Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Завдання для магістрів 2.docx
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.05.2025
Размер:
23.55 Кб
Скачать

Хід заняття:

  1. Діагностування ціннісних орієнтацій педагога у професійному спілкуванні (5, С. 261-262).

  2. Обговорення головних теоретичних положень.

  3. Виконання вправ на формування вміння аналізувати різні аспекти педагогічного спілкування.

Обговорення виконаної вдома впр. 5 (5, С. 270).

Вправа 6. Ситуація – одна, стилі – різні.

Групу необхідно поділити на 5 підгруп, кожна з яких дістає завдання діяти в заданій ситуації заданим стилем. Ситуація єдина для всіх:

«Під час вашої розповіді на уроці учень відволікається і пропускає важливу інформацію. Ваші дії?»

Кожна підгрупа виконує завдання за певним стилем (залякування, загравання, дистанція, дружба, захоплення спільною діяльністю). Після невеликої підготовки підгрупа демонструє ситуацію і дає пояснення, на яку реакцію можна очікувати від учня, а також, в яких випадках реакція у такому стилі можлива і доцільна.

  1. Дискусія на тему: «Стилі спілкування» (авторитарний, ліберальний та демократичний).

Семінарське заняття № 8

Тема 7. Майстерна взаємодія: стратегія і прийоми.

Мета: усвідомлення студентами сутності стратегії взаємодії, доцільності вибору прийомів педагогічного впливу, розвиток гуманістичної спрямованості педагога.

Обладнання: педагогічна задача.

План заняття:

  1. Діагностування схильності до вибору стратегії взаємодії.

  2. Обговорення головних теоретичних положень.

  3. Виконання вправ на аналіз педагогічних ситуацій.

  4. Рольова гра «Позиція».

Завдання для самостійної роботи студентів:

  1. Ознайомившись із рекомендованою літературою, підготуватися до обговорення питань:

1.1 Стратегії взаємодії як засіб розв’язання педагогічної ситуації.

1.2 Ефективність використання різних стратегій взаємодії в педагогічних ситуаціях.

1.3 Поняття прийому педагогічної взаємодії. Класифікація прийомів.

2. Виконати письмово впр. 1 (3, С. 323).

Список рекомендованої літератури:

  1. Белкин А.С. Ситуация успеха: как её достичь. – М., 1991. – С. 48-78

  2. Натанзон Э.Ш. Трудный школьник и педагогический коллектив. – М., 1984. – С. 42-89

  3. Педагогічна майстерність: Підручник. За заг. Ред. І.А.Зязюна. – к.: Вища школа, 2004. – с. 129-162, 316-325

Хід заняття:

    1. Діагностування схильності до вибору стратегії взаємодії (3, С. 317).

    2. Обговорення головних теоретичних положень.

    3. Виконання вправ на аналіз педагогічних ситуацій (3, впр. 2-5, С.323-324). Перевірка письмово виконаної впр.1 (3, с.323).

    4. Рольова гра «Позиція» (3, С. 324-325).

Мета гри: розвиток здатності ідентифікувати себе з особистістю учасників спілкування, формування гуманістичної спрямованості педагогічної діяльності.

Правила гри: група поділяється на 3 підгрупи, які беруть на себе ролі учасників ситуації. У кожній підгрупі спільно вибирають рішення щодо застосування певних прийомів, аналізу дій.

Семінарське заняття № 9

Тема 8. Педагогічні конфлікти і методи їх розв’язання.

Мета: усвідомлення студентами специфіки педагогічних конфліктів; опанування методів їх розв’язання; розвиток гуманістичної спрямованості педагога.

Обладнання: опитувальні листки.

План заняття: