
- •Семінарське заняття № 5
- •Тема 5.1. Педагогічна майстерність і особистість вчителя.
- •План заняття:
- •Завдання для самостійної роботи студентів:
- •Список рекомендованої літератури:
- •Хід заняття:
- •Семінарське заняття № 6
- •Тема 5.2. Педагогічна техніка.
- •План заняття:
- •Завдання для самостійної роботи студентів:
- •Ознайомившись із рекомендованою літературою, підготуватися до обговорення питань:
- •Список рекомендованої літератури:
- •Педагогічна майстерність: Підручник. За заг. Ред. І.А.Зязюна. – к.: Вища школа, 2004. – с. 222-226 Хід заняття:
- •Діагностування рівня володіння зовнішньою технікою.
- •Обговорення головних теоретичних положень.
- •Семінарське заняття № 7
- •Тема 6. Майстерність педагогічного спілкування.
- •План заняття:
- •Завдання для самостійної роботи студентів:
- •Список рекомендованої літератури:
- •Хід заняття:
- •Тема 7. Майстерна взаємодія: стратегія і прийоми.
- •Обговорення головних теоретичних положень.
- •Ознайомившись із рекомендованою літературою, підготуватися до обговорення питань:
- •Педагогічна майстерність: Підручник. За заг. Ред. І.А.Зязюна. – к.: Вища школа, 2004. – с. 129-162, 316-325
- •Обговорення головних теоретичних положень.
- •Семінарське заняття № 9
- •Тема 8. Педагогічні конфлікти і методи їх розв’язання.
- •План заняття:
- •Обговорення головних теоретичних положень.
- •Завдання для самостійної роботи студентів:
- •Ознайомившись із рекомендованою літературою, підготуватися до обговорення питань:
- •Список рекомендованої літератури:
- •Хід заняття:
- •Обговорення головних теоретичних положень.
Семінарське заняття № 5
Тема 5.1. Педагогічна майстерність і особистість вчителя.
Мета: усвідомлення суті й структури педагогічної майстерності як характеристики особистості вчителя; формування вміння бачити педагогічну задачу, оволодіння логікою її вирішення; розвиток гуманістичного потенціалу майбутнього педагога.
Обладнання: опорні конспекти, тексти педагогічних задач.
План заняття:
Діагностування сформованості елементів педагогічної майстерності на початку професійного навчання.
Обговорення головних теоретичних положень.
Аналіз педагогічних ситуацій.
Моделювання педагогічних ситуацій «Моє педагогічне кредо».
Завдання для самостійної роботи студентів:
Ознайомившись із рекомендованою літературою, підготуватися до обговорення питань:
1.1 Поняття педагогічної майстерності.
1.2 Компоненти педагогічної майстерності.
2. Вибрати із «Педагогічної поеми» А.С.Макаренка ситуацію, яка на Ваш погляд найбільше виявила педагогічну майстерність видатного педагога.
3. Сформулюйте власне педагогічне кредо, використовуючи такий зачин: «Для мене як для педагога найголовніше буде…». Занотуйте.
4. Підготуватися до участі в «Поетичній хвилинці» (прочитати напам’ять одну строфу улюбленого вірша). Сформулювати мету свого виступу, очікуваний результат.
Список рекомендованої літератури:
Болсун С. Модель ідеального вчителя // Рідна школа. – 1999. –№.4 – С. 55
Макаренко А.С. Педагогічна поема. К., 1977. – С. 20-21 («Таранець»).
Педагогічна майстерність: Підручник. За заг. ред. І.А.Зязюна. – К.: Вища школа, 2004. – С. 197-205
Рибалко Л.С., Пасько Л.Б. Основи педагогічної майстерності. Вступ до вчительської професії. – Х.: ХДПУ. – 2004. – С. 38-40
Хід заняття:
Діагностування сформованості елементів педагогічної майстерності на початку професійного навчання :«Поетична хвилинка» (3, С. 198).
Обговорення головних теоретичних положень.
Аналіз педагогічних ситуацій (3, впр. 1,5,6, С. 202).
Моделювання педагогічних ситуацій «Моє педагогічне кредо».
Виступи студентів із короткими висловлюваннями щодо усвідомлення ними найважливіших цінностей педагогічної професії.
Семінарське заняття № 6
Тема 5.2. Педагогічна техніка.
Мета: поглиблення знань про роль педагогічного іміджу у професійній діяльності вчителя, техніку створення образу вчителя; розвиток умінь конструювання педагогічного образу за допомогою невербальних засобів; формування потреби в удосконаленні вмінь створення власного виразного образу.
Обладнання: ілюстративний дидактичний матеріал.
План заняття:
Діагностування рівня володіння зовнішньою технікою.
Обговорення головних теоретичних положень.
Рольова гра «Чи вмієш ти ходити, стояти, сидіти?»
Виконання вправ для оволодіння основами техніки жестів та удосконалення мімічної й пантомімічної виразності.
Завдання для самостійної роботи студентів:
Ознайомившись із рекомендованою літературою, підготуватися до обговорення питань:
1.1 Педагогічна техніка.
1.2 Зовнішня педагогічна техніка.
1.3 Внутрішня педагогічна техніка.
2. Законспектувати головні думки А.С.Макаренка про педагогічну роль зовнішнього вигляду вчителя та ознайомитися із вимогами до нього.
3. Ознайомитися із вимогами щодо культури зовнішнього виду, корекції, правильної постанови, пози, ходи.