Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
МЕТОДИКА ФОРМУВАННЯ ЗНАНЬ.docx
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.05.2025
Размер:
177.02 Кб
Скачать

Хід заняття

1.Разом з дітьми з'ясувати, що ми весь час чуємо звуки. Вони повідомляють нам про навколишній світ.

2.Розповісти дошкільникам, що звуки - це коливання по­вітря. Ми їх не бачимо, але можемо чути завдяки своїм вухам.

3. Дати дітям прослухати гучну, спокійну і дуже тиху музику. Вчити розрізняти музику за силою звучання, прислухатися, щоб роз­пізнати тихий звук.

4.Дидактична гра "Чуємо дзвін, та шукаєм, де він".

Дослід "Вивчення функцій вух"

Хід досліду

Запропонувати дітям самостійно визначити функції вуха й ар­гументувати свої висновки. Закрити вуха руками або ватою, слухати гучну і спокійну музику, голосну і тиху розмову, шепіт. З'ясува­ти, чи чути з закритими очима, ротом, носом.

Дидактичні ігри.

"Впізнай за голосом".

Дитина повинна, не дивлячись, впізнати по голосу однолітка, що покликав її, або з аудіозапису відгадати голос.

"Кого покликали?"

Ведучий тихенько кличе когось з дітей, а ця дитина повинна вчасно зреагувати.

Валеохвилинка "І для вух масаж корисний".

• Взятися за мочки і відтягнути вниз 5-6 разів.

• Вказівним і великим пальцями покрутити привушну кісточ­ку 5-6 разів у кожну сторону.

• Вібрація пальцями у вушних отворах 10-20 с.

• Зімкнутими разом вказівним і середнім пальцями обох рук закрити вушні раковини, зігнувши їх у напрямку до верхньої щеле­пи так, щоб не було нічого чути. Різко відкрити вуха. Повторити 5-6 разів.

• Вказівними пальцями потерти за вушними раковинами до відчуття тепла 5-7 разів.

• 7-10 разів поплескати долонями по вухах.

• Почергово закрити вухо долонею однієї руки і пальцями дру­гої постукати по долоні 6—7 разів.

Читання.

Ю. Старостенко "Ходить така чутка".

III тиждень Заняття №3

Тема. Будеш вуха берегти - будеш гарно чути.

Програмовий зміст. Ознайомити дітей з правилами бережного ставлення до органів слуху, правилами догляду за ними. Виховува­ти потребу дбати про чистоту вух. Розповісти дітям про деякі за­хворювання органів слуху. Навчити їх засобам профілактики цих захворювань.

Словник: профілактика, отит, запалення середнього вуха, сірка, промивання, лор.

Матеріали: дзеркальце лора, паличка з ватою, сюжетні картин­ки із зображенням процесу догляду за вухами.

Хід заняття

1.Дидактична гра "Чуємо - не чуємо". Діти повторюють слова вихователя з відкритими вухами і з закритими ватою.

2.Розповісти дітям про сірку, що виділяється в слуховому проході і захищає внутрішнє вухо від пилу, бруду, дрібних комах. Вона потрібна людині, але коли її накопичується дуже багато, утво­рюється сірна пробка, яка погіршує слух. Тому необхідно періодично чистити вуха паличкою з ватою.

3. Дати поняття про отит - запалення середнього вуха, яким часто страждають діти. Щоб запобігти захворюванню вух, треба виконувати всі призначення лікаря під час застуди.

4.Розповісти дошкільникам про глухоту - втрату слуху, як глухі люди пристосовуються до життя в суспільстві.

Бесіда "Як зберегти слух?"

Для того щоб гарно чути, необхідно дотримуватися деяких правил.

• Ніколи нічого не засовувати ні в своє вухо, ні в чуже.

• Якщо болить вухо, необхідно відразу сказати про це дорослим.

• Не можна кричати нікому в вухо.

• Не слухати гучну музику, бо відомо, що в людей, котрі працю­ють у шумних місцях, погіршується слух.

• Обов'язково треба дивитися на того, з ким розмовляєш. Тоді почуте будеш краще зрозуміти.

Зустріч з лікарем - лором.

Валеохвилинка "Як за вухами доглядати".

• Ніколи не слухай дуже гучну музику.

• Щоранку, вмиваючись, мий вуха і очищай вушну раковину від сірки.

• Під час купання стеж, щоб вода не потрапила всередину вуха.

• Ніколи нічого не встромляй у вухо.

• Якщо у вухо залізла комаха, треба відразу звернутися до лікаря.

Прислів'я про вуха.

У вухах кури ночували.

В одне вухо влізе, а в друге - вилізе.

Люди забувають, що стіни вуха мають.

Нагомонів по самі вуха.

Дидактична вправа «Що у мене в руках?»

Вихователь за спинами дітей маніпулює різними предметами (аркушем паперу, склянкою з водою, дзвіночками та іншими), а до­шкільники повинні назвати ці предмети.

Сюжетно-рольова гра "Лікарня".

Читання.

Г. Бойко "Про великі вуха".