- •Актуалізація знань.
- •Звуковий аналіз слів. Лексична робота.
- •Викладення слів з розрізної азбуки.
- •Вивчення нового матеріалу.
- •Написання рядкової букви “х”.
- •Підсумок уроку. Урок 139
- •Зміст уроку
- •Фізкультхвилинка.
- •Зміст уроку
- •Гра “Заповни скриньку”.
- •Робота за малюнком у зошиті (с. 16).
- •Написання великої букви “X”.
- •З’єднання букви “X”з іншими літерами.
- •Написання знака оклику, використання його на письмі.
- •Фізкультхвилинка (“Раз, два — всі пірнають... ”).
- •Продовження роботи в зошиті.
- •Урок 141
- •Зміст уроку
- •Урок 142
- •Зміст уроку
- •Фізкультхвилинка.
- •Розвиток зв’язного мовлення. Закріплення знань про скоромовки.
- •Підсумок уроку.
- •Фізкультхвилинка.
- •Робота за “Букварем” (с. 98-99).
- •IX. Підсумок уроку.
- •Урок 144
- •Зміст уроку
- •Фізкультхвилинка.
- •Підсумок уроку.
- •Урок 145
- •Зміст уроку
- •Побудова звукових моделей за допомогою фішок: “Яків”, “Ярина”.
- •Робота за “Букварем” (с. 98-99).
- •Підсумок уроку.
- •Урок 146
- •Зміст уроку
- •Відгадування загадки.
- •Звуко-буквений аналіз слова “якір”.
- •Робота за “Букварем” (с. 100-101).
- •Читання колонки слів. Лексична робота.
- •Розгляд ілюстрації. Бесіда про морський транспорт, його призначення.
- •Читання тексту “Світло маяка”.
- •Робота над технікою читання.
- •Робота з дитячою книжкою.
- •Підсумок уроку. Урок 148
- •Зміст уроку
- •Фізкультхвилинка.
- •Підсумок уроку.
- •Урок 149
- •Урок 150
- •Зміст уроку
- •Підсумок уроку.
41
(Дятел,
зозуля, зяблик.)
Потім
викладають слова друкованими літерами.
Троє учнів біля дошки, решта за
партами працюють з розрізною азбукою.
Добір
слів з буквою “я
Назвіть
слова, що починаються літерою “я
(Яблуко, ясен, якір, Яринка...)
Назвіть
слова з літерою “я
”
після букв, що позначають приголосні
звуки. (Оля,
насіння, вишня, лялька...)
Учні
називають звукове значення букви “я
”
після приголосного, після голосного,
на початку слова або складу.
Ш.
Виконання завдань у прописах.
Підписання
складів та слів з буквою “я”.
Звуко-буквений
аналіз слів “дятел, буряк”.
Діти
називають малюнки, заповнюють клітинки
позначками звуків, називають звуки,
позначені у схемі, записують слово.
Де,
вороно-каркароно, ти була?
Що,
вороно-каркароно, принесла?
Покружляла,
покружляла я вгорі.
Горобців
порозганяла у дворі.
Стріла
півня, розбишаку-пісняра,
І
чкурнула, дременула із двора.
Продовження
роботи в зошиті.
Написання
слів із пропущеними літерами.
—Діти,
в наших зошитах побував книжковий
черв’ячок, який любить ласувати
буквами. Спробуйте відновити слова.
На
місці крапок діти вставляють пропущені
літери.
Списування
з друкованого тексту.
Фізкультхвилинка.
Підсумок уроку.
42
Тема.
Закріплення
знань про роль букви “я” в українському
письмі.
(Вчитель
добирає матеріал самостійно.)
Тема.
Закріплення
навичок написання вивчених букв. Письмо
під диктовку. Розвиток зв’язного
мовлення. Поняття про гучність голосу.
Мета.
Закріплювати
в учнів навички писати рядкові та великі
літери, поєднувати їх у словах і реченнях
під диктування; розвивати зв’язне
мовлення, формувати поняття про
гучність голору; вчити дітей регулювати
силу голосу залежно від обставин.
Обладнання.
Фішки
для побудови звукових моделей; розрізна
азбука; малюнок Барвінка; мішечок;
роздатковий матеріал.
І.
Організаційний момент.
П.
Повторення вивченого про звуки і букви.
Гра
“Збери звуки”.
У Барвінка
мішечок, у який він “збирає” звуки.
В
учнів на партах — квіточки. Учень має
право кинути квіточку в мішечок, якщо
правильно назве звуки, що позначають
літери (вчитель
показує рукописні літери).
Діти
роблять висновок, що знають уже багато
звуків і букв.
Звуко-буквений
аналіз. Лексична робота.
Вчитель
читає загадки. Діти відгадують їх,
буцують звукову модель слів-відгадок,
а потім викладають слова з розрізної
азбуки. Порівнюють кількість звуків і
букв. “В’ється вірьовка, на кінці
головка”. (Змія)
“В
чуже гніздечко кладе яєчка, в лісі літа,
лічить літа.” (Зозуля)
Ш.
Виконання письмових завдань.
Буквений
диктант.
Учитель
називає літери, учні записують велику
і рядкову букву: Аа,
Вв,
Лл,
Зз, Мм, Чч, Оо, Яя, Хх, Ґґ, Уу, Йй, Гг.
Малюнковий
диктант.
Учитель
показує малюнки: баян,
хліб, береза, якір, аґрус.
Діти
називають слово, кількість складів у
слові. Записують на дошці і в зошитах.
Фізкультхвилинка
(за
вибором учнів).Урок 149
Урок 150
Зміст уроку
