/1,15=0,757
0,757/1,15=0,658
0,658/1,15=0,572
0,572/1,15=0,497
Таблиця 35
Сумарний приведений чистий прибуток
Показники(Тис.грн.) |
1рік |
2рік |
3рік |
4рік |
5рік |
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
Прибуток |
6499,97 |
6499,97 |
6499,97 |
6499,97 |
6499,97 |
Чист.прибут. |
4874,97 |
4874,97 |
4874,97 |
4874,97 |
4874,97 |
Амортизація |
1026,78 |
1026,78 |
1026,78 |
1026,78 |
1026,78 |
Чистий дохід |
5901,75 |
5901,75 |
5901,75 |
5901,75 |
5901,75 |
Привед.чист.дох |
5134,53 |
4467,62 |
3883,35 |
3375,8 |
2933,17 |
Сумарний ПЧД |
5134,53 |
9602,15 |
13485,5 |
16861,3 |
19794,47 |