
- •Урок № 1- №2
- •V. Закріплення вивченого матеріалу
- •Урок №з
- •V. Закріплення вивченого матеріалу
- •Vі. Домашнє завдання
- •Урок № 4
- •V.Закріплення вивченого матеріалу
- •Урок № 5
- •V. Закріплення вивченого матеріалу
- •V. Домашнє завдання
- •Урок № 6
- •V. Закріплення вивченого матеріалу
- •Vі. Домашнє завдання
- •Урок №7
- •V. Закріплення вивченого матеріалу
- •Vі. Домашнє завдання
- •Урок № 8
- •Хід уроку
- •II. Етап контролю і корекції знань, умінь та навичок
- •IV. Підсумки уроку
- •V. Домашнє завдання
- •Урок №9
- •V. Фізична хвилинка.
- •Vі. Закріплення вивченого матеріалу
- •Vіі. Домашнє завдання
- •Урок №10
- •V. Закріплення вивченого матеріалу
- •Vі.Домашнє завдання
- •Урок №11
- •V. Закріплення вивченого матеріалу
- •Vіі. Домашнє завдання
- •V. Закріплення вивченого матеріалу
- •Vіі. Домашнє завдання
- •Урок 13
- •V. Закріплення вивченого матеріалу
- •Vі. Домашнє завдання
- •Урок № 14
- •V.Закріплення вивченого матеріалу
- •Vіі. Домашнє завдання
- •Урок 15
- •V. Закріплення вивченого матеріалу
- •Vі.Домашнє завдання
- •Урок 16
- •Хід уроку
- •II. Етап контролю і корекції знань, умінь та навичок
V.Закріплення вивченого матеріалу
Запитання
1. Що таке форма держави?
2. Які форми держави вам відомі?
3. Які існують форми правління?
4. Назвіть основні види монархічної та республіканської форм правління.
VІ.Домашнє завдання
1. Опрацювати матеріал підручника.
2. Навести 1-2 приклади країн з різними формами правління.
3. Випереджальне завдання: підготувати повідомлення про політичні режими та форми територіального устрою держави.
Урок № 5
Тема. Державний лад.
Мета: вчити формулювати вміння аналізувати текст підручника, стисло викладати свою думку та робити
висновки, розвивати пам'ять, , виховувати почуття коллективизму.
Тип уроку: комбінований.
Обладнання: малюнки, таблиці, підручник, карта.
Хід уроку
І. Організаційний момент.
ІІ. Актуалізація знань учнів
Учні мають навести приклади держав з різними формами правління, політичними режимами та формами територіального устрою.
ІІІ. Вивчення нового матеріалу
Завдання
Скласти схему «Форма держави» (зразок схеми подано на с.12).
Запитання
1. Що спільного між усіма антидемократичними режимами?
2. Чим відрізняється демократичний режим від антидемократичного?
3. Диспут « Який режим у нашій школі? »
«Мозковий штурм»
Які ознаки, на вашу думку, характерні для демократичного правління?
ІV. Фізична хвилинка.
Завдання
Порівняти форми територіального устрою.
V. Закріплення вивченого матеріалу
Завдання
Визначте політичний режим і територіальний устрій нашої держави.
V. Домашнє завдання
1. Опрацювати матеріал підручника.
2. Навести 1—2 приклади держав з різним територіальним устроєм та політичним режимом.
3. Підготуватися до диспуту «Україна —• демократична, правова держава».
Урок № 6
Тема. Особа, суспільство, держава. Особа і суспільство.
Мета: встановити рівень оволодіння учнями основами теоретичних знань і способами пізнавальної
діяльності;корекція засвоєних учнями знань, умінь та навичок.
Тип уроку: комбінований.
Обладнання: малюнки, таблиці, підручник, карта.
Хід уроку
І. Організаційний момент.
ІІ. Актуалізація знань учнів
Диспут «Україна — демократична, правова держава» .
Клас розподіляється на чотири групи. Дві групи учнів доводять, що Україна є демократичною, правовою державою, інші дві групи спростовують це твердження.
Групова робота
Пропонуємо учням у групах розв'язати задачі з визначення форми держави.
ІІІ. Вивчення нового матеріалу
Бесіда
1. Що таке суспільство?
2. Назвіть основні причини виникнення суспільства.
3. Наведіть приклади індивідуальних і колективних суб'єктів відносин.
4. Класифікуйте відносини за стійкістю взаємозв'язків, що виникають. Наведіть відповідні приклади.
5. Наведіть приклади економічних і політичних відносин, з якими ви стикаєтеся в повсякденному житті.
6. Із якого приводу складаються відносини, що виникають між:
а) учнем і вчителем у ході навчального процесу;
б) водієм і пасажиром рейсового автобуса;
в) міліціонером і хуліганом?
ІV. Фізична хвилинка.
Робота в групах. Завдання
Учитель пропонує учням самим дати визначення понять «людина», «індивід», «особа», «особистість», «громадянин».
Запитання
1. Чим відрізняється людина від індивіда?
2. Чим відрізняється індивід від особистості?
3. Чим відрізняються особа та особистість?
4. Як співвідносяться між собою дії людини як члена суспільства та громадянина держави?
5. Що потрібно зробити, щоб у цих діях не було суперечностей?