- •«Розвиток логічного мислення учнів початкових класів на уроках читання»
- •Феномен мислення та мисленнєвої діяльності в психолого-педагогічній літературі
- •Особливості логічного мислення дітей на етапі молодшого шкільного віку
- •Психолого-педагогічні аспекти розвитку логічного мислення учнів початкової школи
- •Висновки до першого розділу.
- •Розділ 2 експериментальне дослідження розвитку логічного мислення учнів початкових класів на уроках читання
- •2.1. Діагностика рівня розвитку логічного мислення дітей молодшого шкільного віку
- •Впровадження системи вправ на розвиток логічного мислення учнів початкових класів на уроках читання
- •Порівняльний аналіз констатувального та контрольного етапів дослідження.
- •Висновки до другого розділу.
- •Висновки
- •Список використаної літератури
- •Додатки Додаток а Методика "Виключення понять".
- •Додаток б
- •Додаток в Розробка уроків з читання у 2 класі за темою « Рідна домівка, рідна сім’я – тут виростає доля моя» Урок 1. І. Гнатюк «Наша хата» . Українські народні пісні.
- •Урок 2. В.Гринько « Сім. Лічилка». А. Костецький «Все починається з мами». В. Лучук «Тільки мама», «Кріп в окріп».
- •Урок 3. Д. Павличко « Мамина рука». «Приховала» (з народного). О. Орач «Вчуся я у мами…»
- •2. Перевірка домашнього завдання
- •3. Опрацювання вірша д. Павличка «Мамина рука»
- •4. Опрацювання усмішки «Приховала»
- •5. Опрацювання вірша «Вчуся у мами»
- •6.Підсумок уроку
- •7. Домашнє завдання
- •Урок 4. П.Осадчук « я навчаюсь у тата», «Наш Андрійко вищий Гната»(скоромовка).В.Багірова «Бабця спить». Т.Коломієць «На роботу». О.Буцень «Помічниці»
- •1. Мовна розминка
- •2. Перевірка домашнього завдання
- •3. Повідомлення теми і мети уроку.
- •8.Робота над оповіданням о.Буценя « Помічниці»
- •9. Підсумок уроку
- •10. Домашня робота
- •Урок 5. Б.Вовк « з кого песик приклад бере». В. Осєєва «Сини»
- •2. Перевірка домашнього завдання
- •3. Повідомлення теми і мети уроку.
- •5.Опрацювання оповідання в.Осєєвої «Сини»
- •Урок 6. В.Сухомлинський « Сьома дочка». А. Григорук «Той ще не музика, хто в дудку дме»
- •3. Повідомлення теми і мети уроку.
- •4. Робота над оповіданням в. Сухомлинського «Сьома дочка»
- •5. Опрацювання оповідання а. Григорука « Той ще не музика, хто в дудку дме»
- •Урок 7. Підсумок з теми «Рідна домівка рідна земля - тут виростає доля моя»
Урок 7. Підсумок з теми «Рідна домівка рідна земля - тут виростає доля моя»
Мета : систематизувати знання дітей з даної теми; перевірити знання, вміння навички учнів; виховувати доброту, гостинність, працелюбність, чесність.
Хід уроку
1.Організація класу
Встали , діти, підтягнулись,
Одне одному всміхнулись.
На урок старання не забудьте взяти,
Сіли всі рівненько, будем працювати.
2. Повідомлення теми і мети уроку.
Сьогодні ми з вами , згадаємо все що ми читали по темі « Рідна домівка рідна земля – тут виростає доля моя», та підведемо підсумки. Згадаємо всіх героїв, проаналізуємо їх вчинки, і звичайно, вчитимемося бути хорошими людьми.
3.Робота над матеріалом уроку
- Пригадай, у яких творах ти читав, що українці цінують працю і навчають цьому своїх дітей.
-Прочитайте акровірш та скажіть про кого він.
Ми вічно прагнемо вирости.
А вона – за нас радіти.
Ми – без неї сироти.
А для неї завжди діти.
Мама, матінка…
Продовжте, як ще ми називаємо маму.
Згадайте твори в яких розповідається про маму.
З яких віршів ці слова: в світі усе починається з мами; тільки мама збудить так лагідно дитину; наче те весняне сонце, мамина рука? Хто автори цих віршів?
Розшифрує прислів’я.
Нота – та + к – ок + а (На)
Сніг – ніг + онк – к + ці( сонці)
Темрява – ява – мр + плд (тепло)
Білка – ка + я(біля)
Маска –ска + те + рі(матері)
Доба – а + ре(добре)
( На сонці тепло, біля матері добре.)
Як ви розумієте це прислів’я?
Гра «Сонечко»
Впишіть слова у промінці.
Моя
бабуся
(яка?)
В якому творі згадується бабуся?
-У яких оповіданнях ідеться про справжніх помічників? А в якому оповіданні розповідається про родину, де цінують не лише працю, а й влучне, дотепне слово? Хто автор цього твору?
До поетичних рядків у лівому стовпчику добери назви віршів з правого стовпчика.
Тихо й затишно.Квіти коло хати цвітуть. «Вчуся у мами»
Не спиняйте, бо зіб’ються : мама,тато, дід, « Я навчаюсь у тата»
бабуся…голос і в мене такий, як у мами. «Сім»
Мої руки незупинні , то у фарбі, то у глині. «Наша хата»
Конкурс віршів, що підготували діти.
Мій рід
Погляньте: це моя сім’я: Матуся, батько, брат і я.
Також я знаю, весь наш рід:
Є дві бабусі,є і дід,
І другий дід, і дядько Клим –
Ми по гриби ходили з ним.
Є тітка Віра з Воркути,
Є два двоюрідних брати
І п’ять двоюрідних сестер.
Ще дядько Віктор є, шофер.
Він за баранкою щодня.
Усі ми – родичі, рідня.
Єдині пращури у нас.
Ми – рід, і кров єдина у нас!
В.Буртім
Мої обереги
Я на них із ніжністю дивлюся.
Це – скарби, коштовності мої.
Рушничок цей вишила бабуся,
Бачу в нім красу душі її.
Цю серветку мама вишивала,
Цю поличку вирізав татусь.
Цих скарбіву мене є чимало,
І, коли до них я доторкнусь,
Рідних рук тепло в них відчуваю,
Сила в них якась магічна є,
Сила, що мене оберігає
Від невзгод, енергію дає. В.Буртім
Своїми руками
Хоч не вигадуй,
хоч не крути -
Самі не приходять
Поштові листи.
Саме неспроможне
Змолоти зерно,
Із пряжі саме
Не зітчеться сукно.
Самі не позводяться Новобудови,
Самі не напишуться
Вірші чудові.
Ми все це так само,
Як тата і мами,
Повинні робити
Своїми руками
В Лунін
Що роботи?
В країні нашій стільки справ
І все таке цікаве ,
А я ще досі не добрав,
Яка ж найкраща справа.
Літак між хмарами водить,
У шахті працювати,
Хліба ростить, сади садить,
Будинки будувати.
Просторі стеляться путі,
Навкруг широкий обрій.
Нам все відрито в житті,
Аби учились добре.
І я учитимусь , як слід.
Я буду вірним сином
Найкращої на цілий світ
Моєї Батьківщини.
Н. Забіла
4. Так який розділ ми закінчила з вами вивчати? Що вам найбільше сподобалось з цього розділу? Що ви навчилися ? З яких героїв можна брати приклад? Чи сподобався підсумковий урок?Що найбільше сподобалось? Чому?
