
- •План-конспект уроку №1
- •Хід уроку
- •План-конспект уроку №2
- •Хід уроку
- •План-конспект уроку №3
- •Хід уроку
- •План-конспект уроку №4
- •Хід уроку
- •План-конспект уроку №5
- •Хід уроку
- •План-конспект уроку №6
- •Хід уроку
- •План-конспект уроку №7
- •Хід уроку
- •План-конспект уроку №8
- •Хід уроку
- •План-конспект уроку №9
- •Хід уроку
- •План-конспект уроку №10
- •Хід уроку
- •План-конспект уроку №11
- •Хід уроку
- •План-конспект уроку №12
- •Хід уроку
- •План-конспект уроку №13
- •Хід уроку
- •План-конспект уроку №14
- •Хід уроку
- •План-конспект уроку №15
- •Хід уроку
- •План-конспект уроку №16
- •Хід уроку
- •План-конспект уроку №17
- •Хід уроку
План-конспект уроку №3
Тема: Легка атлетика.
Мета: освітня – ознайомити учнів із технікою метання малого м’яча в ціль; повторення техніки бігу на короткі дистанції; розвиваюча – розвиток основних рухових здібностей під час проведення рухливих ігор; виховна – виховувати морально-вольові якості, силу волі, дисциплінованість, упевненість у своїх силах.
Тип уроку: навчальний з елементами гри.
Остаточна мета уроку: навчити учнів техніки метання малого м’яча в ціль.
Спортивний інвентар: прапорці, чотири пластмасові кубики, секундомір.
Місце проведення: шкільний стадіон.
Час: 35 хвилин.
Хід уроку
Зміст уроку |
Дозування |
Організаційно-методичні вказівки |
|
І. Підготовча частина(18 хв.) |
|||
1.Організаційний перехід до місця заняття. 2. Шикування, привітання, повідомлення завдань уроку. 3. Інструктаж з техніки безпеки.
4. Повороти на місці в шерензі. 5. Комплекс загально розвивальних вправ на місці: 1. В.П. о.с. на 1-4 колові оберти головою вліво, вправо. 2. В.П. руки в сторони: 1 – руки до плечей; 2 – руки в гору; 3 – руки до плечей; 4 – В.П. 3. В.П. вузька стійка, руки перед грудьми: 1-2 відведення зігнутих рук назад; 3-4 – прямих. 4. В.П. ноги нарізно, руки в сторони кисть в кулак: 1-4 кола передпліччями вперед; 5-8 – назад. 5. В. П. о. с. руки на поясі: 1-2 - нахили тулуба вправо; 3-4 – нахили тулуба вліво. 6. В. П. о. с. руки на поясі: 1-2 – оберти тулубом вправо; 3-4 – оберти тулубом вліво. |
2 хв.
2 хв.
3 хв.
4 хв. 7 хв.
5-6 р.
6-8 р.
4-5 р.
6-8 р.
6-8 р.
6-8 р. |
У колоні по одному.
Перевірити стан спортивної форми і самопочуття учнів. Вимоги безпеки під час проведення занять: ‒ на урок учні повинні бути одягнені у чисту спортивну форму, нігті коротко обрізані, волосся підібране; ‒ взуття має бути з гумовою підошвою і за розміром учня; ‒ не виконувати вправи на приладах без страхування; ‒ не стояти поблизу гімнастичного приладу під час виконання учнем вправ; ‒ не виконувати вправи, маючи вологі долоні; ‒ після занять потрібно мити руки з милом; ‒ при поганому самопочутті звертатися до вчителя. Дотримуватись дистанції.
Виконувати в повільному темпі. Руки тримати рівно.
Руки в ліктях не згинати.
Робити повні оберти.
Під час цієї вправи спина повинна бути рівною.
Робити повні оберти. |
|
ІІ. Основна частина(14 хв.) |
|||
1. Бесіда:« Техніка безпеки під час занять легкою атлетикою». 2. «Човниковий» біг 4×9 м.
3. Метання малого м’яча в ціль.
4. Рухливі ігри: ‒ «М’ячі по колу» Гравці утворюють коло і розраховуються на 1-2-й. Перші номери становлять одну команду, другі ‒ іншу. Капітану дається волейбольний м’яч. За сигналом капітани передають м’ячі ближнім гравцям своєї команди. Причому заздалегідь обумовлюється, що одна команда передає м’яч за годинниковою стрілкою, а друга ‒ в протилежному напрямку. М’яч по черзі передається кожному гравцеві команди і повертається назад капітану. Виграє команда, що зуміла раніше передати м’яч певну кількість разів по колу. ‒ «Швидконогі олені» Учитель вибирає чотирьох провідних ‒ це «вовки», інші учасники «швидконогі олені». «Вовки» діляться на дві групи: один ‒ «загонич», інший знаходяться в «засідці». За сигналом вчителя «олені» тікають від «вовків» на іншу сторону майданчика. Після кожної перебіжки підраховується кількість спійманих «оленів», після чого вони можуть знову зайняти місце на майданчику. |
3 хв.
4 хв.
3 хв.
4 хв. |
Учні слухають та запам’ятовують. Не заступати за лінію старту. Кубики кидати не можна. Пояснити техніку тримання м’яча: м’яч утримувати кінцями пальців ближче або далі від долоні. Вказівний і середній палець розміщений позаду м’яча, а великий та безіменний підтримує його збоку.
1) м’яч можна передавати тільки через одного гравця; 2) не можна виходити зі свого місця; 3) якщо м’яч впав потрібно зловити і, повернувшись на своє місце, передати наступному гравцю.
1) спіймані «олені» можуть вибувати з гри і перебувати в спеціально відведеному місці. У гру вони встають тоді, коли вибирається нова група «вовків»; 2) оцінка ставиться кращій групі «вовків» і тим «оленям», які не були спіймані за весь час гри. |
|
ІІІ. Заключна частина(3 хв.) |
|||
1. Ходьба з вправами для відновлення дихання. 2. Шикування в одну шеренгу. 3. Підбиття підсумків.
4. Організований перехід до класу. |
1 хв.
0,5 хв. 1 хв.
0,5 хв. |
У колону по одному, дистанція 2 кроки. За зростом біля лінії. Оцінити діяльність учнів, відзначити найкращих. У колону по одному. |