
- •1. Попереднє визначення продуктивності котельної установки
- •1.1 Визначення параметрів теплоносіїв в тепловій схемі
- •2. Аеродинамічний розрахунок газового тракту
- •3. Розрахунок газового тракту
- •3.1 Аеродинамічний розрахунок димової труби
- •3.2. Розрахунок повітряного тракту.
- •3.3. Вибір деаераторів
- •3.4. Розрахунок і підбір димососа
- •3.5 Розрахунок і підбір продувного вентилятора
- •3.6 Розрахунок і вибір живильного насоса.
- •4.Розрахунок і підбір теплообмінних апаратів.
- •Розрахунково – пояснювальна записка до курсового проекту з дисципліни: Теплогенеруючі установки На тему: «Промислово-опалювальна котельня»
Зміст
Вихідні дані………………………………………………………………..4
1.Попереднє визначення продуктивності котельної установки..…………5
1.1 Визначення параметрів теплоносіїв в тепловій схемі………………….7
2. Аеродинамічний розрахунок газового тракту………………………..13
3. Розрахунок газового тракту……………………………………………14
3.1 Аеродинамічний розрахунок димової труби
Розрахунок повітряного тракту………………………………………..17
3.3 Вибір обладнання……………………………………………………….17
3.4 Розрахунок і підбір димососа………………………………………......18 3.5 3.5 Розрахунок і підбір продувного вентилятора………………………...20
Розрахунок і вибір живильного насоса………………………………...22
4. Розрахунок і підбір теплообмінних апаратів………………………....23
Висновок………………………………………………………………….27
Список використаної літератури…………………………………….…28
Вихідні дані:
=
6,3 МВт
Тиск
технологічної
пари
= 0,5 МПа
Частка повернення конденсату з виробництва α = 65%
=
7,3 МВт
=
2,4 МВт
=
52
1. Попереднє визначення продуктивності котельної установки
Розрахунок теплової схеми слід починати з попереднього визначення продуктивності котельної установки «брутто».
Продуктивність
котельної «брутто» складається з
продуктивності «нетто» витрати пара
на технологічні потреби промислового
споживача
витрати пара
на підігрів води й дучу в теплову мережу
для опалення і гарячого водопостачання,
на підігрів вихідної води, витрати пара
на термічну деаерацію живильної води
і витрат пара в котельній установці.
Витрата
пара на виробництво
кг/с, залежить від технологічного
навантаження
,
МВт, і ентальпій виробничого пара з
парового колектора
,
кДж/кг, і конденсата з виробництва
,
кДж/кг:
=
= 2748,1 кДж/кг
=
·
= 4,187 · 52 = 217,6
=
= 2,48 кг/с
Витрати конденсатора
=
·
=
65 ·
= 1,612 кг/с
Підігрів мережної води, яка подається на опалення і гаряче водопостачання, здійснюються паром після редукційно охолоджувальної установки РОУ в мережному підігрівачі і охолоджувачі конденмата пари мережного підігрівача.
За рівнянням теплового баланса для мережного підігрівача і охолоджувача конденсата мережного підігрівача можна знайти витрати пара на покриття загального навантаження на опалення, вентиляцію і гаряче водопостачання:
=
=
·
= 4,187 · 80 = 335,2 кДж/кг
Де
+
– сума навантажень на опалення, вентиляцію
ГВП, МВт;
– ентальпія пара, який подається з парового колектора на мережний підігрівач,кДЖ/кг;
– ентальпія конденсата після охолоджувача конденсата мережного підігрівача Т6, кДж/кг.
=
= 3,95 кг/с
Загальні витрати пара на покриття промислової і житлово-комунальної навантажень зовнішніх споживачів:
=
+
= 2,48 + 3,95 = 6,43 кг/с
Витрата
пара на власні потреби
котельної
приймають рівним 15-30 % від величини
а витрата пара
в тепловій схемі котельної складає 3-5%
загальної витрати пара на зовнішнього
споживача.
= ( 0,15 … 0,3 ) ·
= 0,15 · 6,43 = 0,96 кг/с
= ( 0,03 … 0,05 ) ·
= 0,03 · 6,43 = 0,19 кг/с
Кількість пара, який подається через паровий колектор після редукційно-охолоджувальної установки, складає,кг/с:
=
+
+
= 6,43 + 0,19 + 0,96 = 7,58 кг/с
При
паропостачанні від редукційно-охолоджувальної
установки (РОУ) в РОУ разом с паром
подають живильну воду
,
відібрану перед економайзером, для
отримання вологого насиченого пара.
