Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
МЕТОДИКА ФОРМУВАННЯ ЗНАНЬ.docx
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.05.2025
Размер:
177.02 Кб
Скачать

II тиждень

Бесіда "Чому важливо вчасно їсти?"

Розповісти дітям, що режим харчування важливий і необхідний для всіх. Маленькі діти швидко ростуть і розвиваються завдяки сну і харчуванню. Пояснити їм, що на перетравлювання їжі потрібен час. Потім шлунку треба відпочити, набратися сил і виділити шлунковий сік для прийому нової порції їжі. Якщо їсти кожний день в один час, то шлунок звикає до цього режиму. Він встигає і відпочити, і приготу­ватися, тоді їжа потрапляє в шлунок, що виділяє шлунковий сік, і добре перетравлюється. А якщо їсти в різний час, то сік не встигає виділятися, їжа погано перетравлюється і через деякий час починає боліти шлунок. Тому треба дотримуватися режиму харчування.

Заняття №2

Тема. Ми вміємо культурно їсти.

Програмовий зміст. Ознайомити дітей з правилами культурної поведінки за столом. Пояснити наслідки некультурного споживан­ня їжі. Виховувати акуратність, охайність, вміння впевнено почува­тися в гостях і вдома за столом. Розвивати бажання вивчати пра­вила етикету і застосовувати їх у повсякденному житті.

Словник: етикет, культура поведінки.

Матеріали: сервірований стіл, картинки із зображенням ситу­ацій правильної і неправильної поведінки дітей за столом.

Хід заняття

1. Дидактична гра "День народження принцеси Ласунки". Діти виступають у ролі гостей. У ході гри вчити їх правилам культурної поведінки за столом.

2. Повторити правила поведінки за столом:

• За столом треба сидіти прямо, опираючись спиною на спинку стільця.

• Не можна розгойдуватися на стільці.

• Не можна класти руки на стіл.

• Не набирати повний рот їжею і швидко жувати її.

• Не викидати з рота їжу, яка не сподобалася.

3. Поява принца Неохайка. Його неетична поведінка за столом шокує всіх гостей. Діти повчають його, як поводитися.

4. Дидактична гра "Правильно - неправильно". Із запропоно­ваних картинок вибрати ті, на яких зображені ситуації, де герої поводяться культурно і виховано. Запропонувати дітям розіграти деякі ситуації.

Валеохвилинка "Як правильно їсти?"

• Перед їдою обов'язково вимий руки.

• Їж повільно, ретельно пережовуй їжу.

• Не відволікайся від їжі розмовами, грою.

• Жуй лише із закритим ротом.

• Не жуй на бігу.

• Коли виходиш з-за столу, не бери з собою їжі.

• Пий тільки тоді, коли в роті вже немає їжі.

Розповідь "Познайомимося з продуктами".

Дати дітям поняття про необхідність різноманітного харчу­вання для кращого розвитку організму. Вивчити узагальнення: хлібобулочні вироби, каші, овочі, фрукти, молочні, м'ясні, рибні про­дукти, вітаміни. Пригадати разом з дітьми, які конкретно продукти входять до кожної групи. Розповісти, що їжа буває корисною, не­корисною та шкідливою. Запропонувати дітям пригадати з власно­го досвіду, яку їжу можна назвати корисною, некорисною, а яку - шкідливою.

Дидактична гра "Їстівне - неїстівне".

Запропонувати дітям картинки із зображенням продуктів хар­чування, предметів побуту, іграшок, продуктів, різноманітних пред­метів. Дошкільники повинні відібрати з них їстівні продукти, аргу­ментуючи свій вибір.

Прислів'я про їжу.

Без їжі і віл не потягне.

Риба - вода, ягода - трава, а хліб - усьому голова.

Сіль, хліб, вода - козацька їда.

Борщ усьому голова. Каші маслом не зіпсуєш. Сюжетно-рольова гра "Сім'я".

Читання.

І. Глєбова "Про тебе", Д. Павличко "Калачі", данська казка "Чарівний казанок".