Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
2) Pасчеты (2.6-2.10).doc
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.05.2025
Размер:
387.07 Кб
Скачать

030 Шліфувальна

Шліфувати 3 опорних шийок попередньо витримуючи Ø45,03 мм на довжині 32мм

1) Визначення допоміжного часу на операцію

Час на установку і зняття деталі

tвуст=0,126 хв [12 с.24 ]

Допоміжний час на прийоми керування верстатом

t=0,015 хв – включити виключити верстат [12 с.65]

t=0,03 хв – установити і зняти інструмент [12 с.65]

t=0,04 хв – підвод круга до деталі [12 c.66]

Допоміжний час на вимірювання

t=0,05 хв [12 с.82]

2) Допоміжний час на операцію

tв=0,126+0,015+0,03+0,04+0,05=0,261 хв

3) Визначаємо оперативний час по формулі (2.13)

tоп=0,17+0,261=0,431 хв

4) Визначаємо час на обслуговування робочого місця по формулі (2.14)

tтех= =1,8 хв

5) Визначаємо норму штучного часу за формулою (2.15)

де tп – час на особисті потреби та на допоміжний відпочинок

tп = tоп·0,04 [12 c.265]

tп = 0,431·0,04= 0,017 хв

Tшт=0,431+1,8+0,017=2,2 хв

6) Технічна норма часу визначається за формулою (2.16)

Тп.з=4хв [7 с.138 табл.204]

n – кількість деталей в партії

n = 7 шт.

Тн=2,2+ =3 хв

035 Слюсарна

Правити вал методом «поэлементной холодной правки». Биття вала повинно бути не більш ніж 0,1 мм

Зміст роботи:

1) Встановити вал першою та третьої опорними шийками на призми преса

2) Перевірити биття другого корінної шийки і виправити вал до биттяне перевищує 0,1 мм

3) Зняти деталь

Час на установку і зняття деталі – 0,3хв [7 c.143 табл. 211]

Перевірка биття – 0,058хв [15 с.202]

Тн=0,358хв

040 Фрезерна

Фрезерувати наплавлений отвір Ø10мм у рівень основної поверхні

1) Визначення допоміжного часу на операцію

Час на установку та зняття деталі

tвуст=0,153 хв [12 с.43 ]

Допоміжний час на прийоми керування верстатом

t=0,015 – включити виключити верстат [12 с.65]

t=0,03 хв – установити і зняти інструмент [12 с.65]

t=0,04 – подвод фрези до деталі [12 c.66]

Допоміжний час на вимірювання

t=0 хв

2) Допоміжний час на операцію

tв=0,153+0,015+0,03+0,04=0,238 хв

3) Оперативний час визначаємо за формулою (2.13)

tоп=0,15+0,238=0,388 хв

4) Час на обслуговування робочого місця визначаємо за формулою (2.14)

де tсм – час на зміну ріжучого інструменту

tсм=2,0 хв [12 с.99 карта 38]

Визначаємо період стійкості при роботі одним інструментом за формулою (2.23)

Тм – стійкість в хвилинах машинної роботи верстата

Визначаємо коефіцієнт часу різання кожного інструменту по формулі (2.24)

λ = =0,77

Тм=60 хв [6 c.87]

Тр=60·0,77=46

tтех= =0,0065 хв

5) Норму штучного часу визначаємо за формулою (2.15)

де tп – час на особисті потреби – час на допоміжний відпочинок

tп = tоп·0,04 [12 c.265]

tп = 0,388·0,04=0,016 хв

Tшт=0,388+0,0065+0,016=0,4 хв

6) Технічну норму часу визначаємо за формулою (2.16)

n – кількість деталей в партії

n=7 шт.

Тн=0,4+ =3,336 хв

045 Слюсарна

Розмітка центру під отвір Ø8,75мм

Розмітка вала за допомогою чертилки

Зміст роботи: встановити розмічаємо деталь на верстак,розмітити деталь, відкласти деталь після розмітки.

Тн1 = 0,2 [7 с.37 табл.57]

Кернення

Зміст роботи: встановити деталь на верстак, кернить по розмітці, відкласти деталь.

