
- •Хід заняття
- •II тиждень
- •Заняття №2
- •Хід заняття
- •III тиждень
- •Заняття №3
- •Хід заняття
- •IV тиждень
- •Заняття №4
- •Хід заняття
- •Розвага "Пригоди Розваляйка"
- •Жовтень Тема. Наші руки
- •Заняття №1
- •Хід заняття
- •II тиждень
- •Заняття №2
- •Хід заняття
- •III тиждень Заняття №3
- •Хід заняття
- •IV тиждень
- •Заняття №4
- •Хід заняття
- •Розвага "м’ячик наш веселий друг"
- •Листопад Тема. Будова та функції шкіри
- •Заняття №1
- •Хід заняття
- •II тиждень Заняття №2
- •Хід заняття
- •III тиждень
- •Заняття №3
- •Хід заняття
- •IV тиждень Заняття №4
- •Хід заняття
- •Грудень Тема. Орган зору - очі
- •Заняття №1
- •Хід заняття
- •II тиждень Заняття №2
- •Хід заняття.
- •III тиждень
- •Заняття №3
- •Хід заняття
- •IV тиждень Заняття №4
- •Хід заняття
- •Розвага "Світ чудовий бачать оченята"
- •Січень Тема. Орган слуху - вухо
- •Заняття №1
- •Хід заняття
- •II тиждень
- •Заняття №2
- •Хід заняття
- •III тиждень Заняття №3
- •Хід заняття
- •IV тиждень Заняття №4
- •Хід заняття
- •Розвага "Наші вушка люблять тишу" (Пригоди в лісі)
- •Лютий Тема. Ніс, органи дихання
- •Загадки про ніс.
- •Заняття №1
- •Хід заняття
- •II тиждень Заняття №2
- •Хід заняття
- •III тиждень
- •Заняття №3
- •Хід заняття
- •IV тиждень Заняття №4
- •Хід заняття
- •Розвага "Носик - наш помічник"
- •Березень Тема. Зуби, рот, органи травлення
- •Заняття №1
- •Хід заняття
- •II тиждень
- •Заняття №2
- •Хід заняття
- •III тиждень
- •Заняття №3
- •Хід заняття
- •IV тиждень Заняття №4
- •Хід заняття
- •Розвага "Учися бути здоровим"
- •Квітень Тема. Серце і кров
- •Заняття №1
- •Хід заняття
- •II тиждень Заняття №2
- •Хід заняття
- •III тиждень Заняття №3
- •Хід заняття
- •IV тиждень Заняття №4
- •Хід заняття
- •Розвага "Мандрівка е країну Валеологія"
- •Травень Тема. Наше здоров'я - в наших руках
- •Заняття №1
- •Хід заняття
- •II тиждень
- •Заняття №2
- •Хід заняття
- •III тиждень
- •Заняття №3
- •Хід заняття
- •IV тиждень
- •Заняття №4
- •Хід заняття
- •Розвага "Зростаємо здоровими"
II тиждень Заняття №2
Тема. Навіщо людині очі?
Програмовий зміст. Розкрити дітям значення зору для сприймання навколишнього світу. Дати поняття, що завдяки зору ми діємо впевнено, чітко, швидко. Виховувати бережне ставлення до очей, доброзичливість до людей з вадами зору.
Словник: зір, зрячий, дивитися, придивлятися, гострий зір, профілактика.
Матеріали: дзеркальце для кожної дитини, маленькі і великі предмети, різноколірні стрічки, пов'язка для очей.
Хід заняття.
1. Дидактична вправа "Віконечка закрилися". Діти заплющують очі і деякий час сидять в повній темряві. Таким чином дошкільників підводять до думки, що очі дійсно є "віконечками" у світ.
2. Довести дітям, що завдяки очам люди можуть розвивати спостережливість. Дидактична гра "Знайди відмінності".
3. Розповісти дошкільникам, що по очах можна визначити стан здоров'я людини, її настрій. Запропонувати дітям відтворити веселий і сумний вигляд.
4. Прокоментувати необхідність бережного ставлення до очей.
Досліди "Чи можна жити без очей?"
Запропонувати дітям виконати такі завдання:
• пройти по покладеній на підлозі мотузці з розплющеними, а потім із заплющеними очима;
• роздивитися картину в темній кімнаті;
• сидіти з широко розплющеними очима, не даючи собі змоги кліпати очима;
• описати картинку, піднісши її до самих очей;
• попасти в ціль, закривши одне око.
Під час проведення дослідів переконати дітей, що завдяки здатності бачити ми можемо орієнтуватися у просторі, координувати свої рухи. Для того, щоб гарно роздивитися предмет необхідне гарне освітлення. Відстань від очей до предмета не повинна бути ні занадто близькою, ні занадто далекою. Людині зручніше дивитися, використовуючи обидва ока, а повіки слугують для захисту очей.
Валеохвилинка "Що можуть наші очі".
Спонукати дітей самостійно дійти висновку, що за допомогою очей ми сприймаємо світло, розрізняємо колір предметів, їхній розмір, відстань між ними — далеко вони чи близько. Очі підказують нам, у який бік треба рухатися, як ставити ноги, діяти руками.
Бесіда "Як поводитися, щоб не засмучувати оточуючих".
Розповісти дітям, що для того, щоб люди мали бажання з ними спілкуватися і очі оточуючих завжди були веселі й лагідні, необхідно дотримуватися деяких моральних правил:
Радіти успіхові товариша.
Завжди говорити тільки правду.
Не перекладати свою провину на інших.
Дорожити довірою дорослих і товаришів.
Виконувати все, що пообіцяєш.
Нікого не ображати - ні словом, ні вчинком.
Піклуватися про молодших, захищати тих, хто слабший.
Дидактична вправа "Стань веселим, стань серйозним".
За вказівкою вихователя діти, змінюючи вираз очей, міміки, зображують веселу, сумну, розлючену, збентежену, вередливу людину.
Дидактична гра "Який настрій зображено".
Дітям пропонується розглянути картинки-схеми, на яких зображені чоловічки з різним виразом обличчя, і визначити, який у них настрій.
Сюжетно-рольова гра "Сім'я".
Читання.
Якутська народна казка "Як білка і заєць один одного не впізнали .