
- •Хід заняття
- •II тиждень
- •Заняття №2
- •Хід заняття
- •III тиждень
- •Заняття №3
- •Хід заняття
- •IV тиждень
- •Заняття №4
- •Хід заняття
- •Розвага "Пригоди Розваляйка"
- •Жовтень Тема. Наші руки
- •Заняття №1
- •Хід заняття
- •II тиждень
- •Заняття №2
- •Хід заняття
- •III тиждень Заняття №3
- •Хід заняття
- •IV тиждень
- •Заняття №4
- •Хід заняття
- •Розвага "м’ячик наш веселий друг"
- •Листопад Тема. Будова та функції шкіри
- •Заняття №1
- •Хід заняття
- •II тиждень Заняття №2
- •Хід заняття
- •III тиждень
- •Заняття №3
- •Хід заняття
- •IV тиждень Заняття №4
- •Хід заняття
- •Грудень Тема. Орган зору - очі
- •Заняття №1
- •Хід заняття
- •II тиждень Заняття №2
- •Хід заняття.
- •III тиждень
- •Заняття №3
- •Хід заняття
- •IV тиждень Заняття №4
- •Хід заняття
- •Розвага "Світ чудовий бачать оченята"
- •Січень Тема. Орган слуху - вухо
- •Заняття №1
- •Хід заняття
- •II тиждень
- •Заняття №2
- •Хід заняття
- •III тиждень Заняття №3
- •Хід заняття
- •IV тиждень Заняття №4
- •Хід заняття
- •Розвага "Наші вушка люблять тишу" (Пригоди в лісі)
- •Лютий Тема. Ніс, органи дихання
- •Загадки про ніс.
- •Заняття №1
- •Хід заняття
- •II тиждень Заняття №2
- •Хід заняття
- •III тиждень
- •Заняття №3
- •Хід заняття
- •IV тиждень Заняття №4
- •Хід заняття
- •Розвага "Носик - наш помічник"
- •Березень Тема. Зуби, рот, органи травлення
- •Заняття №1
- •Хід заняття
- •II тиждень
- •Заняття №2
- •Хід заняття
- •III тиждень
- •Заняття №3
- •Хід заняття
- •IV тиждень Заняття №4
- •Хід заняття
- •Розвага "Учися бути здоровим"
- •Квітень Тема. Серце і кров
- •Заняття №1
- •Хід заняття
- •II тиждень Заняття №2
- •Хід заняття
- •III тиждень Заняття №3
- •Хід заняття
- •IV тиждень Заняття №4
- •Хід заняття
- •Розвага "Мандрівка е країну Валеологія"
- •Травень Тема. Наше здоров'я - в наших руках
- •Заняття №1
- •Хід заняття
- •II тиждень
- •Заняття №2
- •Хід заняття
- •III тиждень
- •Заняття №3
- •Хід заняття
- •IV тиждень
- •Заняття №4
- •Хід заняття
- •Розвага "Зростаємо здоровими"
Заняття №1
Тема. Які наші руки?
Програмовий зміст. Ознайомити дітей з будовою руки. Вивчити назви складових частин верхніх кінцівок. Спонукати дітей до заучування назв пальців. Ознайомити дошкільників з будовою пальців, дати поняття про фаланги пальців. Закріпити знання дітей про руки як невід'ємну частину людського організму.
Словник: плече, лікоть, кисть, долоня, пальці, фаланги.
Матеріали: плакати із зображенням тіла людини, верхніх кінцівок людини, кисті, з визначенням фаланг пальців.
Хід заняття
1. Загадка.
На світ разом народились
І ніколи не різнились,
Однакові на вид:
Одна другу доглядає,
Одна другу обмиває,
Так, як добрим сестрам, слід.
Де одна, там друга буде.
І усюди добрі люди
Звикли бачить їх обох:
Як одна чогось не вдіє,
Відразу друга підоспіє -
І пороблять діло вдвох. (Руки)
2. Розглядання рук. Дати поняття про те, що руки ще називають "верхні кінцівки".
3. Вивчити назви частин руки: плече, лікоть, кисть, долоня, пальці.
4. Дидактична вправа "Ручка права, ручка ліва". Виконувати запропоновані вихователем дії правою і лівою рукою
за вказівкою.
5. Фізкультхвилинка. Рухлива гра "Пташки прилетіли".