Тн2 = 0,1 хв (7 с.37 табл59)

Тн=0,2+0,1=0,3хв

050 Свердлильна

Перехід 1 Свердлити отвір витримуючи  8,75 мм на глибину 18 мм

1) Визначення допоміжного часу на операцію

Час на установку і зняття деталі

tвуст=0,024 хв [12 с.43 ]

Допоміжний час на прийоми керування верстатом

t=0,015 хв – включити виключити верстат [12 с.65]

t=0,03 хв – установити і зняти інструмент [12 с.65]

t=0,01 хв – подвод свердла до деталі [12 c.66]

Допоміжний час на вимірювання

t=0,05 хв [12 с.90]

2) Допоміжний час на операцію

tв=0,024+0,015+0,03+0,01+0,05=0,129 хв

3) Оперативний час визначаємо за формулою (2.13)

tоп=0,11+0,129=0,239 хв

4) Час на обслуговування робочого місця визначаємо за формулою (2.14)

де tсм=0

tсм=0,25 хв [12 с.98 карта 37]

Визначаємо період стійкості при роботі одним інструментом за формулою (2.23)

Тм – стійкість в хвилинах машинної роботи верстата

Визначаємо коефіцієнт часу різання кожного інструменту за формулою (2.24)

λ = =0,8

Тм=20 хв [6 c.114]

Тр=20·0,8=16 хв

tтех= =0,0017 хв

5) Норму штучного часу визначаємо по формулі (2.15)

де tп – час на особисті потреби – час на допоміжний відпочинок

tп = tоп·0,04 [12 c.265]

tп = 0,239·0,04= 0,00956 хв

Tшт=0,239+0,0017+0,00956=0,25 хв

6) Технічна норма часу визначається за формулою (2.16)

n – кількість деталей в партії

n – 7 шт.

Тн=0,25+ =1 хв

Перехід 2 Зенкувати отвір, витримуючи 12мм, l=1мм.

1) Визначення допоміжного часу на операцію

Час на установку і зняття деталі

tвуст=0,024 хв [12 с.43 ]

Допоміжний час на прийоми керування верстатом

t=0,015 хв – включити виключити верстат [12 с.65]

t=0,03 хв – установити і зняти інструмент [12 с.65]

t=0,01 хв – подвод зенкера до деталі [12 c.66]

Допоміжний час на вимірювання

t=0,05 хв [12 с.90]

2) Допоміжний час на операцію

tв=0,024+0,015+0,03+0,01+0,05=0,129 хв

3) Оперативний час визначаємо за формулою (2.13)

tоп=0,01+0,0129=0,023 хв

4) Час на обслуговування робочого місця визначаємо за формулою (2.22)

де tсм=0,25 хв [12 с.98 карта 37]

Період стійкості при роботі одним інструментом визначаємо за

формулою (2.23)

Коефіцієнт часу різання кожного інструменту визначаємо за формулою (2.24)

Тм – стійкість в хвилинах машинної роботи верстата

λ = =0,286

Тм=20 хв [7 c.114]

Тр=20·0,286=5,72 хв

tтех= =0,000437 хв

5) Розраховуємо норму штучного часу за формулою (2.15)

tп = tоп·0,04 [12 c.265]

tп = 0,023·0,04= 0,0009 хв

Tшт=0,023+0,000437+0,0009=0,024 хв

6) Технічна норма часу визначається за формулою (2.16)

Тп.з=5хв [7 с.117 табл.167]

n – кількість деталей в партії

n – 7 шт.

Тн=0,024+ =0,7 хв

Перехід 3 Нарізання різьби М10х1,25; витримуючи 10мм, l=18мм.

