
- •Урок 1.
- •Мета уроку :
- •I. Організація учнів до уроку .
- •II .Слухання. Ж. Бізе. Опера „Кармен” (увертюра)
- •IV . Розучування поспівки «Ми – третьокласники»
- •V. Висновок.
- •Урок 2.
- •Мета уроку :
- •I. Організація учнів до уроку .
- •II. Слухання. Р. Щедрін. Балет „Горбоконик” (фрагменти)
- •III . Виконання музичної розспівки.
- •IV . Розучування пісні я.Степового «Літо минулося»
- •V . Висновок.
- •Урок 3.
- •Мета уроку :
- •I. Організація учнів до уроку .
- •II .Слухання е. Гріг «Ранок»
- •III . Виконання музичної розспівки.
- •IV . Виконання пісні «Літо минулося» я.Степового.
- •V . Висновок.
- •Урок 4.
- •Мета уроку :
- •I. Організація учнів до уроку .
- •II .Слухання. М. Лисенко. Опера „Тарас Бульба” (Дума „Ой чи довго ще нам”)
- •III . Виконання музичної розспівки.
- •IV . Розучування української народної пісні „Дівка Явдошка”
- •V . Висновок.
- •Урок 5.
- •Мета уроку :
- •I. Організація учнів до уроку .
- •II.Слухання. Український народний танок „Козачок”
- •III . Виконання музичної розспівки.
- •IV. Розучування української народної пісні „Вийшли в поле косарі”
- •4. Висновок.
- •Урок 6.
- •Мета уроку :
- •I. Організація учнів до уроку .
- •III . Виконання музичної розспівки.
- •IV . Розучування поспівки „Дівчатка ми”
- •V . Висновок.
- •Урок 7.
- •Мета уроку :
- •I. Організація учнів до уроку .
- •III . Виконання музичної розспівки.
- •IV. Розучування поспівки „Ми хлопчики” Розучу-вання української народної пісні „Гей, там, на горі, Січ іде”
- •V . Висновок.
- •Урок 8.
- •Мета уроку :
- •I. Організація учнів до уроку .
- •Музична вікторина (відповіді)
- •III . Виконання музичної розспівки.
- •IV . Розучування пісні „Гей там, на горі, Січ іде”
- •V .Висновок .
- •Урок 9.
- •Мета уроку :
- •I. Організація учнів до уроку .
- •III . Виконання музичної розспівки.
- •IV . Розучування пісні „Хто чергові?”
- •V . Висновок .
- •Урок 10.
- •Мета уроку :
- •I. Організація учнів до уроку .
- •III . Виконання музичної розспівки.
- •IV . Розучування пісні „Хто чергові?”
- •V . Висновок.
- •Урок 11.
- •Мета уроку :
- •I. Організація учнів до уроку .
- •III . Виконання музичної розспівки.
- •IV. Розучування пісні «Хто чергові?»
- •V. Висновок.
- •Урок 12.
- •Мета уроку :
- •I. Організація учнів до уроку .
- •III . Виконання музичної розспівки.
- •IV. Розучування пісні. Дмитро Кабалевський «Хто чергові?»
- •V. Висновок.
- •Урок 13.
- •Мета уроку
- •I. Організація учнів до уроку .
- •III . Виконання музичної розспівки.
- •IV. Демонстрація української народної пісні „Ой хто, хто Миколая любить”
- •V . Висновок
- •Урок 14.
- •Мета уроку :
- •I. Організація учнів до уроку .
- •III . Виконання музичної розспівки.
- •IV. Пісня «Щедрик», Повторення пісні «Ой хто, хто Миколая любить», Українська колядка «Уставай же, брате»
- •V. Висновок.
- •Урок 15.
- •Мета уроку :
- •I. Організація учнів до уроку .
- •III . Виконання музичної розспівки.
- •IV. Розучування колядки «Уставай же, брате»
- •V. Висновок .
- •Урок 16.
- •Мета уроку :
- •I. Організація учнів до уроку .
IV . Розучування пісні я.Степового «Літо минулося»
Вч. Демонстрація пісні „Літо минулося”
Прослухайте пісню Якова Степового „Літо минулося” і поміркуйте, що їй властиво: пісенність, танцювальність чи маршовість.
Розучування пісні „Літо минулося”
V . Висновок.
Вч. Сьогодні ми з’ясували, що пісенність, танцювальність і маршовість є основними властивостями музики. З ними ми ще не раз зустрінемось на наступних уроках музики.
Урок 3.
ТЕМА: Пісенність .
Мета уроку :
Навчальні: Пісенність, танцювальність, маршовість,
як основні властивості музики ;
- пісенність, характер музики;
- симфонічний оркестр.
Виховна : Виховувати любов та інтерес музики .
Розвиваюча : Розвиток вокально- хорових навичок .
Наочні посібники: А. Лобова «Музичне мистецтво»
3 клас, портрет Е,Грігі.
Музичний матеріал: Е.Гріг «Ранок», Я.Степовий «Літо минулося»
Т. Н. З : магнітофон.
ХІД УРОКУ.
I. Організація учнів до уроку .
Музичне вітання.
Вступне слово вчителя.
Вч. Прослухайте твір відомого норвезького композитора Едварда Гріга, спробуйте відчути характер музики.
Поміркуйте, про що композитор хотів розповісти різними засобами музичної виразності.
II .Слухання е. Гріг «Ранок»
Аналіз прослуханої музики
Едвард Гріг назвав цей фрагмент із сюїти „Пер Гюнт” „Ранок”. Плавна, протяжна та наспівна мелодія створює картину ранкової пори. Зверніть увагу! Характер музики – пісенний (хоча самої пісні ми не чуємо). Головну тему виконують скрипки – найспівучіші інструменти симфонічного оркестру.
III . Виконання музичної розспівки.
Ця розспівка розвиває почуття ритму, музичний слух, образне мислення, усі види пам’яті, уваги, голосу.
- Виконання розспівки за співом учителя;
- виконання розспівки з рухами.
Вч. Згадаємо що таке нотний стан і для чого він потрібний?
Уч. Відповіді.
Вч. Як же ми рахуємо лінії на нотному стані?
Уч. З низу до верху.
Вч. А який ключ відкриває нам нотний стан?
Уч. Скрипічний.
Вч. На якій лінійці ми пишемо цей скрипічний ключ?
Уч. На другій.
Вч. Як ми ще називаємо скрипічний ключ?
Уч. Ключ соль.
Вч Чому?
Уч. Він пишеться на другій лінії де знаходиться нота соль.
Вч. Молодці. Звук, що ми сьогодні вивчемо, зображають нотою мі, звучить нижче від соль, і тому його записують на першій лінії нотного стану.
Проспівайте вправу ( подану у папці) ступенями, а потім – називаючи ноти. Чітко витримуйте тривалості.
IV . Виконання пісні «Літо минулося» я.Степового.
Вч. Просольмізуйте та просольфеджуйте нотний запис, визначте твір і особливості характеру його музики.
Нотний запис пісні
Караоке. Пісня „Літо минулося”
V . Висновок.
Вч. Сьогодні ми з’ясували, що пісня може перерости в пісенність, але твір не обов’язково повинен бути призначений для співу.