
- •I. Організація учнів до уроку .
- •II. Слухання. Пісня „Ще не вмерла Україна”
- •III. Виконання музичної розспівки .
- •IV. Розучування пісні я.Степового«Зоре моя
- •V. Висновок .
- •Урок 2.
- •Мета уроку :
- •I. Організація учнів до уроку .
- •III. Виконання музичної розспівки .
- •IV . Виконання пісні я.Степового «Зоре моя вечірняя»
- •V . Висновок.
- •Урок 3
- •Мета уроку :
- •I. Організація учнів до уроку .
- •II . Слухання пісня «Поле моє, поле» (на музику в. Філіпенка)
- •III. Виконання музичної розспівки .
- •IV. Розучування укр. Нар. Пісні «Вийшли в поле косарі»
- •V . Висновок.
- •Урок 4.
- •Мета уроку :
- •I. Організація учнів до уроку .
- •II .Слухання. Українська народна пісня „Дівка в сінях стояла”
- •III. Виконання музичної розспівки .
- •IV. Розучування пісні „Сіяв мужик просо”
- •V.Висновок.
- •Урок 5.
- •Мета уроку :
- •I. Організація учнів до уроку .
- •II .Слухання. Коломийка
- •III. Виконання музичної розспівки .
- •IV . Розучування коломийки «Підійдемо до калини».
- •V. Висновок .
- •Урок 6.
- •Мета уроку :
- •I. Організація учнів до уроку .
- •III. Виконання музичної розспівки .
- •IV. Розучування пісні „Ой ходить сон”
- •V. Висновок.
- •Урок 7.
- •Мета уроку :
- •I. Організація учнів до уроку .
- •III. Виконання музичної розспівки .
- •IV. Розучування пісні „Рідна мова”
- •V . Висновок.
- •Урок 8.
- •Мета уроку :
- •I. Організація учнів до уроку .
- •Урок 9.
- •Мета уроку :
- •I. Організація учнів до уроку .
- •III. Виконання музичної розспівки .
- •IV. Розучування пісні „Ой на горі та й женці жнуть”
- •V. Висновок .
- •Урок 10.
- •Мета уроку :
- •I. Організація учнів до уроку .
- •III. Виконання музичної розспівки .
- •IV. Продовження розучування пісні „Ой на горі та й женці жнуть”
- •4. Висновок.
- •Урок 11.
- •Мета уроку :
- •I. Організація учнів до уроку .
- •III. Виконання музичної розспівки .
- •IV. Продовження розучування пісні „Ой на горі та й женці жнуть”
- •V. Висновок.
- •Урок 12 .
- •Мета уроку :
- •I. Організація учнів до уроку .
- •III. Виконання музичної розспівки .
- •IV. Розучування пісні „Ой на горі та й женці жнуть”
- •V. Висновок.
- •Урок 13.
- •Мета уроку :
- •I. Організація учнів до уроку .
- •III. Виконання музичної розспівки .
- •IV. Розучування щедрівки „Слава нашим господарям”
- •V. Висновок.
- •Урок 14.
- •Мета уроку :
- •I. Організація учнів до уроку .
- •III. Виконання музичної розспівки .
- •IV. Розучування пісні „Чом, чом, чом, земле моя”
- •V. Висновок.
- •Урок 15.
- •Мета уроку :
- •I. Організація учнів до уроку .
- •III. Виконання музичної розспівки .
- •IV. Розучування „Забілів від снігу гай”
- •V. Висновок .
- •Урок 16.
- •Мета уроку :
- •I. Організація учнів до уроку .
III. Виконання музичної розспівки .
Половинна
нота з крапкою
Якщо крапка стоїть біля ноти з правої сторони, вона продовжує її тривалість на половину.
Проспівайте вправу та поділіть її на такти.
IV. Розучування пісні „Рідна мова”
Вч. Прикладом вокальних творів є пісня „Рідна мова”. Послухайте її і поміркуйте, які засоби музичної виразності сприяють створенню саме такого характеру музики.
Демонстрація пісні „Рідна мова”
Розучування пісні „Рідна мова”
У пісні „Рідна мова” оспівана краса і могутність української мови, адже там, де звучить рідна мова, живе український народ.
Цей твір водночас і величний, і ліричний; йому характерні наспівність і мелодійність.
Отож, розучіть пісню на слова і музику Михайла Катричка „Рідна мова”.
Караоке. Пісня „Рідна мова”
V . Висновок.
Вч . Сьогодні ми дізналися про ще одну класифікаційну групу української музики: вокальну та інструментальну.
Урок 8.
ТЕМА: Музика мого народу .
Мета уроку :
Навчальна : Підсумок знань .
Виховна: Виховувати любов та інтерес до музики.
Розвиваюча: Розвиток вокально – хорових навичок.
Наочні посібники: А. Лобова «Музичне мистецтво»
4 клас. Портрети композиторів ..
Музичний матеріал: Музична вікторина
Т. Н. З : магнітофон.
ХІД УРОКУ:
I. Організація учнів до уроку .
Музичне вітання.
Вступне слово вчителя.
Сьогодні ми перевіримо знання з теми „Музика мого народу”, за допомогою музичної вікторини і тестових завдань.
Завдання музичної вікторини!
Послухайте музичні твори, визначте їх автора, назву і жанр.
Музична вікторина. Завдання 1
Визначте автора, назву та жанр твору
(Звучить українська народна пісня «Сіяв мужик просо»)
Музична вікторина. Завдання 2
Визначте автора, назву та жанр твору
(Звучить українська народна пісня «Ой ходить сон»)
Музична вікторина. Завдання 3
Визначте автора, назву та жанр твору
(Звучить українська народна пісня «Вийшли в поле косарі»)
Музична вікторина. Завдання 4
Визначте автора, назву та жанр твору
(Звучить українська народна пісня «Віють вітри»)
Музична вікторина. Завдання 5
Визначте автора, назву та жанр твору
(Звучить українська народна пісня «Дівка в сінях стояла»)
Музична вікторина. Завдання 6
Визначте автора, назву та жанр твору
(Звучить коломийка «Підійдемо до калини»)
Тестове завдання 1
Визначте жанри української музики, твори яких виконуються в спокійному темпі
Колискові
Жартівливі
Коломийки
Ліричні
Тестове завдання 2
Позначте правильне твердження
Троїстими музиками спочатку називали невеликі групи музикантів у складі трьох виконавців – скрипаля, цимбаліста і бубняра
Троїсті музики – група симфонічного оркестру
Троїсті музики – ансамбль із десяти виконавців
Тестове завдання 3
Пісні, створені народом
Професійні
Професійні в народному дусі
Народні
Тестове завдання 4
Автор слів пісні „Зоре моя вечірняя”
Т. Шевченко
Л. Українка
Я. Степовий
Тестове завдання 5
Групи, на які можна розділити жниварські пісні
Зажинкові, власне жниварські, обжинкові
Зажинкові, обжинкові
Власне жниварські, обжинкові
Тестове завдання 6
Закінчіть речення. Приналежність музичного твору до жанру залежить від ...
Його назви
Змісту та характеру
Темпу виконання
Підсумки уроку .
Сьогодні ми закріпили знання з теми „Музика мого народу” за допомогою музичної вікторини і тестових завдань.