Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Інстр.Електромаш.Документ Microsoft Word.doc
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.05.2025
Размер:
105.98 Кб
Скачать

НАВЧАЛЬНО-МЕТОДИЧНА КАРТКА (ПЛАН ЗАНЯТТЯ) № 20 і 21/1.8

Дисципліна: Товарознавство непродовольчих товарів.

Тема заняття: „Вивчення асортименту, споживних властивостей та перевірка якості побутових електротоварів і домашніх машин”.

Вид заняття: практичне заняття.

Навчальна мета: набути практичних навичок з визначення видів побутових електротоварів і електричних домашніх машин, їх споживних властивостей та перевірки якості.

Виховна мета: Виховувати професійний інтерес, професійні якості: охайність, швидкість виконання роботи, кмітливість.

Міжпредметні зв¢язки:

забезпечують: „Теоретичні основи товарознавства”- теми: ” Споживні властивості товарів”, “Класифікація та асортимент товарів”; „Організація і технологія торговельних процесів”- тема: “Організація торговельно – техноло-гічного процесу на торговельних підприємствах”; „Основи маркетингу”- тема:” Товар в маркетинговій діяльності”

забезпечуються: технологічна практика, навчальна практика по вирішенню ситуацій.

Кваліфікаційні вимоги до знань і вмінь студентів:

Студенти повинні:

- знати ознаки групування, асортимент, споживні властивості, вимоги до якості, маркування, особливості зберігання та догляду за побутовими електротоварами і електричними домашніми машинами;

- вміти визначати асортимент і споживні властивості, здійснювати перевірку якості та реквізитів маркування побутових електротоварів і домашніх машин.

Забезпечення заняття:

Наочні посібники: натуральні зразки побутових електротоварів і домашніх машин.

Роздатковий матеріал: інструкції, натуральні зразки побутових електротоварів і домашніх машин, каталоги і проспекти, лінійки.

Місце навчання: кабінет товарознавства непродовольчих товарів, Харківські магазини з продажу технічно складних побутових товарів: ”Домотехніка”, ”МКС”, ”Фокстрот”.

Література:

- Войнаш Л.Г., Дудла І.О. та ін. Товарознавство непродовольчих товарів. Частина 1- К.: НМЦ „Укоопосвіта”, 2004, с. 231 - 259;

- Брозовський Д.И. Товароведение непродовольственных товаров – Москва: Экономика, 1992, том 4,с.118 -140; 162 -172;190 - 217;

- Справочник товароведа непродовольственных товаров – М.: Экономика, Кн. 3 – 1991,

с.108 -128,187 - 232.

- Діючі нормативні документи.

Зміст і послідовність виконання завдань заняття:

1.Вивчення асортименту і споживних властивостей побутових електротоварів і домашніх машин.

2.Перевірка якості побутових електротоварів і домашніх машин.

3.Дослідження роли і місця вітчизняних побутових електротоварів і домашніх машин в сучасному асортименті електропобутових товарів.

Хід заняття:

№ з/п

еле-менту

Елементи заняття, питання, форми і методи навчання

Діяльність викладача

Діяльність

студентів

1

2

3

1.

Організаційний момент. Перевірка готовності групи до заняття, наявність студентів.

Черговий називає відсутніх, інші студенти готуються до заняття.

2.

Повідомлення теми заняття, визначення його мети, професійне спрямування.

Слухають викладача, записують.

3.

Мотивація пізнавальної діяльності, визначення кваліфікаційних вимог до знань, вмінь і навичок студентів.

Слухають викладача.

4.

Актуалізація опорних знань студентів методом усного опитування.

Питання:

1.Які товари відносять до електричних побутових товарів?

2.Назвіть відмінні особливості сучасних електричних побутових товарів.

3.Як поділяються електричні побутові товари за способом перетворення електричної енергії?

4.За якими ознаками групується асортимент електропобутових приладів?

5.Назвіть відмінні особливості проводів і шнурів.

6.Назвіть призначення і основні види електроустановочних приладів.

7.За якими ознаками поділяють асортимент світильників?

8.Як групується асортимент електронагрівальних приладів і яке їх призначення в побуті?

9.Які електромеханічні прилади називаються машинами?

10.За якими ознаками групується асортимент холодильників?

11.Назвіть показники споживних властивостей холодильників.

12.Перелічіть ознаки групування асортименту пральних машин

13.Які показники відносяться до показників функціональних споживних властивостей пральних машин?

14.Назвіть ознаки групування пилососів.

15.Якими показниками характеризуються споживні властивості пилососів?

16.Назвіть основні види кухонних машин за призначенням.

17.Які вимоги ставляться до якості пральних машин, холодильників і пилососів?

18.За якою послідовністю перевіряють якість електричних домашніх машин?

19.Якою нормативною документацією користуються в процесі перевірки якості побутових електротоварів і домашніх машин?

Слухають, відпо-відають на питання, доповнюють, уточ-няють відповіді товаришів.

5.

Підведення підсумків опитування:

Слухають викладача.

5.1.

Звернення уваги студентів на значення знань з цієї теми в практичній роботі комерсантів та комерсантів.

5.2.

Аналіз і оцінка відповідей студентів.

6.

Організація проведення самостійної роботи студентів:

6.1.

Вступний та поточний інструктаж;

Слухають викладача.

6.2.

Ознайомлення зі змістом завдання;

Роздають інструкційні карти, ознайомлюються зі змістом завдання практичної роботи

6.3.

Розголошення умов оцінки виконаних завдань;

Слухають викладача

6.4.

Визначення міста і часу виконання завдань.

Слухають викладача, добираються до місця виконання завдань практичного заняття

7.

Самостійна робота студентів:

Уважно вивчають асортимент і показники споживних властивостей побутових електротоварів. Беруть активну участь під час перевірки електропобутових товарів для визначення якості роботи перед продажем.

7.1.

Контроль за ходом виконання самостійної роботи студентів, реалізація мети заняття.

7.2.

Допомога відстаючим студентам.

8.

Заключний інструктаж:

Слухають викладача.

8.1.

Домашнє завдання:

Повторити тему: “Побутові електротовари і домашні машиниДо призначеної дати надати загальний звіт з практичної роботи.

Література:

- Войнаш Л.Г., Дудла І.О. та ін. Товарознавство непродовольчих товарів. Частина 1- К.: НМЦ „Укоопосвіта”, 2004, с. 231 - 259;

- Брозовський Д.И. Товароведение непродовольственных товаров – Москва: Экономика, 1992, том 4,с.118 -140; 162 -172;190 - 217;

- Справочник товароведа непродовольственных товаров – М.: Экономика, Кн. 3 – 1991,

с.108 -128,187 - 232.

- Діючі нормативні документи.

Слухають викладача, записують домашнє завдання.

8.2.

Підведення підсумків роботи студентів на практичному занятті, виставлення оцінок і їх розголошення на наступної лекції.

Викладач Ландяк Л.О.

ІНСТРУКЦІЯ