
- •Хід заняття
- •II тиждень
- •Заняття №2
- •Хід заняття
- •III тиждень
- •Заняття №3
- •Хід заняття
- •IV тиждень
- •Заняття №4
- •Хід заняття
- •Розвага "Пригоди Розваляйка"
- •Жовтень Тема. Наші руки
- •Заняття №1
- •Хід заняття
- •II тиждень
- •Заняття №2
- •Хід заняття
- •III тиждень Заняття №3
- •Хід заняття
- •IV тиждень
- •Заняття №4
- •Хід заняття
- •Розвага "м’ячик наш веселий друг"
- •Листопад Тема. Будова та функції шкіри
- •Заняття №1
- •Хід заняття
- •II тиждень Заняття №2
- •Хід заняття
- •III тиждень
- •Заняття №3
- •Хід заняття
- •IV тиждень Заняття №4
- •Хід заняття
- •Грудень Тема. Орган зору - очі
- •Заняття №1
- •Хід заняття
- •II тиждень Заняття №2
- •Хід заняття.
- •III тиждень
- •Заняття №3
- •Хід заняття
- •IV тиждень Заняття №4
- •Хід заняття
- •Розвага "Світ чудовий бачать оченята"
- •Січень Тема. Орган слуху - вухо
- •Заняття №1
- •Хід заняття
- •II тиждень
- •Заняття №2
- •Хід заняття
- •III тиждень Заняття №3
- •Хід заняття
- •IV тиждень Заняття №4
- •Хід заняття
- •Розвага "Наші вушка люблять тишу" (Пригоди в лісі)
- •Лютий Тема. Ніс, органи дихання
- •Загадки про ніс.
- •Заняття №1
- •Хід заняття
- •II тиждень Заняття №2
- •Хід заняття
- •III тиждень
- •Заняття №3
- •Хід заняття
- •IV тиждень Заняття №4
- •Хід заняття
- •Розвага "Носик - наш помічник"
- •Березень Тема. Зуби, рот, органи травлення
- •Заняття №1
- •Хід заняття
- •II тиждень
- •Заняття №2
- •Хід заняття
- •III тиждень
- •Заняття №3
- •Хід заняття
- •IV тиждень Заняття №4
- •Хід заняття
- •Розвага "Учися бути здоровим"
- •Квітень Тема. Серце і кров
- •Заняття №1
- •Хід заняття
- •II тиждень Заняття №2
- •Хід заняття
- •III тиждень Заняття №3
- •Хід заняття
- •IV тиждень Заняття №4
- •Хід заняття
- •Розвага "Мандрівка е країну Валеологія"
- •Травень Тема. Наше здоров'я - в наших руках
- •Заняття №1
- •Хід заняття
- •II тиждень
- •Заняття №2
- •Хід заняття
- •III тиждень
- •Заняття №3
- •Хід заняття
- •IV тиждень
- •Заняття №4
- •Хід заняття
- •Розвага "Зростаємо здоровими"
Хід заняття
1. Розглядання носиків у дзеркальце. Порівняти свій ніс з носиком товариша. Підвести дітей до висновку, що однакових носів не зустрічається.
2.Дидактична гра "Що вміє наш носик?" Виконуючи різноманітні завдання вихователя, діти визначають функції носа (дихає, нюхає, зігріває повітря, за допомогою волосинок очищає повітря, що потрапляє в нього).
3. Дидактична гра "Впізнай за запахом". Без допомоги інших аналізаторів визначити за запахом запропоновану речовину.
4.Бесіда про необхідність берегти ніс від застуди, щоб мати змогу вільно дихати.
5. Навчити дітей робити масаж крил носа, щоб запобігти появі
нежиті.
Дослід "Визначення функцій носа".
Хід досліду
• Закрити рукою ніс і сидіти, хто скільки витримає. Дати зрозуміти, що ніс - це орган дихання.
• Дітям зав'язати очі, роздати ароматизовані стрічки. Вони, не дивлячись, повинні називати, чим пахне стрічка. Відкрити для себе, що ніс - це ще й орган нюху.
