
- •Хід заняття
- •II тиждень
- •Заняття №2
- •Хід заняття
- •III тиждень
- •Заняття №3
- •Хід заняття
- •IV тиждень
- •Заняття №4
- •Хід заняття
- •Розвага "Пригоди Розваляйка"
- •Жовтень Тема. Наші руки
- •Заняття №1
- •Хід заняття
- •II тиждень
- •Заняття №2
- •Хід заняття
- •III тиждень Заняття №3
- •Хід заняття
- •IV тиждень
- •Заняття №4
- •Хід заняття
- •Розвага "м’ячик наш веселий друг"
- •Листопад Тема. Будова та функції шкіри
- •Заняття №1
- •Хід заняття
- •II тиждень Заняття №2
- •Хід заняття
- •III тиждень
- •Заняття №3
- •Хід заняття
- •IV тиждень Заняття №4
- •Хід заняття
- •Грудень Тема. Орган зору - очі
- •Заняття №1
- •Хід заняття
- •II тиждень Заняття №2
- •Хід заняття.
- •III тиждень
- •Заняття №3
- •Хід заняття
- •IV тиждень Заняття №4
- •Хід заняття
- •Розвага "Світ чудовий бачать оченята"
- •Січень Тема. Орган слуху - вухо
- •Заняття №1
- •Хід заняття
- •II тиждень
- •Заняття №2
- •Хід заняття
- •III тиждень Заняття №3
- •Хід заняття
- •IV тиждень Заняття №4
- •Хід заняття
- •Розвага "Наші вушка люблять тишу" (Пригоди в лісі)
- •Лютий Тема. Ніс, органи дихання
- •Загадки про ніс.
- •Заняття №1
- •Хід заняття
- •II тиждень Заняття №2
- •Хід заняття
- •III тиждень
- •Заняття №3
- •Хід заняття
- •IV тиждень Заняття №4
- •Хід заняття
- •Розвага "Носик - наш помічник"
- •Березень Тема. Зуби, рот, органи травлення
- •Заняття №1
- •Хід заняття
- •II тиждень
- •Заняття №2
- •Хід заняття
- •III тиждень
- •Заняття №3
- •Хід заняття
- •IV тиждень Заняття №4
- •Хід заняття
- •Розвага "Учися бути здоровим"
- •Квітень Тема. Серце і кров
- •Заняття №1
- •Хід заняття
- •II тиждень Заняття №2
- •Хід заняття
- •III тиждень Заняття №3
- •Хід заняття
- •IV тиждень Заняття №4
- •Хід заняття
- •Розвага "Мандрівка е країну Валеологія"
- •Травень Тема. Наше здоров'я - в наших руках
- •Заняття №1
- •Хід заняття
- •II тиждень
- •Заняття №2
- •Хід заняття
- •III тиждень
- •Заняття №3
- •Хід заняття
- •IV тиждень
- •Заняття №4
- •Хід заняття
- •Розвага "Зростаємо здоровими"
IV тиждень Заняття №4
Тема. Як уберегтися від грипу.
Програмовий зміст. Розповісти дітям про грип. Пояснити їм, якими шляхами віруси потрапляють в організм людини, як уберегтися від застуд і як поводитися, якщо хтось захворів на грип. Прищеплювати гігієнічні навички користування носовою хусточкою. Виховувати вміння співчувати хворим людям.
Словник: грип, епідемія, застуда, вірус, органи дихання, гігієнічні навички.
Матеріали: плакат, на якому зображені правила поведінки під час епідемії грипу.
Хід заняття
1. Розповісти дошкільникам, що грип - це хвороба, що її спричиняють віруси. З інфекційних захворювань грип швидше за всіх передається від одної людини до іншої. Під час епідемії можуть одночасно захворіти мільйони людей. Існує багато видів вірусів грипу.
2. Пояснити дітям, що чимало вірусів потрапляє в наш організм через органи дихання, тому не можна дихати ротом, а лише носом, бо в носі є захист - волосинки.
3. Поява хлопчика Чхайлика. Разом з дітьми пояснити йому, що хвороба розповсюджується через кашель і чхання, тому необхідно обов'язково закривати рот і ніс при чханні.
4. Розказати дошкільникам, що для того щоб видужати, необхідно вживати продукти, що містять багато вітаміну С: порічки, капусту, моркву, лимони, апельсини, перець, чорну горобину. Він допомагає швидко відновлювати сили.
5. Дидактична гра "Лялька захворіла".
Розповідь "Поведінка хворого".
Зазвичай грип у дітей проходить без особливих ускладнень, про те, щоб не ризикувати, треба виконувати такі вимоги:
• Не вставати з ліжка, поки хоча б три дні не протримається нормальна температура.
• Без умовлянь приймати ліки, що їх призначив лікар і дає мама.
• Необхідно пити більше води, фруктових соків та іншої рідини: це допоможе вивести з організму вірус грипу та знизити температуру.
• Не боятися провітрювати кімнату, де знаходиться хворий, щоб
там завжди було чисте повітря.
