- •Передмова
- •Методична розробка заняття змістового модулю 1. Загальні засади теорії економічного розвитку суспільства
- •Перебіг заняття
- •I. Організація студентів. Постановка завдань заняття.
- •III. Мотивація навчальної діяльності.
- •II. Актуалізація опорних знань:
- •IV. Вивчення нового матеріалу.
- •V. Закріплення вивченого матеріалу.
- •VI. Узагальнення вивченого матеріалу.
- •Перебіг заняття
- •I. Організація студентів. Постановка завдань заняття.
- •II. Мотивація навчальної діяльності.
- •III. Актуалізація опорних знань:
- •IV. Вивчення нового матеріалу.
- •V. Закріплення вивченого матеріалу.
- •VI. Узагальнення вивченого матеріалу.
- •Перебіг заняття
- •I. Організація студентів. Постановка завдань заняття.
- •II. Мотивація навчальної діяльності.
- •III. Актуалізація опорних знань:
- •IV. Вивчення нового матеріалу.
- •V. Закріплення вивченого матеріалу.
- •VI. Узагальнення вивченого матеріалу.
- •Перебіг заняття
- •I. Організація студентів. Постановка завдань заняття.
- •II. Актуалізація опорних знань:
- •III. Мотивація навчальної діяльності.
- •IV. Вивчення нового матеріалу.
- •Економічні системи та їх класифікація
- •V. Узагальнення вивченого матеріалу.
- •VI. Закріплення вивченого матеріалу.
- •VII. Домашне завдання:
- •Перебіг заняття
- •I. Організація студентів. Постановка завдань заняття.
- •II. Актуалізація опорних знань:
- •III. Мотивація навчальної діяльності.
- •IV. Вивчення нового матеріалу.
- •Власність в економічній системі
- •V. Узагальнення вивченого матеріалу.
- •VI. Закріплення вивченого матеріалу.
- •VII. Домашне завдання:
- •Рекомендована література
- •З мротос сагавтабт утрость і тикопло. (з ростом багатства ростуть і клопоти).
- •3 Конкурс "Що людині треба?"
- •4 Конкурс "Як ти думаєш?"
- •5 Конкурс. "Загадки".
- •7 Конкурс "Назви слово".
- •8 Конкурс. Билиця і казка.
- •1. Перевірти правельність відношення до груп матеріального та не матеріального виробництва
- •2. Робота з дошкою.
- •3 Завдання: прочитай речення, розподіли по групам, поясни.
- •4. Тест для самоконтролю.
- •Доповідь студента Підходи до класифікації факторів виробництва.
- •Доповідь студента Споживчий кошик
- •Доповідь студента Теорії вартості
- •Продуктивність праці
- •Продуктивність суспільної праці, матеріаломісткість, капіталомісткість
- •Трудомісткість
- •Фондомісткість, фондовіддача
- •Матеріалоємність
- •Доповідь студента
- •Доповідь студента
- •Право власності
- •Право власності
- •Бланк відповідей Практична робота з економіки право власності
Методична розробка заняття змістового модулю 1. Загальні засади теорії економічного розвитку суспільства
Заняття 1
Тема. Економічна теорія: предмет, метод, функції. Людина у світі економіки. Історичний погляд на економічний розвиток країни
Мета: Сформувати в студентів знання про економіку як науку, визначити, що є предметом вивчення економіки, який економічний зміст укладається в поняття процесів виробництва, обміну, розподілу та споживання; з'ясувати, як відбувалася еволюція поглядів на предмет; стимулювати форми умінь студентів аргументувати свою відповідь; виховувати толерантне ставлення до точки зору своїх одногрупників.
Обладнання: Комп'ютер (з виходом в Інтернет, в разі його відсутності всі цифрові освітні ресурси (ЦОР) мають бути заздалегідь збережені на комп'ютер); проектор; колонки; екран або інтерактивна дошка.
Перелік використовуваних ЦОР: Мотиваційне слайд-шоу розвитку м. Харкова у сферах духовного, економічного, політичного та соціального життя; презентація до заняття; слайд-шоу для обговорення шкіл економічної думки; тестування на сайті дистанційного навчання; побудова грона економіки як науки; узагальнення знань студентів за допомогою командної гри.
Поняття: Виробничі відносини, гіпотеза, граничної корисності теорія, економіка, економікс, економічна політика, економічна теорія, економічне мислення, економічний експеримент, економічні закони, економічні принципи, нституціоналізм, категорії, кейнсіанство, класична школа політичної економії, макроекономічна теорія, маржиналізм, марксизм, меркантилізм, мікроекономічна теорія, монетаризм, неокласичний напрям, політична економія, фізіократія.
Система оцінювання студентів на занятті: Оцінювання навчальних досягнень студентів відбувається за накопичувальною системою. Використовуються два види оцінювання: взаємооценівання при самостійному виконанні завдань, і зовнішнє оцінювання викладачем (за допомогою жетонів різного кольору, що визначає рівень складності питання й рівень якості відповіді). В кінці заняття всі бали, отримані студентами, підсумовуються і переводяться у традиційну (п’яти-бальну систему) чи болонську (систему накопичення).
Перебіг заняття
I. Організація студентів. Постановка завдань заняття.
III. Мотивація навчальної діяльності.
Заняття починається з показу слайд-шоу. Вміст слайд-шоу інтегрує вміст навчального матеріалу з краєзнавством, оскільки в ньому представлений ілюстративний матеріал, який відображає розвиток економіки регіону.
Перед переглядом слайд-шоу перед студентами ставляться питання: яку сферу життя суспільства ілюструє слайд-шоу? Чому ви так вирішили? Обґрунтуйте відповідь. Узагальнюючи відповіді студентів, в процесі бесіди з ними, відбувається формулювання теми і цілей заняття. Мотиваційний етап: "Якщо поглянути, про що більш всього пишуть газети і говорить телебачення на початку 21 століття, то виявиться, що одна з основних тим - стан економіки країни. Чому ж про економіку йде так багато розмов, чому із-за неї так багато сперечаються політики і прості люди, чому економічні новини інколи заставляють людей радіти, засмучуватися або турбуватися? Щоб відповісти на ці питання, сьогодні на занятті нам належить з'ясувати, що ж означає поняття (термін) економіка і яку роль грає економіка в житті суспільства".
