- •Задача №1
- •Розв’язок:
- •Розв’язання
- •Розв’язання
- •Розв’язання
- •4. У зв’язку з пожежею пошкоджено майно на суму 2 млн. Грн. Його знос становить 30%.
- •Розв’язання
- •5. Згорів цех та обладнання після пожежі загальною вартістю 10 млн. Грн. Частка будівлі становить 45%. До пожежі знос будівлі становить 30%, знос обладнання – 25%.
- •Розв’язання
- •8. Позичальник по закінченню терміну страхування не повернув ні кредит, ні відсотки за нього.
- •Розв’язання
Розв’язок:
Вартісна оцінка основної будівлі = 30*20*3*5 = 9000 тис. грн..
Вартісна оцінка додаткової будівлі = 8*12*3 = 288 тис. грн..
Вартість гаражів = 15*3 = 45 тис. грн..
Вартість паркана = ((100 + 120)*2 – 6)*45 = 19,53 тис. грн..
Вартість воріт = 6*4*450 = 10,8 тис. грн..
Фактична вартість майна = 9000+288+45+19,53+10,8 = 9363,33 тис. грн..
Страхова сума = 9363,33*0,7 = 6554,331 тис. грн..
Страховий платіж = 6554,331*0,03 = 196,629 тис. грн..
Частка першого власника = 196,629*0,5 = 98,3145 тис. грн..
Частка другого власника = 196,629/5 = 39,3258 тис. грн..
Частка третього власника = 196,629*0,3 = 58,9887 тис. грн..
ЗАДАЧА №9
Ферма передала на відповідальність 45 поросят загальною вартістю 41850 грн. страхове забезпечення 70%. Платежі нараховуються за ставкою 8%, перші платежі надійшли в сумі 1200 грн, другий платіж – 643,6 грн. від інфекційної хвороби загинуло 8 поросят. Визначити страхове відшкодування.
Розв’язок:
Фактична оцінка 1 поросяти = 41850/45 = 930 грн.
Збиток = 930*8 = 7440 грн.
Страховий платіж (плановий) = 41850*0,08*0,7 = 2343,6 грн.
Страховий платіж (сплачений) = 1200 + 643,6 = 1843,6 грн.
Коефіцієнт пропорційності = 1843,6/2343,6 = 0,79
Страхове відшкодування = 7440*0,79*0,7 = 4114,32 грн.
Фактичний збиток = 7440 – 4114,3 = 3325,68 грн.
ЗАДАЧА №10
Звірогосподарство має 3700 песців, балансова вартість яких 2450 тис. грн.. Поголів’я застраховане на 80%. Було вимушено вбито 163 песця, за реалізацією шкури було отримано 57050 грн. визначити страхове відшкодування та фактичний збиток.
Розв’язок:
Фактична оцінка 1 песця = 2405000/3700 = 650 грн.
Збиток = 650*163 = 105950 грн.
Збиток з врахуванням доходу віл продажу шкур =105950–57050=48900 грн
Страхове відшкодування = 48900*0,8 = 39120 грн.
Фактичний збиток = 105950 – 39120 – 57050 = 9780 грн.
2-ий блок задач!
1. Загальна площа посіву становить 500 гектарів. Посів було розподілено на 2 сорти: ячмінь та овес. Вартість ячменю – 180 грн./ц, вартість вівса – 200 грн./ц. Вартість врожаю становить 2 400 грн. з 1 га.
Засухою було пошкоджено 150 га ячменю і 100 га вівса. Ячменю було пересіяно 100 га, вівса – 70 га.
Середня вартість пересіву ячменю становить 640 грн. за 1 га, вівса – 900 грн. за 1 га.
Господарство з площі 350 га ячменю отримало 3 400 ц, з площі 150 га вівса – 2 600 ц.
Визначити страхову суму, фактичний збиток і страхове відшкодування.
Розв’язання
Бажаний/очікуваний прибуток = 24 000 грн./га * 500 га = 1 200 000 грн.
Втрати (збиток): ячмінь : = (150 – 100) ц * 180 грн./ц + 100 ц * 640 грн./ц = 12 000 грн. + 64 000 грн. = 73 000 грн.
Втрати (збиток): овес : = (100 – 70) ц * 200 грн./ц + 70 ц * 900 грн./ц = 6 000 грн. + 63 000 грн. = 69 000 грн.
Дохід від реалізації ячменю = 3 400 ц * 180 грн./ц = 612 000 грн.
Дохід від реалізації вівса = 2 600 ц * 200 грн./ц =520 000 грн.
Прибуток = 612 + 520 – 73 – 69 = 1132 – 142 = 990 (тис. грн.)
Страхове відшкодування = (1 200 – 990) * 0,7 = 210 * 0,7 = 147 (тис. грн.)
Фактичний прибуток з 1 га = 990 000 грн. / 500 га = 1 980 грн./га.
2. Господарство застрахувало врожай картоплі площею 200 гектарів. Фактично було посаджено 240 га. Сума збитку становить 85 700 грн. Визначити суму страхового відшкодування.