+
=
·
+
·
=
·
=
=
2892,355 кДж/кг ( при р = 1,4 МПа,
= 245
)
= · t = 4,187 · 104 = 435,99 кДж/кг
Де – ентальпія пара який подається з парового колектора після РОУ, кДж/кг;
– ентальпія пара після парогенератора перед РОУ кДж/кг
– ентальпія живильної води,добавленої в РОУ кДж/кг.
=
7,58 ·
= 0,44 кг/с
Попередньо визначити повну продуктивність котельної можна за формулою;
=
-
=
7,58 – 0,44 = 7,14 кг/с = 7,14 ·
= 25,704 т/час
1.1 Визначення параметрів теплоносіїв в тепловій схемі
Витрата
добавочної живильної води яка призначена
для поповнення втрат пара и конденсата
з теплової схеми котельної, складається
з втрат пара
и неповернення конденсата з виробництва
=
+
=
-
, кг/с
= 2,48 – 1,612 = 0,868 кг/с
= 0,19 + 1,612 = 1,802 кг/с
Для
зменшення солевмісту котлової води і
отримання чистого пара виконується
неперервна продувка котельних агрегатів.
Величина продувки залежить від солевмісту
хімічно очищеної води і частки втрат
пара и конденсата
=
Р
=
· 100%
Де
– солевміст котлової води приймається
3000 – 10000 мг/кг (6500)
– солевміст
хімічно очищеної води,приймається
250-350 мг/кг (300)
=
=
= 0,23
Р
=
· 100 = 1,1 %
Витрата продувочної води складає кг/с
=
·
=
· 7,14 = 0,079 кг/с
Для зменшення втрат тепла з продув очною водою приміняють сепаратори неперервної продувки СНП. Пар з сепаратора направляють в колонку атмосферного деаератора.
Теплоту продувочної води як правило використовують для підігріва вихідної води в охолоджувачі неперервної продувки, а потім скидують в каналізацію.
Кількість пара , який виділяється з продувочної води, можна визначити з теплового баланса сепаратора неперервної продувки:
=
+
·
=
·
+
·
Де – ентальпія котлової води при тиску в барабані котла, кДж/кг
– ентальпія пара, який виділяється з продувочної води в сепараторі, кДж/кг
– ентальпія воді при тиску в сепараторі ,кДж/кг
=
-
– витрата продувочної води, яка
зливається в каналізацію після сепаратора,
кг/с.
З рівняння теплового балансу сепаратора слідує:
=
= 859,610 кДж/кг
= 439,29 кДж/кг
= 2683,058 кДж/кг
=
0,079 ·
= 0,0147 кг/с
Для постійного підживлення котлоагрегата, в тому числі для відновлення втрат теплоносія з продувочною водою, використовується живильна вода. Витрата живильної води після деаератора складає:
=
+
= 7,58 + 0,079 = 7,659 кг/с
Деаератор призначений для видалення з випаром корозійноагресивних газів, розчинених у воді. Нормативна витрата випара для атмосферних і вакуумних деаераторів дорівнює відповідно 2 і 5 кг на тонну деаерованої води, тобто , наприклад, витрата випара деаератора живильної води атмосферного тиску складає:
=
0,002
= 0,002 · 7,659 = 0,015 кг/с
Витрата
мережної води на опалення і вентиляцію
кг/с, можна визначити за формулою:
=
=
=
= 21,77 кг/с
Де – ізобарна теплоємкість води, кДж/(кг · );
– температура
води в подаючий і зворотній магістралі
відповідно,
В закритій системі витрата води на ГВП можна визначити за формулою:
=
=
= 7,15 кг/с
Для
поповнення витікання води з тепломережі
використовують підживлювальну воду,
оброблену в першій ступені хімводоочищення
і в деаераторі підживлювальної води.
