Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
КОНСПЕКТИ УРОКІв для 3 класів.1 сем.doc
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.05.2025
Размер:
1.61 Mб
Скачать

III . Виконання музичної розспівки.

Ця розспівка розвиває почуття ритму, музичний слух, образне мислення, усі види пам’яті, уваги, голосу.

- Виконання розспівки за співом учителя;

- виконання розспівки з рухами.

Ноти ДО та РЕ

Вч. Звук, що зображають нотою до, звучить нижче від мі, і тому його записують на першій додатковій лінійці під нотним станом. Проспівайте вправу. Звук до співайте низько.

Вч. Звук, що записують нотою ре, звучить вище від до, але нижче від мі. Тому його записують під першою лінійкою нотного стану.

Проспівайте вправу. Уважно вслухайтесь, як потрібно співати вивчені ноти.

IV . Розучування пісні „Хто чергові?”

Вч. У цьому музичному творі ми теж почули інтонації. Вони були питальними і стверджувальними.

В інтонаціях пісні „Хто чергові?” відчувається виразність мови дітей, які розповідають про обов'язки чергового в класі. У музиці були посилення та послаблення звучання, сильні та слабкі долі, наголоси, паузи.

Розпочнімо розучувати цю невеличку пісеньку про будні шкільного життя.

Розучування пісні „Хто чергові?”

V . Висновок.

Вч. Сьогодні ми переконалися що музика багато чим близька до розмовної мови. Вона нам може показати різні риси і характери людини такі як : базіку, коли вона роздратована, сумує чи радість. І це доводить твір С. Прокоф’єва «Базіка». Продовжили вивчати пісню Б. Савельєвої «Справжній друг».

Урок 11.

ТЕМА : Інтонація .

Мета уроку :

Навчальні : Питальні , стверджувальні , діалогічні , гумористичні інтонації.

Виховні: Виховувати любов та інтерес до музики

Розвиваючі: Розвиток вокально – хорових навичок.

Наочні посібники: А. Лобова «Музичне мистецтво»

3 клас, портрет В. Косенка.

Музичний матеріал :укр.. нар. пісня «Зайчик та лисичка» В, Косенко «Гумореска», Д.Кабалевський «Хто чергові?»

Т. Н. З :магнітофон.

ХІД УРОКУ :

I. Організація учнів до уроку .

Музичне вітання.

Вступне слово вчителя.

Вч. Ми вже знаємо, що музична мова дуже близька до розмовної. Красива виразна мова наче прагне наблизитися до музики, а музика багато в чому близька до розмовної мови. Як і в мові, так і в музиці є посилення та послаблення звучання, сильні і слабкі долі, наголоси, паузи та розділові знаки.

Музика, як і мова, не може існувати без інтонацій. Інтонація в музиці опирається на звук та його властивості. Музичну інтонацію, на відміну від мовної, записують точно за висотою і тривалістю. Крім того, інтонації бувають стверджувальні, окличні, питальні.

Демонстрація на аналіз української народної пісні в обробці Я. Степового

Будь-яку розмову записати музичною мовою. Інколи ми можемо почути в музиці інтонації діалогу.

Діалог - розмова між двома або кількома особами.

Розгляньте діалог на прикладі наступного музичного твору. Визначте, між ким відбувається розмова та які інтонації присутні.

У цьому музичному творі відбувся діалог між зайчиком і лисичкою. Саме тому ця українська народна пісня називається „Зайчик та Лисичка”. А в інтонації тут присутні запитання та відповіді.

Розучування пісні «Зайчик та лисичка» в обробці Я. Степового

ІІ. Слухання та аналіз твору. П’єса В. Косенка

В музичних творах можуть бути присутні різні інтонації.

Для того, щоб визначити інтонації наступного твору, послухайте його та виконайте два завдання:

1. Спробуйте дати свою назву.

2. Прослідкуйте, які засоби музичної виразності використав композитор, щоб підкреслити саме такі інтонації в музиці.

Звучить «Гумореска» В. Косенка

Видатний український композитор Віктор Косенко назвав п’єсу, яку ми щойно прослухали, „Гумореска”. Такою назвою він підкреслив гумористичну інтонаційну виразність твору. У цьому йому допомогли швидкий темп, стаккато, постійна зміна динаміки, акценти.