Валеохвилинка "Щоб не захворіти, треба так робити".
Для того щоб рідше хворіти, необхідно дотримуватися таких правил:
• не обіймати і не цілувати хворих;
• відходити якомога далі від людини, яка чхає чи кашляє;
• не переохолоджуватися; переодягатися, якщо спітнів;
• уникати протягів.
Сюжетно-рольові ігри "Сім'я", "Лікарня".
Запропонувати дітям сюжети про лікування і догляд за хворими на грип і поведінку оточуючих.
Читання.
О. Орач "Бабуся нездужає".
Підсумкові запитання:
1. Як побудований ніс?
2. Що може ніс робити?
3. Для чого потрібні волосинки в носі?
4. Де знаходяться легені?
5. Як вберегтися від грипу?
6. Як можна нежить лікувати?
Розвага "Носик - наш помічник"
Мета: закріпити отримані знання про ніс, його функції. За допомогою дослідів визначити, що ніс - це орган дихання, орган нюху, він виконує терморегулювальну, захисну, очищувальну функції. Сприяти усвідомленому засвоєнню правил догляду за носом.
Вихователь. Діти, коли я йшла в дитячий садок, то по дорозі зустріла це кумедне створіння. Воно тремтіло від холоду і плакало. Це створіння не схоже на нас, проте розуміє нашу мову. Створіння сказало мені, що воно впало на землю з хмаринки, а до того жило на Веселці і звуть його Цікавик. Поки ми йшли в садок, він намагався вхопити мене за ніс, йому було цікаво, що це за кнопочка і навіщо вона людям. У них немає такого носа, вони дихають по-іншому. Давайте розповімо Цікавику для чого нам носики.
Дитина 1. Головне, нам носик потрібен для дихання. Давайте закриємо ніс і рот рукою і уявимо, що ми пірнули глибоко в море, де не можна дихати, і будемо сидіти так. А ти, Цікавику, полічи, як довго ми зможемо так просидіти.
(Цікавик лічить, діти один за одним відкривають носи. Визначають переможця, який довше за всіх "просидів під водою".)
Дитина 2. А ще, Цікавику, за допомогою носа ми можемо розпізнавати запахи.
Вихователь. Давайте разом пограємо в гру "Розпізнай за запахом". Діти діляться на дві команди, виходять по черзі по одній дитині з кожної команди, їм зав'язують очі хустинкою і пропонують за запахом визначити, що їм запропонували відгадати.
Цікавик. Ой, я теж хочу пограти. Я вам буду все приносити, а ви будете відгадувати. Мені цікаво буде дізнатися, як називаються речі, що їх ви нюхаєте.
(Дітям пропонують визначити за запахом апельсин, часник, квітку жасмину кімнатного, перець, шоколад, гілочку сосни.)
Діти. Бачиш, Цікавику, ми все відгадали і зовсім не дивилися, тому що нам допомагав наш носик.
Цікавик. І я хочу мати такого помічника. А на нашій Веселці немає пахощів, і ми не вміємо визначати запахи.
Дитина 3. А ще наш носик працює нагрівачем повітря. Ти, Цікавику, відчуваєш, яке холодне навколо повітря? А тепер підстав свою долоньку і ми подмухаємо на неї. Відчуваєш, як тепло їй стало. Усе це тому, що температура нашого тіла вища, ніж температура повітря. Повітря, що потрапляє в наші легені, не повинно бути холодним, інакше ми захворіємо. І природа потурбувалася, щоб повітря починало грітися вже в носику і до легенів доходило теплим.
Цікавик. Ой, це ж не носик, а універсальний апарат. А що ще він вміє?
Вихователь. Зараз ми, Цікавику, покажемо тобі дослід. Візьми в руки щіточку, а я насиплю на папір борошно. Тепер ти підставляй щіточку, а я здмухну на неї борошно. Дивись, який вигляд має щітка.
Цікавик. Ворсини стали білі і не пропустили борошно до дерев'яної підставочки. Вони наче прикордонники. А навіщо ви мені це показали?
Дитина 4. А ти візьми збільшувальне скло і подивися у чийсь
носик. Що ти там бачиш?
Цікавик. Там так смішно. Там теж є маленька щіточка — тоненькі ворсинки. Так вони теж прикордонники? І на них теж треба дмухати борошно?
Вихователь. Ні, Цікавику, борошно на них дмухати не треба, бо в повітрі, яким ми дихаємо, вистачає пилу, бактерій, і ворсинкам доводиться затримувати їх у носику, щоб вони не потрапили в легені. Ось так, носик ще й захищає нас, щоб у наш організм не потрапив бруд.
Цікавик. Як же у вас, людей, все цікаво зроблено. Така маленька кнопочка, а скільки вміє: і дихає, і нюхає, і зігріває, і захищає. Мені дуже цікаво з вами, але подивіться у вікно. Дощик закінчився, визирнуло сонечко, і на небі з'явилася Веселка. А на ній мої друзі, вони кличуть, шукають мене! Я полетів! Прощавайте!