- •Урок № 1- №2
- •V. Закріплення вивченого матеріалу
- •Урок №з
- •V. Закріплення вивченого матеріалу
- •Vі. Домашнє завдання
- •Урок № 4
- •V.Закріплення вивченого матеріалу
- •Урок № 5
- •V. Закріплення вивченого матеріалу
- •V. Домашнє завдання
- •Урок № 6
- •V. Закріплення вивченого матеріалу
- •Vі. Домашнє завдання
- •Урок №7
- •V. Закріплення вивченого матеріалу
- •Vі. Домашнє завдання
- •Урок № 8
- •Хід уроку
- •II. Етап контролю і корекції знань, умінь та навичок
- •IV. Підсумки уроку
- •V. Домашнє завдання
- •Урок №9
- •V. Фізична хвилинка.
- •Vі. Закріплення вивченого матеріалу
- •Vіі. Домашнє завдання
- •Урок №10
- •V. Закріплення вивченого матеріалу
- •Vі.Домашнє завдання
- •Урок №11
- •V. Закріплення вивченого матеріалу
- •Vіі. Домашнє завдання
- •V. Закріплення вивченого матеріалу
- •Vіі. Домашнє завдання
- •Урок 13
- •V. Закріплення вивченого матеріалу
- •Vі. Домашнє завдання
- •Урок № 14
- •V.Закріплення вивченого матеріалу
- •Vіі. Домашнє завдання
- •Урок 15
- •V. Закріплення вивченого матеріалу
- •Vі.Домашнє завдання
- •Урок 16
- •Хід уроку
- •II. Етап контролю і корекції знань, умінь та навичок
V. Закріплення вивченого матеріалу
Завдання
1. Доведіть, що існування тієї чи іншої системи права пов'язане з історичним, культурним, політичним розвитком даної держави.
2. Що таке правовідносини?
3. Назвіть елементи складу правовідносин.
4. Доведіть, що правовідносини охоплюють всі сторони нашого життя.
5. Наведіть приклади правовідносин, в яких беруть участь юридичні та фізичні особи, та визначте в них елементи складу правовідносин.
6. У наведених прикладах визначте, у який спосіб проявилися правоздатність та дієздатність
Vіі. Домашнє завдання
Опрацювати матеріал підручника.
Урок 13
Тема. Правопорядок і правопорушення. Поняття дисципліни, правопорядку й законності. Види
дисципліни і способи її збереження
Мета: дати уявлення про те, що таке правопорушення, дисципліни, правопорядку й законності, їх ознаки і
види; сформувати вміння: пояснювати, що таке правопорушення, описувати його ознаки розрізняти
види правопорушень, наводити приклади; правопорушень; розтлумачувати поняття ,
аналізувати правові ситуації щодо правопорушень, оцінювати вчинки та поведінку учасників
ситуацій з точки зору її правомірності; виховувати повагу до правомірної поведінки.
Тип уроку: комбінований.
Обладнання: малюнки, таблиці, підручник, карта.
Хід уроку
І. Організаційний момент.
ІІ. Актуалізація знань учнів
Бесіда
1. Що таке право?
2. Що таке правовідносини?
3. Що є підставою для виникнення правовідносин?
4. На які види поділяються юридичні факти відносно волі суб'єкта?
5. На які види поділяються дії, до яких наслідків кожен з них призводить?
ІІІ. Вивчення нового матеріалу
Проблемні завдання
1. Дайте оцінку рівня дотримання дисципліни, правопорядку та законності в нашій країні.
2. Чи потрібна навчальна дисципліна?
Робота в групах
Запропонуйте механізми збереження дисципліни та правопорядку.
ІV. Фізична хвилинка.
Бесіда Висловіть свою думку щодо співвідношення понять «суспільний порядок» та «правопорядок». Яке з них більш загальне? Як пов'язано з ними поняття «дисципліна»? Приведіть приклади, пов'язані з дотриманням чи недотриманням норм у різних видах дисципліни.
V. Закріплення вивченого матеріалу
Завдання
1.Дайте визначення понять «правосвідомість», «правопорядок» «законність», «дисципліна».
2.Які елементи правосвідомості вам відомі?
3. Наведіть приклади вияву різних елементів правосвідомості
Vі. Домашнє завдання
1.Опрацювати матеріал підручника.
2.Написати твір: «Дисципліна та правопорядок — шлях до правової держави».
Урок № 14
Тема. Правопорядок і правопорушення. Правопорушення та його ознаки
Мета: продовжувати роботу з поняттями правопорушення, дисципліни, правопорядку й законності, їх
ознаками і видами; формувати вміння: пояснювати, що таке правопорушення, описувати його ознаки
розрізняти види правопорушень, наводити приклади; правопорушень; розтлумачувати поняття ,
аналізувати правові ситуації щодо правопорушень, оцінювати вчинки та поведінку учасників
ситуацій з точки зору її правомірності; виховувати повагу до правомірної поведінки.
Тип уроку: комбінований.
Обладнання: малюнки, таблиці, підручник, карта.
Хід уроку
І. Організаційний момент.
ІІ. Актуалізація знань учнів
Завдання
ІІІ. Вивчення нового матеріалу
Ділова гра-дискусія
Завдання групам
1. Обговорити в групі та визначити причини, які призводять до правопорушень.
2. Запропонувати заходи, що сприятимуть зниженню рівня злочинності.
3. Доповісти про підсумки обговорення та обґрунтувати їх.
4. Скласти схему «Причини правопорушень» (подано зразок, який може бути доповнений або змінений під час обговорення).
Причини правопорушень |
||||
|
||||
Об'єктивні |
|
Суб'єктивні |
||
|
|
|
|
|
Складні економічні умови |
— |
— |
Недостатня правова обізнаність громадян |
|
|
|
|||
Недостатня ефективність ро
|
|
|||
|
|
|||
боти правоохоронних органів |
|
— |
Алкоголізм, наркоманія |
|
ІV. Фізична хвилинка.
