Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
курсова робота Омельченко Оля 3 - ПО.docx
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.05.2025
Размер:
148.66 Кб
Скачать

5.Опрацювання оповідання в.Осєєвої «Сини»

- читання оповідання сильним учнем

- назвіть дійових осіб оповідання

- словникова робота

Жінки старенький дідусь розпліскується камінчик перевертається соловейком заслухались заливається камінчик

Знайдіть «зайве» слово в кожному із стовпчиків. Як ви розумієте слово спритний? Доберіть синоніми. ( Проворний, прудкий, меткий, жвавий)

Читання тексту вголос

Гра «Сніжинка». Читає той учень, на парту якого впаде сніжинка

Робота над аналізом змісту оповідання ( вибіркове читання)

Хто був біля криниці? Про кого говорили жінки? Що сказала про свого сина перша жінка? Друга? Третя?

Як жінки несли воду? Що зрозуміло в цього опису? Що всі побачили, коли з’явився перший син? Другий? Що зробив третій син? Що запитали жінки у дідуся? Чого дідусь побачив тільки одного сина? Якого? Яким ви уявляєте кожного з хлопчиків?

Гра « Згадання речення»

З’єднати частини речення.

І старенький дідусь… …три хлопці вибігли.

Набрали жінки… …сів відпочивати на камінь.

Аж раптом… …повні відра води й пішли.

Закінчіть речення.

Хто щиро любить матір, той…

6.Підсумок уроку

- Чи сподобались вам оповідання які ми сьогодні читали?

7.Домашнє завдання

- Читати оповідання.Відповідати на запитання.

Урок 6. В.Сухомлинський « Сьома дочка». А. Григорук «Той ще не музика, хто в дудку дме»

Мета: вчити учнів розуміти текст, виділяти головне, аналізувати; спонукати дітей до словесної творчості; розвивати зв’язне мовлення; переказувати прочитане, оцінювати вчинки героїв; виховувати любов до праці.

Хід уроку

1. Мовна розминка

Скоромовка

Охт рпо юлзем аєбд, онав муот єатрпоев

(Хто про землю дбає, вона тому повертає)

Прочитати прислів’я на одному мовному видиху.Після короткого видиху, паузи і вдиху прочитати прислів’я повністю.Повторити 2-3 рази.

2. Перевірка домашнього завдання

Тести 1 Варіант

Борис Вовк « З кого песик приклад бере»

1. Бабуся запитала:

а) котра година; б)хто їй допоможе; в)хто наляпав на скатертину.

2. Олесь сказав, що це зробив

а)він; б)песик; в) тато.

3. Що зробила бабуся?

а) Насварилась на Пушка; б)вибачила Олеся; в) позвала маму.

4. Що сталось за кілька днів ?

а) У Олеся пропали капці; б)хтось пошматував капці; в) пропав Пушок.

5. На кого вказав песик?

а) На Олеся; б) на бабусю; в)на сестричку Віру.

6. З кого ж песик брав приклад?

а) З Олеся; б) з бабусі; в) З Віри.

Тести 2 Варіант

Валентина Осєєва « Сини»

1. Що робили жінки?

а)Розмовляли на вулиці; б)працювали на городі; в) брали воду з криниці.

2. Перша жінка хвалилась, що її син:

а) красивий; б) сильний; в) розумний.

3. Друга жінка хвалилися, що її син:

а)гарно співає; б)гарно танцює; в) швидко бігає.

4. Що сказала третя жінка?

а) Що її син найкращий; б) що її син завжди допомагає їй; в) нічого не сказала.

5. Що зробив третій син?

а) Колесом крутився; б) співав соловейком; в) допоміг матері.

6. Дідусь помітив:

а) всіх синів; б)тільки одного; в) двох синів.