Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
ПОЛНОСТЬЮ ДИПЛ-(С ЭКОНОМ.ЧАСТЬЮ).doc
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.05.2025
Размер:
2.2 Mб
Скачать

Фондоємність

Фондоємність показує скільки буде потрібно ОВФ для виробництва продукції на 1 гривню і розраховується:

; (58)

Фе = 10817,57 /54723,43=0,20

де:

Фе – фондоємність.

Прибуток з гривні овф

Прибуток з гривні ОВФ характеризує, який прибуток одержує виробництво з 1 гривні вкладених ОВФ, і розраховується за формулою:

; (59)

Пзгр = 6186,13/ 10817,57 = 0,57 грн.

де:

ПР - прибуток річний;

З’єм продукції з одного метра квадратного виробничої площі

Даний показник розраховується за формулою (у натуральному вираженні):

; (60)

16293/ 11200* 1000 = 1454кг/м2

де:

SПРОД - з’єм продукції в натуральному вираженні;

S - площа цеху (виробництва і т.д.) береться з компановки цеху.

З’єм продукції розраховується за формулою (у вартісному вираженні):

; (61)

Sпрод(в) = 54723,43/ 11200= 4,89грн/м2

де:

SПРОД(В) - з’єм продукції у вартісному вираженні.

Термін окупності

Термін окупності характеризує період, за який вкладені в проект інвестиції окупляться.[8]

Інвестиції в розрахунках розраховуються спрощено виходячи зі співвідношення:

Фср ― 80%

I ― 100%

І= 10817,57 *100/80 = 13521,96 тис.грн.

де:

Фср - середньорічна вартість ОВФ;

I – інвестиції.

Термін окупності інвестицій, як показник їхньої ефективності, розраховується:

; (62)

Ток = 13521,96 /3937,72=3,43роки

де:

Ток - термін окупності ;

ПЧДср – середньорічний приведений чистий доход.

Показник приведеного чистого доходу (ПЧД) дає загальну характеристику результату інвестування - абсолютний розмір ефекту від реалізації визначеного обсягу інвестицій, який розраховується за формулою:

; (63)

де:

ГПi - грошовий потік i-го року;

Ii - сума інвестицій i-го року.

Розрахунок ПЧД в економічній частині дипломних робіт виконується в такий спосіб:

Чистий прибуток

; (64)

ЧП =6186,13– (6186,13* 0,25) = 4639,59 тис.грн.

де:

Под.- обов'язкові виплати (податки) 25% від Пр.

Чистий дохід

; (65)

ЧД = 4639,59 + 1230,594 = 5870,18 тис.грн.

де:

ЧП - чистий прибуток;

А - амортизація (амортизація обладнання плюс амортизація транспортних засобів та інших ОВФ).

Приведений чистий доход (грошовий потік)

; (66)

де:

Кд - коефіцієнт дисконтування.

ПЧД1 = 5870,18 * 0,87= 5107,06 тис.грн

ПЧД2= 5870,18 *0,757 = 4443,73 тис.грн

ПЧД3= 5870,18 *0,658 = 3862,58 тис.грн

ПЧД4 = 5870,18 *0,572 = 3357,74 тис.грн

ПЧД5= 5870,18 *0,497 = 2917,48 тис.грн

Коефіцієнт дисконтування

; (67)

де:

Е - ставка дисконту;

t - відповідний рік розрахунку.

1/1,15=0,87

0,87/1,15=0,757

0,757/1,15=0,658

0,658/1,15=0,572

0,572/1,15=0,497

Таблиця 25

Сумарний приведений чистий прибуток

Показники(Тис.грн.)

1рік

2рік

3рік

4рік

5рік

1

2

3

4

5

6

Прибуток

6186,13

6186,13

6186,13

6186,13

6186,13

Чист.прибут.

4639,59

4639,59

4639,59

4639,59

4639,59

Амортизація

1230,594

1230,594

1230,594

1230,594

1230,594

Чистий дохід

5870,18

5870,18

5870,18

5870,18

5870,18

Привед.чист.дох

5107,06

4443,73

3862,58

3357,74

2917,48

Сумарний ПЧД

5107,06

9550,79

13413,37

16771,11

19688,59