Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
1 кл.docx
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.05.2025
Размер:
145.07 Кб
Скачать

План-конспект уроку №1

Тема: Теоретико-методичні знання.

Мета: освітня – дати початкове уявлення про фізичну культуру як сукупність різноманітних фізичних вправ, спрямованих на зміцнення здоров’я учнів; ознайомити учнів із технікою безпеки під час занять легкою атлетикою; розвиваюча – формування швидкості у бігу на короткі дистанції; виховна – виховувати в учнів вміння займатися фізичними вправами самостійно.

Тип уроку: навчальний.

Остаточна мета уроку: учні знатимуть правила поводження на уроках з фізичної культури, вмітимуть виконувати загально розвивальні вправи на місці.

Спортивний інвентар:секундомір, чотири пластмасові кубики, прапорці.

Місце проведення: шкільний стадіон.

Час: 35 хвилин.

Хід уроку

Зміст уроку

Дозування

Організаційно-методичні вказівки

І. Підготовча частина(18 хв.)

1.Організаційний перехід до місця заняття.

2. Шикування, привітання, повідомлення завдань уроку.

3. Інструктаж з техніки безпеки.

4. Повороти на місці в шерензі.

5. Комплекс загально розвивальних вправ на місці:

1. В.П. о.с. на 1-4 колові оберти  головою  вліво, вправо.

2. В.П.  руки в сторони: 1 – руки до плечей; 2 – руки в гору; 3 – руки до плечей; 4 – В.П.

3. В.П. вузька стійка, руки перед грудьми: 1-2 відведення зігнутих рук назад; 3-4 – прямих.

4.  В.П.  ноги нарізно, руки в сторони кисть в кулак: 1-4 кола передпліччями вперед; 5-8 – назад.

5. В. П. о. с. руки на поясі: 1-2 - нахили тулуба вправо; 3-4 – нахили тулуба вліво.

6. В. П. о. с. руки на поясі: 1-2 – оберти тулубом вправо; 3-4 – оберти тулубом вліво.

2 хв.

2 хв.

3 хв.

4 хв.

7 хв.

5-6 р.

6-8 р.

4-5 р.

6-8 р.

6-8 р.

6-8 р.

У колоні по одному.

Перевірити стан спортивної форми і самопочуття учнів.

Вимоги безпеки під час проведення занять:

‒ на урок учні повинні бути одягнені у чисту спортивну форму, нігті коротко обрізані, волосся підібране; 

‒ взуття має бути з гумовою підошвою і за розміром учня;

‒ не виконувати вправи на приладах без страхування;

‒ не стояти поблизу гімнастичного приладу під час виконання учнем вправ; 

‒ не виконувати вправи, маючи вологі долоні; 

‒ після занять потрібно мити руки з милом;

‒ при поганому самопочутті звертатися до вчителя.

Дотримуватись дистанції.

Виконувати в повільному темпі.

Руки тримати рівно.

Руки в ліктях не згинати.

Робити повні оберти.

Під час цієї вправи спина повинна бути рівною.

Робити повні оберти.

ІІ. Основна частина(14 хв.)

1. Бесіда:«Загальні відомості про здоров’я та здоровий спосіб життя».

2. Бесіда:«Правила безпеки під час занять легкою атлетикою».

3. «Човниковий» біг 4×9 м.

4. Рухливі ігри:

‒ «Совонька»

Учні стають у коло. Один із граючих виходить на середину кола ‒ він буде зображувати совушку, а всі інші ‒ жучків, метеликів, пташок. По команді ведучого «День наступає ‒ все оживає!» всі жучки, метелики, пташки бігають по колу, махаючи крильцями. Совушка в цей час спить, тобто стоїть в середині кола, закривши очі, злегка пригнувшись.

Коли ж ведучий скомандує: «Ніч наступає ‒ все завмирає!», Пташки, жучки і метелики зупиняються і стоять нерухомо, причаївшись, а совушка в цей момент вибігає на полювання. Вона видивляється тих, хто ворушиться або сміється, і відводить до себе в гніздо.

3 хв.

3 хв.

4 хв.

4 хв.

Режим дня, та його основні компоненти для школярів.

Учні слухають та запам’ятовують.

Ознайомлення із технікою човникового бігу: біг починають від першої лінії, потім добігають до другої, беруть кубик, повертаються назад до першої, ставлять кубик, повертаються так само, беручи другий кубик та фінішують.

У грі беруть участь всі учні.

Учні теж стають совушкою, коли опиняються у колі і при повторенні гри всі разом вилітають на полювання.

Гра триває до тих пір, поки на полі залишиться лише один не впійманий гравець.

ІІІ. Заключна частина(3 хв.)

1. Ходьба з вправами для відновлення дихання.

2. Шикування в одну шеренгу.

3. Підбиття підсумків.

4. Організований перехід до класу.

1 хв.

0,5 хв.

1 хв.

0,5 хв.

У колону по одному, дистанція 2 кроки.

За зростом біля лінії.

Оцінити діяльність учнів, відзначити найкращих.

У колону по одному.