Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
МЕТОДИКА ФОРМУВАННЯ ЗНАНЬ.docx
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.05.2025
Размер:
177.02 Кб
Скачать

IV тиждень

Бесіда "Які бувають почуття".

Дати дітям поняття про різноманітність почуттів, що їх пере­живає людина впродовж свого життя: любов, надія, тривога, радість, страх, обурення, сором, хвилювання, доброта, захоплення, горе, образа, нудьга, сміх, страждання, задоволення, заздрість, смуток... Запропо­нувати їм самим відтворити найбільш знайомі почуття, пригадати ситуації, коли вони виникають.

Прислів'я про ввічливість.

Поспівчував хворому - повернув йому половину здоров'я.

Недобрим словом можна поранити.

Словесна отрута страшніша від зміїної.

Остерігайтеся злого слова, воно може вдарити сильніше від ножа.

Ласкаві слова, що весняний дощ.

Заняття №4

Тема. Добрі вчинки душу гріють.

Програмовий зміст. Виховувати в дітей не лише бажання, а й потребу виявляти доброту, люб'язність та інші гуманні почуття без нагадувань за власними спонуканнями. Систематизувати і узагаль­нити правила ввічливої поведінки. Розвивати здатність розуміти дії, зображені на картинці, і співвідносити їх з дійсністю.

Словник: вчинок, поведінка, доброта, вдячність.

Матеріали: картинки для дидактичної гри "Школа ввічливості", книги для читання.

Хід заняття

1. Читання і обговорення твору О. Буцень "Маленькі помічниці".

2. Інсценізація казок "Два цапки", "Дві кізочки".

3. Поміркувати над прислів'ям: "Свого "дякую" не жалій, а чужого не чекай".

4. Продовжити список добрих справ: запропонувати стілець лю­дині, котра зайшла в кімнату; поступитися місцем товаришеві; піклу­ватися про молодших, гратися з ними; прибрати іграшки; допомогти мамі витерти посуд; уважно ставитися до старих і хворих людей.

Розповідь "Вплив настрою на самопочуття людини".

Дати дітям поняття про те, що від настрою людини залежить її працездатність, самопочуття, відношення з оточуючими. Вчити дошкільнят стримувати прояв негативних емоцій, всі проблеми з однолітками намагатися вирішувати спокійно. Запропонувати по­міркувати над прислів'ями: "Весела думка - половина здоров'я", "Як на душі, так і на силі".

Дидактична гра "Оціни вчинок".

Дітям пропонується розглянути кілька картинок, де зображені різноманітні життєві ситуації, в яких герої здійснюють добрі чи по­гані вчинки. Дошкільники повинні прокоментувати їх.

Дидактична гра "Школа ввічливості".

Розігрування ситуацій з використанням настільного, пальчикового театру.

Дидактична вправа "Хто згадає більше привітань".

Група ділиться на дві команди, і кожна з них по черзі називає привітання: "Доброго дня", "Доброго здоров'я", "Здоровенькі були" тощо. Виграє команда, яка закінчила змагання останньою.

Валеохвилинка "Не сиди без діла".

• Ніколи не відкладай на завтра те, що можна зробити сьогодні.

Намагайся доводити розпочату справу до кінця.

Виконуй роботу тільки добре.

• Роби все, що вмієш, сам, не вимагаючи допомоги дорослих.

Додержуйся чистоти і порядку в своєму ігровому куточку.

Завжди бережно стався до речей та іграшок.

Читання.

Г. Бойко "Здоровим будь!", О. Коваленко "Хто найколючіший", М. Колесников "Послуга за послугу", В. Пепа "Матуся моя", М. Стельмах "Через кладку", В. Сухомлинський "Сильний і мужній".

Підсумкові запитання:

1. Які органи, що розташовані на голові, ви можете назвати?

2. Покажіть на дитині, де в неї тулуб.

3. Що таке "верхні кінцівки"?

4. З яких частин складаються ноги?

5. Які дитячі хвороби ви знаєте?

6. Як доглядати за волоссям?

7. Які бувають почуття?