Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
ekonomika_RUBLEVA.docx
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.05.2025
Размер:
61 Кб
Скачать

2.1 Розрахунок прейскурантної вартості зачіски

Таблиця 2.1. Розрахунок прейскурантної вартості зачіски

Номер

позиції

Назва позиції

Вільна

Прейскурантна

Ціна, грн.

1.

Миття волосся з використанням бальзаму на волосся другої довжини

20

2.

Сушка волосся

15

3.

Виконання зачіски

100

Разом

135

В вільну прейскурантну договірну ціну входить ПДВ

ПДВ=Цп*20/120

Де Цп – ціна зачіски

Вільна прейскурантна ціна без ПДВ = Цп - ПДВ

Розрахунки:

1)розрахунок ціни ПДВ = 135*20/120=22,5 грн.

2)розрахунок ціни без ПДВ = 135-22,5=112,5 грн.

2.2 Розрахунок вартості матеріалів

Таблиця 2.2. Розрахунок вартості матеріалів

Номер

позиції

Назва матеріалу

Одиниця

виміру

Ціна за

Одиницю

виміру

Норма

використання

Сума

витрат.

грн.

1.

Шампунь Barex

мл

0,11 коп

30мл

3,3

2.

Бальзам Barex

мл

0,13 коп

30мл

3,9

3.

Шпильки

мл

0,20 коп

10 шт

2

4.

Неведимки

мл

0,40коп

15 шт

6

5.

Лак Інтеза

мл

0,08 коп

50мл

4

Всього 19,2

Розрахунки:

1)Шампунь Barex 1000мл=110грн.

Розрахунок вартості одиниці виміру шампуня =1*110/1000=0,11грн.

Розрахунок суми ватрат на шампунь 0,11*30=3,3грн.

2)Бальзам Barex 1000мл=130грн.

Розрахунок вартості одиниці виміру бальзаму =1*130/1000=0,13грн.

Розрахунок суми витрат на бальзам 0,13*30=3,9грн.

3) Розрахунок суми витрат на шпильки 0,20*10=2грн.

4)Розрахунок суми витрат на неведимки 0,40*15=6грн.

5)Лаку Інтеза 500мл=40грн.

Розрахунок вартості одиниці виміру лаку =1*40/500=0,08грн.

Розрахунок суми витрат на лак 0,08*50=4грн.

2.3 Розрахунок собівартості зачіски

Статті витрат

Вихідні дані або спосіб розрахування

Сума

Грн..

Вартість матеріалу

Таб.2.2.

19,2

Електроенергія та вода на технологічні потреби

Цп(без ПДВ)*(4-8)%

100

4,5

Основна заробітна плата(Зосн)

Ц(без ПДВ)*% оплати

100

33,75

Додаткова заробітна плата(Здод)

Зосн*%оплати

100

3,38

Соціальні відрахування 36,8%

(Зосн+Здоп)*%

100

13,66

Інші витрати(3-6%)

Зосн*6%

100

2

Загально-виробничі витрати(50-60%)

Зосн*60%

100

20,25

Собівартість

Сума всіх статей

96,74

Витрати зв’язані з операційною діяльністю (18-20%)

Зосн*20%

100

6,75

Розрахунки:

1)Електроенергія 112,5*4%=4,5грн.

2)Основна з\п 112,5*30%=33,75грн.

3)Додаткова з\п 33,75*10%=3,38грн.

4)Соц. Відрахування (33,75+3,38)*36,8% =13,66грн.

5)Інші витрати 33,75*6%=2грн.

6)Загально-виробничі витрати 33,75*60%=20,25грн.

7)Собіватрість 19,2+4,5+33,75+3,38+13,66+2+20,25=96,74грн.

8)Витрати операц. діяль. 33,75*20%=6,75грн.

2.4. Розрахунок прибутку та рентабельності на зачіску

Таблиця2.4. Розрахунок прибутку та рентабельності на зачіску

Показники

Одиниці

виміру

Вихідні дані або спосіб

розрахунку

Сума,

грн.

1.Вільна прейскурантна ціна без ПДВ

грн.

Таб.2.1

112,5

2.Собівартість одиниці послуги

грн.

Таб.2.3

96,74

3.Валовий прибуток одиниці послуги

грн..

стр.1-стр.2

15,76

4.Фінансовий результат

грн.

Фрез=Вал.приб.-Витр.пов.зопер.діяльн.

9,01

5.Рівень рентабельності

грн.

Фр

8,7%

С+Витр.пов.зопер.діяльн.*100

Розрахунки:

1)Валовий прибуток 112,5-96,74=15,76грн.

2)Фінансовий розрахунок 15,76-6,75=9,01грн.

3)Рівень рентабельності 9,01/(96,74+6,75)*100%=8,7%