1) Визначення допоміжного часу на операцію

Час на установку і зняття деталі

tвуст=0,024 хв [12 с.43 ]

Допоміжний час на прийоми керування верстатом

t=0,015 хв – включити виключити верстат [12 с.65]

t=0,03 хв – установити і зняти інструмент [12 с.65]

t=0,01 хв – подвод мітчика до деталі [12 c.66]

Допоміжний час на вимірювання

t=0,05 хв [12 с.90]

2) Допоміжний час на операцію

tв=0,024+0,015+0,03+0,01+0,05=0,129 хв

3) Оперативний час розраховуємо за формулою (2.13)

tоп=0,76+0,129=0,889 хв

4) Час на обслуговування робочого місця визначаємо за формулою (2.14)

де tсм=0,25 хв [12 с.98 карта 37]

Період стійкості при роботі одним інструментом визначаємо за формулою (2.23)

Коефіцієнт часу різання кожного інструменту визначаємо за формулою (2.24)

λ = =0,75

Тм=20 хв [6 c.114]

Тр=20·0,75=15 хв

tтех= =0,013 хв

5) Норму штучного часу визначаємо по формулі (2.15)

tп = tоп·0,04 [12 c.265]

tп = 0,889·0,04= 0,036 хв

Tшт=0,889+0,013+0,036=0,938 хв

6) Технічна норма часу визначається за формулою (2.16)

Тп.з=5хв [7 с.117 табл.167]

n – кількість деталей в партії

n = 7 шт.

Тн=0,938+ =1,7 хв

Тн заг.=1+0,7+1,7=3,4 хв

Твзаг.=0,129+0,129+0,129=0,387 хв

055 Шліфування

Перехід 1.Шліфувати 3 опорних попередньо витримуючи Ø44,98 мм; l=32мм.

1) Визначення допоміжного часу на операцію

Час на установку і зняття деталі

tвуст=0,126 хв [12 с.24 ]

Допоміжний час на прийоми керування верстатом

t=0,015 хв – включити виключити верстат [12 с.65]

t=0,03 хв – установити і зняти інструмент [12 с.65]

t=0,04 хв – подвод круга до деталі [12 c.66]

Допоміжний час на вимірювання

t=0,05 хв [12 с.82]

2) Допоміжний час на операцію

tв=0,126+0,015+0,03+0,04+0,05=0,261 хв

3) Оперативний час визначаємо за формулою (2.13)

tоп=0,17+0,261=0,431 хв

4) Час на обслуговування робочого місця визначаємо за формулою (2.14)

Тп =1,6 хв [12 с.103 карта 41]

Тр – період стійкості при роботі одним інструментом

Тр= 15 хв

tтех= =1,8 хв

5) Норму штучного часу визначаємо за формулою (2.15)

tп = tоп·0,04 [12 c.265]

tп = 0,431·0,04= 0,017 хв

Tшт=0,431+1,8+0,017=2,2 хв

6) Технічна норма часу визначається за формулою (2.16)

Тп.з=4хв [7 с.138 табл.204]

n – кількість деталей в партії

n = 7 шт.

Тн=2,2+ =3 хв

Перехід 2 . Шліфувати 3 опорних шийок остаточно витримуючи Ø45 мм; l=32 мм.

1) Визначення допоміжного часу на операцію

Час на установку і зняття деталі

tвуст=0,126 хв [12 с.24 ]

Допоміжний час на прийоми керування верстатом

t=0,015 хв – включити виключити верстат [12 с.65]

t=0,03 хв – установити і зняти інструмент [12 с.65]

t=0,04 хв – подвод круга до деталі [12 c.66]

Допоміжний час на вимірювання

t=0,05 хв [12 с.82]

2) Допоміжний час на операцію

tв=0,126+0,015+0,03+0,04+0,05=0,261 хв

3) Оперативний час визначаємо за формулою (2.13)

tоп=0,17+0,261=0,431 хв

4) Час на обслуговування робочого місця визначаємо за формулою (2.14)

Тп =1,6 хв [12 с.103 карта 41]

Тр – період стійкості при роботі одним інструментом

Тр= 15 хв

tтех= =1,8 хв

5) Норму штучного часу визначаємо за формулою (2.15)

tп = tоп·0,04 [12 c.265]

tп = 0,431·0,04= 0,017 хв

Tшт=0,431+1,8+0,017=2,2 хв

6) Технічна норма часу визначається за формулою (2.16)

Тп.з=4хв [7 с.138 табл.204]

n – кількість деталей в партії

n = 7 шт.

Тн=2,2+ =3 хв

Тн заг.=3+3=6 хв

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]