Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Muzichni_obrazi_vshanovuyut.docx
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.05.2025
Размер:
32.12 Кб
Скачать

Урок 7 .

ТЕМА : Музичні образи вшановують .

Мета уроку :

Навчальна : вчити учнів уважно слухати музичні твори вміти характеризувати їх ;

- Продовжувати ознайомлюватися із творчістю Я. Степового ;

- акцентувати увагу на особливостях, характерних для його творчості, та тісному зв’язку з народнопісенними джерелами;

- закріплювати розуміння поняття «сонатна форма», «прелюдія», «композиція»;

Виховна : - виховувати любов до класичної музики, рідного народу ;

- виховувати здатність співпереживати зміст розучених пісень та почутих музичних творів .

Розвиваюча : розвивати музичні здібності учнів їх творчі задатки ;

- розвивати співацькі навики ;

- розвиток вокально – хорових навичок.

Музичний матеріал: Я.Степовий «Прелюд пам’яті Т.Шевченка»; О.Осадчий «Стоїть тополя»; Пісні на слова Т.Г.Шевченка : «Думи мої, думи мої», «Зацвіла в долині», «Зоре моя вечірняя», та інші.

Наочні посібники: портрети Я.Степового, Т.Г.Шевченка; пам’ятники Т. Шевченку в різних містах (фотослайди)

ТЗН : шумові інструменти, компютер, папки із теорією , портрет композитора, наочні матеріали.

Тип уроку: комбінований.

Хід уроку:

Учні заходять до класу під музичний супровід («Стоїть тополя» О.Осадчого, В.Крищенка)

І. Організаційний момент.

Музичне вітання: (дзвіночками)

Усміхнись до всіх навколо, добрий ранок люба школо

І веселий той дзвінок кличе всіх нас на урок

Урок музики, урок музики, урок музики, урок – 2 р.

ІІ. Мотивація навчальної діяльності.

Сьогодні дуже важливий урок. Ми вшануємо видатну людину. Організуємо концерт на її честь. Хто ж ця людина?

Він присвятив себе мистецтву – художник, поет. Майже всі його вірші стали піснями. На сюжети його творів написані опери, кантати. Пісня „Реве та стогне Дніпр широкий” стала гімном творчості й особистості митця. То хто ж ця людина? Ідеться про Тараса Григоровича Шевченка.

Фільм-біографія Т.Г.Шевченка

ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку.

На уроках музики ми часто звертаємось до імені Т.Шевченка, тому що образ поета, його творчість стала джерелом натхнення багатьох музикантів. Про нього складають пісні, його вірші перекладають на музику, його пам’яті присвячують твори. Саме про такий твір сьогодні говоритимемо. І тема нашого уроку «Музичні образи вшановують». (Повідомлення мети уроку)

IV. Актуалізація опорних знань.

Оскільки сьогодні ми музично вшановуємо Шевченка, то й звучати шевченкове слово буде в музиці. Пригадаймо і виконаймо пісні на слова Тараса Шевченка, які ми вивчали у попередніх. (Гра «Музичне лото»)

  1. Пісня, у якій розповідається про неспокійний стан річки Дніпро

(«Реве та стогне Дніпр широкий»)

2.Пісня про красу української природи, про родину, яка відпочиває у вишневому садку , після тяжкої роботи

(«Садок вишневий коло хати»)

  1. Пісня про важкі роздуми поета про долю своєї України

(«Думи мої, думи мої»)

  1. Пісня-настанова майбутнім поколінням після смерті Кобзаря

(«Заповіт»)

  1. Пісня Т.Шевченка про відверту розмову з вечірньою зорею

(«Зоре моя вечірняя»)

  1. Пісня про червону калину, дівчинку і пташечку .

(«Зацвіла в долині»)

  1. Пісня про вітер, який гуляє по полю і гне високу тополю.

(«По діброві вітер виє»)

Виконання пісень на слова Т. Шевченка:

«Зацвіла в долині» з дзвіночками,

«Зоре моя вечірняя»,

«Думи мої».

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]