Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Педпрактика NEW 2.doc
Скачиваний:
2
Добавлен:
01.05.2025
Размер:
859.65 Кб
Скачать

IV. Поведінка учнів

  1. Спрямованість і сконцентрованість уваги учнів.

  2. Дисципліна учнів і методи та прийоми реагування вчителя на випадки порушення її.

  3. Активність учнів.

  4. Ставлення учнів до вчителя.

V. Поведінка вихователя

  1. Теоретична і пра­к­тична підготовка.

  2. Уміння володіти увагою класу, організовувати його роботу, підвищу­вати активність, інтерес, увагу, тримати дисципліну, враховувати індиві­дуальні особливості кожного вихованця.

  3. Стиль і тон у роботі (жвавий, рішучий; повільний, байдужий).

  4. Педагогічний такт.

  5. Спостережливість, вдумливість, витримка, емоційність.

  6. Зовнішній вигляд.

  7. Культура мовлення, поза, міміка, жестикуляція, охай­ність.

  8. Чи користується авторитетом в учнів?

VI. Висновки і пропозиції

  1. Досягнення мети.

  2. Виконання плану заходу.

  3. Виховне і розвивальне значення заходу.

  4. Що сподобалося у роботі вчителя у процесі його спілкування з учнями.

  5. Що не сподобалося у роботі вчителя в процесі про­­ве­дення заходу.

  6. Що цінного із цього виховного заходу можна взяти для себе або рекомендувати для впровадження у практи­ку інших учителів?

Схема плану-конспекту (сценарію) проведеного

Виховного заходу

1. Тема (назва).

2. Мета.

3. Форма виховного заходу (лекція, бесіда, диспут, полеміка, дебати, збори, конференція, зустріч, вечір запитань і відповідей, свято, круглий стіл, „суд”, усний журнал, заочна подорож, презентація, захист проектів, „мозкова атака”, екскурсія, трудовий десант, змагання, спартакіада, конкурс, гра, вікторина).

4. Обладнання (плакати, гасла, висловлювання, прикраси, призи тощо).

5. Місце проведення (у класі, кабінеті, актовому залі, шкільному музеї або ін.), тривалість.

6. План заходу.

7. Хід заходу.

Звіт про практику

  1. Коротка характеристика школи та її оснащення (наявність кабінетів, актового залу, спортивного залу, майстерень, наочності у кабінетах і коридорах).

  2. Коротка характеристика класу, за яким Ви були закріплені (за Вашими власними спостереженнями): кількість учнів, хлопчиків та дівчаток, актив класу, загальна характеристика успішності, дисципліни, згуртованість класного колективу, наявність громадської думки та ін.

  3. Кількість відвіданих уроків і з яких навчальних предметів.

  4. З якими напрямками роботи класного керівника ознайомилися (робота по згуртуванню колективу, робота з активом класу, робота по трудовому, моральному і т.ін. вихованню, робота з батьками, індивідуальна робота з учнями та ін.). Коротко описати цю роботу.

  5. Скільки виховних заходів відвідали (провели) і які.

  6. Яку допомогу надали класному керівникові, вчителеві з Вашої спеціальності.

  7. Які бесіди проводили з учнями (індивідуальні, групові, колективні).

  8. Які затруднення виникали у спілкуванні з учнями.

  9. Особисті враження про практику. Що практика дала Вам?

2. РЕКОМЕНДАЦІЇ ДО ОФОРМЛЕННЯ

ЩОДЕННИКА ПЕДАГОГІЧНОЇ ПРАКТИКИ

(ІІІ КУРС)

Титульна сторінка

Студент-практикант

Практику проходив(ла) у школі № міста

Директор школи

Заступник директора з навчальної роботи

Організатор позакласної та позашкільної роботи

Класний керівник

Методисти:

– від кафедри педагогіки бали (50) (підпис)

– від кафедри методики бали (30) (підпис)

– від кафедри психології бали (20) (підпис)

Загальна оцінка за практику

бали (100) (підпис групового керівника – від кафедри педагогіки)

1-а сторінка: список учнів з указанням гуртків, у яких вони займаються, і громадських доручень.

2-а сторінка: актив класу.

3-я сторінка: розклад дзвінків та розклад уроків у класі.

4-5-а сторінки: індивідуальний план роботи студента-практиканта по формі:

Дата

Зміст роботи

9.03.09

1. Настановча конференція на факультеті: ознайомитися з завданнями і змістом практики.

10.03.09

1. Знайомство з заступником директора з навчальної роботи.

2. Знайомство з класним керівником, бесіда про особливості класного колективу.

3. Відвідати уроки фізики та іноземної мови у 5-А класі.

13.03.09

1. Відвідати уроки української літератури і трудового навчання.

2. Провести групову бесіду з учнями (вказати прізвища) про...

3. Провести репетицію (назва виховного заходу).

4. Допомогти вчителеві підготувати дидактичні засоби (які?) до уроку.

17.03.09

1. Підготувати питання для індивідуальної (групової, фронтальної) бесіди з (вказати прізвища учня або учнів, з якими плануєте провести бесіду).

2. Відвідати уроки (за розкладом).

3. Провести фрагмент уроку (з Вашої спеціальності).

4. Провести виховний захід (який?).

Примітка. План складається на кожен день з указанням усіх видів роботи, яку планується провести. Ця робота, її результати повинні бути відображені у щоденнику психолого-педагогічних спостережень.

6-7-а сторінки: план роботи класного керівника на 2 тижні.

З 8-ї сторінки: щоденник психолого-педагогічних спостережень.

Далі: – аналіз виховного заходу,

– звіт про практику.

План-конспект проведеного виховного заходу з оцінкою і підписом класного керівника подається на окремих аркушах. Красиво оформити!