- •Актуалізація знань.
- •Звуковий аналіз слів. Лексична робота.
- •Викладення слів з розрізної азбуки.
- •Вивчення нового матеріалу.
- •Написання рядкової букви “х”.
- •Підсумок уроку. Урок 139
- •Зміст уроку
- •Фізкультхвилинка.
- •Зміст уроку
- •Гра “Заповни скриньку”.
- •Робота за малюнком у зошиті (с. 16).
- •Написання великої букви “X”.
- •З’єднання букви “X”з іншими літерами.
- •Написання знака оклику, використання його на письмі.
- •Фізкультхвилинка (“Раз, два — всі пірнають... ”).
- •Продовження роботи в зошиті.
- •Урок 141
- •Зміст уроку
- •Урок 142
- •Зміст уроку
- •Фізкультхвилинка.
- •Розвиток зв’язного мовлення. Закріплення знань про скоромовки.
- •Підсумок уроку.
- •Фізкультхвилинка.
- •Робота за “Букварем” (с. 98-99).
- •IX. Підсумок уроку.
- •Урок 144
- •Зміст уроку
- •Фізкультхвилинка.
- •Підсумок уроку.
- •Урок 145
- •Зміст уроку
- •Побудова звукових моделей за допомогою фішок: “Яків”, “Ярина”.
- •Робота за “Букварем” (с. 98-99).
- •Підсумок уроку.
- •Урок 146
- •Зміст уроку
- •Відгадування загадки.
- •Звуко-буквений аналіз слова “якір”.
- •Робота за “Букварем” (с. 100-101).
- •Читання колонки слів. Лексична робота.
- •Розгляд ілюстрації. Бесіда про морський транспорт, його призначення.
- •Читання тексту “Світло маяка”.
- •Робота над технікою читання.
- •Робота з дитячою книжкою.
- •Підсумок уроку. Урок 148
- •Зміст уроку
- •Фізкультхвилинка.
- •Підсумок уроку.
- •Урок 149
- •Урок 150
- •Зміст уроку
- •Підсумок уроку.
33
Читання
та відгадування загадки.
“Я
багато підіймав, бо велику силу мав
...”
Загадки-добавлянки.
Я
дерево-красень,
А
звуть мене ... (ясен).
У
невеликому гаю Стоїть, як картинка,
Весела,
зелена Красуня...(ялинка).
Розвиток
мовлення. Складання речень за малюнками.
Закріплення
матеріалу.
Робота
в групах.
І
група (учні, які вміють читати) працює
за “Супутником Букваря від А до Я”
(завд. 4, с. 58) — робота з деформованим
текстом. II група працює з учителем —
викладення речення з літер розрізної
азбуки:
На
яблуні достигли яблука.
Гра
“Зірви яблуко”.
На
дошці — макет дерева з яблуками. На
яблуках (або поряд з ними) — літери. Хто
швидше складе слово, той “зриває”
яблучко.
(Ясен,
Ярина, яма, якір, маяк, Зоя.)
Тема.
Написання
рядкової букви “я”, складів, слів із
нею.
Мета.
Вчити
учнів писати рядкову букву “я”, склади
і
слова
з нею; удосконалювати вміння будувати
звукові моделі слів, складати речення
за поданими схемами; збагачувати
словниковий запас дітей.
Обладнання.
Фішки
для побудови звукових моделей; таблиця
“Пиши правильно”; іграшка—лялька
Ярина.
IX. Підсумок уроку.
Урок 144
34
І.
Організаційний момент.
П.
Актуалізація знань.
Гра
“Відгадай моє ім ’я
Діти,
у нас в гостях дівчинка...
Вчитель
виставляє ляльку і картки з друкованими
літерами: а,
Я, р, и, н та
пропонує скласти ім’я дівчинки (Ярина):
Звуковий
аналіз слова.
Побудуйте
звукову модель слова Ярина.
Розгляньте
малюнок у зошиті на с. 17, відшукайте
предмети, у назвах яких є звуки [йа].
Яке
слово відповідає поданій звуковій
моделі?
Якою
буквою позначаються звуки [йа]?
Вивчення
нового матеріалу.
Зіставлення
рукописної і друкованої літери “я”.
Написання
рядкової букви “я”.
Рядкова
буква “я
”
складається із заокруглення з похилою
лінією, що переходить в овал, і прямої
лінії із заокругленням унизу.
Пишемо
заокруглення з похилою лінією (яку
буквахл, м),
але не доводимо до верхньої рядкової
лінії, а заокруглюємо ліворуч і описуємо
овал на половину висоти рядка і
ведемо вгору до верхньої рядкової
лінії. Не відриваючи руки, пишемо пряму
похилу лінію із заокругленням унизу.
Пишемо під лічбу “раз-і, два-і, три-і”.
Написання
буквосполучень з буквою “я”.
Я
вікно у ранок відчиняю,
І заходить
сонечко у дім,
А
знадвору яблунька гукає:
Гей,
Яринко, жду тебе! Ходім!
Ми
виходим з яблунькою в поле,
Нас
вітає сонце золоте.
Підростаємо,
ростем обоє,
Яблунька
до того ж ще й цвіте.
Продовження
роботи в зошиті.
Написання
слів з буквою “я”.
Учні
читають слова, пояснюють з’єднання
букв і записують слова в рядках.
“Закінчи
звукову модель”.
Учні
розглядають малюнок у зошиті (с.
17),
називають його, пояснюють, що означають
позначки у клітинках, і закінчують
модель слова “ялинка
Потім записують це слово у зошиті.
Списування
слів з буквою “я”з друкованого тексту.Зміст уроку
Фізкультхвилинка.
Підсумок уроку.