Витрата підживлювальної води
кг/с, складається з витрат в тепломережі,
які складають 2 – 5
від загальної витрати мережної води, і
витрати води на ГВП:
=
0,02 (
)
= 0,02 ( 21,77 + 7,15 ) = 0,57 кг/с
В
котельних, які мають мазутне господарство,
необхідно постійно подавати деяку
кількість пара
кг/с на підігрів мазута і його розпилення
в форсунках:
=
0,01
= 0,01 · 6,43 = 0,0643 кг/с
Кількість
конденсата
кг/с,
поверненого з мазутного господарства
в теплову схему котельної, складає 60 %
подаючої витрати пара
кг/с, через витрати пара при розпиленні
мазута в форсунках
,
кг/с:
=
0,6
= 0,6 · 0,0643 = 0,0385 кг/с
Витрата пари при розпалюванні мазута у форсунках
= - = 0,0643 – 0,0385 = 0,0258 кг/с
Уточнені сумарні витрати пара і конденсата в тепловій схемі котельної і тепломережі, які необхідно поповнити хімічно очищеною водою, складають:
=
+
+
+
+
+
= 2,48 + 0,19 + 0,57 + 0,0643 + 0,0258 + 0,015 = 3,3451 кг/с
Де – витрата випара деаератора підживлювальної води, кг/с.
З
урахуванням витрат в водо підготовчій
установці на пом’якшення води витрата
вихідної сирої води
кг/с, перед ХВО можна розрахувати за
формулою:
= 1,5 = 1,15 · 3,3451 = 3,846 кг/с
Вихідна вода послідовно нагрівається в охолоджувачі неперервної продувки Т1, пароводяних підігрівачах Т2 і Т3 і водо водяному теплообміннику Т4.
Ентальпію вихідної води після Т1 можна визначити з рівняння теплового балансу:
=
+
· (
-
)
= · t = 4,187 · 5 = 20,95 кДж/кг
= · t = 4,187 · 40 = 267,697 кДж/кг
Де – ентальпія конденсата підігрівача Т1, кДж/кг.
=
20,95 +
( 439,299 – 267,697 ) = 36,1 кДж/кг
Витрата пара на підігрівач вихідної води Т2, кг/с, дорівнює:
=
=
4,187 · 50 = 503,785 кДж/кг
– ентальпія води на виході з підігрівача Т2 перед ХВО, кДж/кг
=
= 217,697
= 2748,108кДж/кг
=
= 0,710 кг/с
Між підігрівачем Т2 і Т3 вода проходить хімічну очистку , в результаті якої з неї видаляється солі жорсткості, а температура падає приблизно на 3
Ентальпія вихідної води після Т3 (перед Т4) можна визначити з рівняння теплового балансу:
=
-
· (
-
)
= · t = 4,187 · 104 = 435,448 кДж/кг
= 4,187 · 70 = 293,09 кДж/кг
= 4,187 · 94 = 393,806 кДж/кг
=
393,806 -
( 435,448 – 293,09) = 393,53 кДж/кг
– ентальпія води після підігрівача Т4, кДж/кг
– ентальпія деаерованої води після деаератора живильної води, кДж/кг
Витрата пара на підігрівач Т3, кг/с:
=
-
ентальпія хімічно очищеної води після
ХВО, кДж/кг
= 4,187 · 27 = 117,384 кДж/кг
– ентальпія конденсата підігрівача Т3, кДж/кг.
=
= 0,3650 кг/с
Витрата
гріючого агрегата пара
,
на підігрів води у деаераторі живильної
води:
=
/
=
(7,695 + 0,57) · 435,988 + 0,015 · 2683,058 – 0,003 · 2683,058 – 3,3451 · 398,806, – 0,86 · 217,6 – 0,385 · 125,745 – 3,95 · 335,2 – 0,86 · 217,6 – 0,385 · 125,745· 4,187 / 2757,561 = 0,59
Розрахункова витрата пари на власні потреби котельної складають:
=
+
+
= 0,59 + 0,710 + 0,365 + 0,0643 = 1,729 (кг/с)
Розрахункова паропродуктивність котельної складає:
=
+
+
+
= 1,729 + 2,48 + 0,19 + 3,95 = 8,349 (кг/с)
Підбір кількості котлів. Кількість котлів для продуктивно-опалювальної котельної обирається в залежності від співвідношення:
n
=
=
= 2,57
де
– одинична продуктивність котла.
Підбираємо 3 котла з паропродуктивністю 10 т / час.