Звернути увагу дітей на те, що чотири пальці складаються з трьох частинок (фаланг), а великий палець — з двох.
6. Дидактична гра "Скільки вас і як вас звуть?" Порахувати пальці, вивчити назви кожного пальця: великий, вказівний, середній, безіменний, мізинець.
Валеохвилинка "Як називаються наші пальчики?" Закріпити вивчені на занятті назви пальців.
Читання.
І. Січовик "Ручки", В. Багірова "Полікую книжку", українські народні казки "Іван-Побиван", "Котигорошко".
II тиждень
Загадки про пальці:
П'ять братів - одне ім'я.
П'ять братів роками рівні, а на зріст різні.
П'ять братів поруч живуть, один одному допомагають,
Дослід "Чи можна прожити нам без рук?" Запропонувати дітям вмити обличчя, розчесати волосся, переодягнути шорти, з'їсти яблуко без допомоги рук. Зробити висновки, наскільки це зручно і можливо.
Заняття №2
Тема. Що вміють наші руки?
Програмовий зміст. Ознайомити дітей зі значенням рук у житті людини. Пояснити, що руки можуть згинатися і розгинатися. За допомогою рук ми беремо предмети і утримуємо їх. Дати дошкільникам зрозуміти: щоб руки добре слугували їм, вони повинні бути сильними, а для цього необхідно руки тренувати. Закріпити знання про користь фізичних вправ.
Словник: згинатися, розгинатися, сила, тренування.
Матеріали: картки-схеми з різним положенням рук, картинки із зображенням людей, що виконують різноманітні дії.
Хід заняття
1. Запропонувати дошкільникам картинки, на яких зображені люди, що виконують різноманітні дії. Описати їх, повторити дії самостійно.
2. Дидактична гра "Що вміють наші руки?" Діти діляться на дві команди. Почергово за допомогою пантоміми вони відтворють дії, які можуть робити руки (писати, в'язати, шити, чистити картоплю та ін.). За кожну відповідь команда отримує фішку. Виграє команда, котра назве більше дій.
3. Рухлива гра "Повтори за схемою". Вихователь демонструє картки-схеми з різним положенням рук, діти повинні повторити їх. Виконання рухів під музику.
4. Як треба берегти свої руки? Роздуми дітей.
Валеохвилинка "Гімнастика для пальців".
Дати дітям поняття про те, що розвиваючи дрібні м'язи рук, вони тренують мозок. Якщо дитина вміє ліпити, малювати, викладати мозаїку, вирізувати ножицями, то вона швидше навчиться писати і краще буде вирішувати логічні завдання, ніж дитина, котра не володіє переліченими вміннями.
"Потягусі"
1. Зчепити пальці в замок.
2. Розвернути руки і витягнути їх уперед.
3. Розслабити руки.
"Розминка"
1. Пальцями однієї руки почергово розминати ділянки між пальцями другої руки.
2. Те саме зробити з другою рукою.
"Кицька"
1. Різко зігнути напружені пальці, як розлючена кицька.
2. Плавно розпрямити пальці.
"Рахівничка"
1. Руки перед собою, пальці напружені.
2. По черзі згинати пальці, починаючи з великого, і лічити: "Один, два, три..."
3. Розгинати і лічити у зворотному порядку.
4. Те саме зробити, починаючи з мізинця.
5. Розслабити руки.
"Тюльпан"
1. Зімкнути долоні у форму бутона тюльпана.
2. Повільно розправляти напружені пальці.
3. Закінчити енергійним розкриттям "пелюсток тюльпана" і розслабити руки.
"Метелик"
1. Скласти напружені кисті рук разом зворотним боком.
2. Швидкими різкими рухами махати ними, як метелик крилами.
"Птах"
1. Скласти кисті рук разом зворотним боком.
2. Повільними плавними рухами махати розслабленими руками, як птах крилами.
"Віяло"
1. Зігнути руки в ліктях перед собою. Кисті рук розслаблені.
2. Обмахуватися руками широкими рухами, як віялом.
"Орел"
1. Розвести розслаблені руки в сторони.
2. Помахати вгору-вниз широкими плавними рухами, імітуючи
політ орла.
Бесіда про необхідність високого умивання рук холодною водою, що сприяє загартуванню організму і запобігає захворюванню ангіною.
Читання.
М. Коцюбинський "Десять робітників", Є. Пермяк "Для чого руки потрібні?"
Сюжетно-рольова гра "Ательє".