Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
МЕТОДИКА ФОРМУВАННЯ ЗНАНЬ.docx
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.05.2025
Размер:
177.02 Кб
Скачать

Заняття №4

Тема. Нам вода зміцнить здоров'я.

Програмовий зміст. Ознайомити дітей зі станами, в яких може перебувати вода. Визначити характерні особливості льоду, снігу, рідкої води. Розповісти дітям про способи загартування льодом, снігом, рідкою водою. Виховувати бажання свідомо піклуватися про своє здоров'я.

Словник: лід, сніг, стани води, загартування.

Матеріали: грудка льоду, сніг, склянка з водою, рушник.

Хід заняття

Загадка. То тверда, а то м'яка,

Та здебільшого рідка,

То нечутна, то шумить,

Як нема її — біда.

Люди звуть її ... (вода).

1. Пригадати, коли вода буває тверда (лід), м'яка (сніг), рідка

(звичайна вода).

2. Провести досліди, під час яких вияснити, що буде з льодом та снігом, якщо їх довго тримати в руці.

3. Розповісти дітям про способи загартування за допомогою льоду, снігу та рідкої води:

• корисно грудкою льоду "розмальовувати" лоб, ніс, щічки, підбо­ріддя;

• приємно бігати босоніж по снігу, розтирати снігом руки до

плечей;

• можна обтирати тіло і ноги вологим рушником, обливати ступні ніг холодною водою, занурювати ноги в воду, робити контрастні ванни, тобто переставляти ноги з теплої води в холодну, обливатися водою, плавати влітку в водоймах.

Читання.

Н. Забіла "Ясочка на річці", Брати Грімм "Жива вода", російсь­ка народна казка "Про Іллю Муромця і Солов'я-розбійника" (скорочено).

Підсумкові запитання:

1. Містіть частини доби.

2. Коли буває сніданок, обід, вечеря?

3. Чому важливо вчасно їсти?

4. У чому користь сонячних ванн?

5. Чи бачимо ми повітря?

6. Яка буває вода в природі?

7. Які існують стани води?

Розвага "Зростаємо здоровими"

Мета: закріпити знання про будову тіла та його призначення. Поглиблювати знання дітей про загартування, види спорту, правила відпочинку. Розширити знання про правила техніки безпеки, зна­чення вітамінів для життя людини.

Обладнання: виставка малюнків дошкільників, на яких зобра­жені діти, котрі займаються різними видами спорту, м'ячі, круги.

(Діти в музичній залі сидять на килимі.)

Ведуча. Діти, я отримала телеграму з Сонячного містечка. До нас поспішає гість.

Піґулкін. Доброго дня, діти! Я прибув з казкового Сонячного містечка. Я вилікував усіх малюків і вирішив приїхати до вас і запитати, чи знаєте ви, як запобігти хворобам. Чи слухає вас ваше тіло? (Дитина дає команду собі і всім дітям - встати, присісти, помахати руками, пострибати. Діти виконують.)

Піґулкін. А як ви дбаєте про своє тіло, щоб воно було завжди здоровим? (Діти розповідають.)

Піґулкін. А про режим дня ви чули?

Діти. Так, ми знаємо про користь режиму дня і намагаємося завжди додержуватись його, бо хочемо вирости здоровими і сильними.

Піґулкін. А ще я хочу вам сказати, як замучив мене в Соняч­ному містечку Незнайко. Ми вже не хочемо разом з ним сідати за стіл, бо він ніяк не хоче вивчати правила поведінки за столом під час споживання їжі. Нам дуже соромно за нього. Розкажіть мені, будь ласка, чи знаєте ви правила етикету. (Діти розповідають, по­казують малюнки.)

Піґулкін. Які ж ви молодці! Я завтра скажу, щоб Незнайко прийшов до вас, і ви навчатимете його етикету. А фізкультурою ви любите займатися?

Діти. Дуже.

Піґулкін. А які правила безпеки треба виконувати під час занять фізкультурою?

(Діти пригадують, як треба поводитися на заняттях з фізкуль­тури.)

Піґулкін. Послухайте, діти, ще одне завдання. Скажіть, будь ласка, хто гарніше відпочине: той, хто буде цілий день дивитися телевізор, лежачи на дивані, чи той, хто буде гратися, бігати, допома­гати батькам? (Відповіді дітей.)

Піґулкін. Наш організм побудований так розумно, що краще відпочиває не тоді, коли нічого не робить, а коли змінює одне наван­таження іншим. Не забувайте це правило, і ви будете завжди почу­вати себе здоровими і щасливими. Мені було дуже приємно з вами спілкуватися. До побачення!