Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
КОНСПЕКТИ УРОКІв для 3 класів.1 сем.doc
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.05.2025
Размер:
1.61 Mб
Скачать

4. Висновок.

Вч. Сьогодні ми переконалися, що танцювальність є однією із найважливіших властивостей музики. Ми дізналися про український народний танок „Козачок” і розучили українську народну пісню „Вийшли в поле косарі”.

Урок 6.

ТЕМА : Танцювальність..

Мета уроку :

Навчальні: танцювальність –визначення ;

- життя і творчість М. Глінки ;

- Кастаньєти.

Виховна : Виховувати любов та інтерес музики .

Розвиваюча : Розвиток вокально - хорових навичок .

Наочні посібники: А. Лобова «Музичне мистецтво»

3 клас, портрет М.Глінки, малюнок кастаньєт.

Музичний матеріал: М.Глінка «Арагонська хота», укр. нар. пісня «Вийшли в поле косарі»

Т. Н. З : магнітофон.

ХІД УРОКУ,

I. Організація учнів до уроку .

Музичне вітання.

Вступне слово вчителя.

Вч. Ми вже знаємо, що „три кити” (три типи) музики пісня, танець і марш можуть перерости у пісенність, танцювальність, маршовість. Це ми вже побачили на прикладах багатьох музичних творів. А сьогодні поглибимо свої знання про танцювальність музики.

Розповідь про іспанські мотиви у творчості М. Глінки

Дуже часто до народної танцювальної музики зверталися професійні композитори. Наприклад, Михайло Іванович Глінка, відомий російський композитор ХІХ ст.

Завітавши на два роки до Іспанії, він був вражений незвичайною особливістю, експресивністю, національним колоритом іспанського танцю „хота” і, навіть не зважаючи на складність рухів, навчився його танцювати. На карнавалах Глінку неможливо було відрізнити від професійних іспанських танцюристів. Повернувшись додому, він спробував негайно відтворити мелодію цього танцю. Так з’явивися твір „Арагонська хота”.

До речі, назва „Арагонська” походить від назви іспанського міста Арагон.

Зверніть увагу, як звучать іспанські національні інструменти – кастаньєти.

Музику „Арагонської хоти” характеризують яскрава танцювальність та витонченість звучання струнних інструментів.

ІІ . Слухання. М. Глінка. „Арагонська хота”

III . Виконання музичної розспівки.

Ця розспівка розвиває почуття ритму, музичний слух, образне мислення, усі види пам’яті, уваги, голосу.

- Виконання розспівки за співом учителя;

- виконання розспівки з рухами.

Дводольний розмір .Тактування.

Вч. Відтворення рівномірної пульсації помахом руки називається – тактуванням. Перший помах згори донизу – сильніший, другий вгору – легший.

Проспівайте вправу, тактуючи на 2

Вч. У іншій вправі вам потрібно записати ноти на нотному стані. Поділити вправу на такти, і проспівати її тактуючи на два .

Виконання вправи.

IV . Розучування поспівки „Дівчатка ми”

Вч. Демонстрація поспівки „Дівчатка ми”

Розучуючи та виконуючи цю поспівку, слід звернути увагу на її легкість, граціозність, навіть пустотливість, а також підкреслити танцювальність.

Розучування поспівки „Дівчатка ми”

Караоке. Поспівка „Дівчатка ми”

Дівчатка ми, веселі ми,

Красивий весь наш рід.

Коли настане літо,

Тоді підем в похід!

Тоді підем в похід!

Виконання укр.нар.пісні «Вийшли в поле косарі»