• Запропонувати дошкільникам вдихнути повітря через ніс, а потім видихнути його на долоню (рот при цьому закритий). Долоня стала теплою. Таким чином, діти з'ясують, що ніс виконує терморегулювальну функцію.
• Здути борошно на ворсинки щітки, пояснити дітям, що таким самим чином на волосинках носа залишається пил та бактерії і з'ясувати захисну та очищувальну функцію носа.
Валеохвилинка "Щоб вночі міцно спати - треба нежить лікувати".
• Корисно промивати ніс солоним відваром звіробою.
• Промивати ніс відваром ромашки.
• Можна дихати парами часнику.
• Капати в ніс по 3-5 крапель соку алое в кожну ніздрю 4-5 разів на день.
Рухлива гра "Прокоти кульку".
Кульку треба котити по підлозі від риски до риски, постійно дмухаючи на неї.
Сюжетно-рольова гра "Магазин" (парфумерія).
Запропонувати дітям розіграти сюжет про відвідування парфумерного відділу магазину.
Читання.
І. Глєбова "Про тебе", М. Познанська "Ромашка".
III тиждень
Розглядання плакатів із зображенням дихальної системи.
Заняття №3
Тема. Знайомство з органами дихання.
Програмовий зміст. Познайомити дошкільників з будовою дихальної системи, з принципом роботи легень. Розповісти про роль повітря в житті людини. Пояснити дітям необхідність перебування на чистому повітрі. Закріпити навички догляду за чистотою носа.
Словник: легені, кисень, органи дихання.
Матеріали: малюнок легенів, картки-схеми фізичних вправ.
Хід заняття
1.Розповісти дітям, що для життя нам необхідне повітря, в якому міститься кисень. З повітря, що його ми вдихаємо, легені отримують кисень. Вони ж видихають вже використане повітря.
2."Легені — трудівники". Вони працюють дуже напружено, без зупинки все наше життя. Щоденно ми робимо близько 23 тисяч вдихів. У кожного з нас двоє легенів — права і ліва. Вони знаходяться у грудній клітині.
3."Рух — це життя". Пояснити дітям, що для організму дуже корисні вправи на свіжому повітрі (в лісі, у горах). Тут повітря значно чистіше, ніж у містах.
4.Рухлива гра "Насоси" (вправи на дихання).
5.Повторити правила користування носовою хусточкою.
Дослід "Визначення системи роботи легень".
Хід досліду
Взяти губку і посудину з водою. Стиснену губку занурити у воду і відпустити. Губка набере воду — цей процес аналогічний вдиху. Потім воду відтиснути. Це - видих.
Валеохвилинка "Що вміють легені".
• Визначити значення легень у житті живого організму (міцно стулити вуста, пальцями затиснути ніс і полічити мовчки, скільки можна перебувати в такому стані не дихаючи).
• Визначити перевагу дихання носом (затиснувши ніс, дихати відкритим ротом, потім навпаки, закрити рота і дихати носом).
• Визначити функції легень (покласти руки на груди, глибоко вдихнути повітря, щоб відчути, як розширюються груди).
Бесіда "Легені потрібно берегти".
Треба з дитинства запам'ятати, що неувага до власного здоров'я призводить до серйозних захворювань. Існує кілька способів зміцнити легені:
• Намагатися менше дихати забрудненим повітрям, не гуляти
біля проїжджої частини.
•Частіше просити батьків, щоб вони виїжджали з дітьми в парк, ліс, за місто, де повітря набагато чистіше, ніж у місті.
•Треба слухати поради батьків, як уберегтися від застуди. Менше застуд - здоровіші легені.
. Ніколи в житті не палити і не вдихати дим від цигарок.
Рухлива гра "Утримай сніжинку".
Діти повинні рухатися від риски до риски, утримуючи в повітрі паперову сніжинку, постійно дмухаючи на неї.
Сюжетно-рольова гра "Лікарня".
Читання.
В. Парамонова "Лікар".