
- •Елементи профорієнтаційної діяльності шкільного психолога
- •Методична розробка проведення занять спецкурсу „Шлях до професії.”
- •Заняття 1.
- •Заняття 2.
- •Заняття 3.
- •Заняття 4.
- •Заняття 5.
- •Заняття 6.
- •Заняття 7.
- •Заняття 8.
- •Заняття 9.
- •Заняття 10.
- •Особистий професійний план
- •Тест «чи знаєте ви про свої професійні схильності?»
Заняття 3.
Мета: ідентифікувати типи акцентуацій характеру учнів з метою визначення відхилень у розвитку рис характеру, які ще перебувають у межах норми, але наближаються до ризику появи дисгармонії особистості.
Обладнання: картки для тестування, опитувальник для ідентифікації типів акцентуацій характеру у підлітків (мет. Подмазіна).
Хід заняття.
Психолог: Гармонійна та дисгармонійна особистість по-різному обирають та засвоюють професію.
Знання свого характеру дозволяє управляти собою, краще взаємодіяти з людьми, орієнтуватися на певне коло професій. Адже характер – основа особистості.
Опитувальник допоможе вам визначити особливості вашого х-ру та їх вплив на вибір профілю.
Інструктаж та діагностика типів акцентуацій характеру учнів ( мет. С. Подмазіна.)
Аналіз результатів та їх інтерпритація.
3. Підведення підсумків
Заняття 4.
Мета: виявити інтелектуальні здібності учнів (здатність до уважного і міцного сприймання навчальної інформації, її запам’ятовування, мислительної переробки, тобто аналізу і синтезу, узагальнення і конкретизації, систематизації) з метою використання їх в процесі постановки і розв’язання різноманітних навчальних, творчих завдань різних профілів.
Обладнання: картки для тестування, тест інтелекту (мет. Айзенка).
Хід заняття.
Інтерактивна бесіда:
Психолог: Альберт Ейнштейн , під впливом свого батька, ще в 5 років задумався над питанням, чому магнітна стрілка компасу займає одне й те ж положення. Пізніше це питання неодноразово переформульовувалось, трансформувалось у проблему, спеціальні задачі, що зрештою призвело через 23 роки до створення всесвітньо відомої теорії відносності.
Що таке „інтелект”.
Інструктаж та діагностика інтелекту (тест Айзенка)
Врахування інтелектуальних можливостей учнів в професійній підготовці.
4. Підведення підсумків
Заняття 5.
Мета: визначити рівень потреб і мотивів самоусвідомлення, самопізнання, самореалізації, самоорганізації, самовиховання, емоційних компонентів самосвідомості учнів в контексті професійної визначеності.
Обладнання: картки для тестування, опитувальник само ставлення Століна.
Хід заняття.
Психолог: самосвідомість – „ядро” особистості. Передусім вам необхідно усвідомити себе суб’єктом професійного визначення, тобто ініціатором, організатором, реалі затором, від якого залежить успіх при виборі професії.
Інструктаж та діагностика самоставлення (методика В.Століна)
Визначення рівня самоставнення учнів.
3. Підведення підсумків
Заняття 6.
Мета: виявити групи профільних інтересів учнів; розглянути графік профільних інтересів, виявити їх широту; виділити певний перелік інтересів, а в ньому – провідні і супутні інтереси; оцінити прояв того чи іншого інтересу кількісно та якісно; ранжувати та порівняти інтереси.
Обладнання: картки для тестування, ОДАНІ – 2.
Хід заняття.
Інструктаж та опрацювання орієнтовно-діагностичної анкети інтересів (мет. С.Карпіловського і Б.Федоришина).
Побудування графіку виявлення профільних інтересів.
Якісна та кількісна оцінка інтересів.
Ранжування та порівняння інтересів учнів.
5. Підведення підсумків