
- •1 Аналіз експлуатаційного стану моста
- •1.1 Опис моста
- •1.2 Визначення проектних нормативних навантажень
- •1.4 Висновки
- •2.1 Визначення граничних зусиль
- •2.2 Визначення зусиль від постійного навантаження
- •2.5 Висновки
- •3.3 Показник оцінки ситуації
- •3.4 Показник оцінки пропуску води під мостовою спорудою
- •4.3 Термін служби та міжремонтні періоди
- •4.6 Висновки
- •5 Ремонт дефектів та пошкоджень
- •5.3. Ремонт деформаційних швів.
- •5.5 Ремонт насипу підходів.
- •5.6. Ремонт перильної огорожі.
- •6 Варіантне проектування розширення моста
- •6.1 Загальні положення.
- •8 Порівняння варіантів
- •8.1 Виконання робіт по розширенню
- •8.1. Провадження робіт з реконструкції моста
8 Порівняння варіантів
8.1 Виконання робіт по розширенню
Під час виконання робіт по розширенню моста в перших двох випадках (за допомогою збірних залізобетонних плит) дозволяється не перекривати рух. Так слід розпочинати з улаштування фундаменту :розробка ґрунту (бажано механізованим способом), ущільнення основи, влаштування опалубки, армування, бетонування. Далі необхідно збудувати опори. Найбільшу складність викликає влаштування надійного стику нових і старих конструкцій, тому всі роботи слід виконувати з жорстким дотриманням технології будівництва. Збірні плити встановлюють на опори за допомогою підйомного обладнання. В місцях об’єднання збірних залізобетонних плит з монолітною плитою, виконують стик об’єднання схема якого зображена у додатку Б.
При розширенні моста за допомогою накладної плити необхідно перекривати рух транспорту. Перевагою монолітної плити є можливість не розширювати опори та фундаменти, тому до основних робіт входять встановлення накладної плити та об’єднання її з існуючою конструкцією. Плиту об’єднують з існуючою конструкцією за допомогою жорстких анкерів. Всі роботи виконуються з дотриманням технології будівництва.
8.2Порівняння варіантів виконуємо по кошторисній вартості будівництва.
Кошторисну вартість кожного варіанта визначаємо по формулі:
СС=ПЗ-К1+НР·К2+ПН·К3, (8.1)
де СС - кошторисна вартість;
ПЗ - прямі затрати;
НР - накладні витрати;
ПН - планові накопичення;
К1, К2, К3 - індекси зміни кошторисної вартості, К1= 12,576, К2=1,809, К3=3,054.
Прямі затрата - це витрати, безпосередньо пов'язані з технологічним процесом:
ПЗ=М/0,65, (8.2)
де М - вартість матеріалів в одиниці виміру будівельно-монтажних робіт.
Накладні витрати пов'язані з організацією і управлінням будівництва. Приймаємо НР= 15,3%.
Планові накопичення - це плануємий прибуток:
ПН=0,08(ПЗ+НР), (8.3)
Визначення витрат матеріалів і техніко-економічні показники варіантів зводимо до таблиці 8.1.
Таблиця 8.1 – Порівняння матеріалів за вартістю
Еле-мент моста |
Назва робіт |
Од. ви-мі-ру |
Вар- тість грн |
Об’єм |
Вартість |
|||||||
І |
ІІ |
ІІІ |
І |
ІІ |
ІІІ |
|||||||
Опори |
Ригель залізобетонний |
м3 |
260 |
- |
3,959 |
3,167 |
- |
1029,34 |
823,43 |
|||
Прогонні будови |
Залізобетонна накладна плита |
м3 |
190 |
20,75 |
- |
- |
3942,5 |
- |
- |
|||
Залізобетонні плити |
м3 |
300 |
- |
5,46 |
5,46 |
- |
1638 |
1638 |
||||
Разом |
3942,5 |
2667,34 |
2461,43 |
Варіант 1
ПЗ=3942,5/0,65=6065,38 грн
НР=6065,38 ·0,153=928,00 грн
ПН=0,08(6065,38+928)=559,47 грн
СС=6065,38·12,576+928·1,809+559,47·3,054=79665,59 грн
Варіант 2
ПЗ=2667,34/0,65=4103,6 грн
НР=4103,6·0,153=627,85 грн
ПН=0,08(4103,6+627,85)=378,52 грн
СС=4103,6·12,576+627,85·1,809+378,52·3,054=53898,65 грн
Варіант 3
ПЗ=2461,43/0,65=3786,82 грн
НР=3786,82·0,153=579,38 грн
ПН=0,08(3786,82+579,38)=349,30 грн
СС=3786,82·12,576+579,38·1,809+349,3·3,054=49737,91 грн
Після порівняння варіантів розширення моста по кошторисній вартості можна зробити висновок, що найбільш економічний третій варіант – розширення моста за допомогою плит без розширення фундаменту.
Після порівняння варіантів визначаємо оцінку ефективності розширення моста, для цього визначаємо показники:
- коефіцієнт економічної окупності:
(8.4)
де
- термін окупності.
,
(8.5)
де
- зниження транспортно-експлуатаційних
витрат внаслідок реконструкції моста;
-
капітальні вкладення за порівняннями
капітальних вкладень в
автотранспорт;
,
-
нормативні значення коефіцієнта
економічної окупності та терміну
окупності.
За
довідником при розширенні моста з Г-8
до Г-11,5
Еф=2,68,
Тф=0,37.
Розширення
доцільне за значеннями:
=0,12
та
=8,3
роки.
Отже:Еф=2,68>Ен=0,12
Тф=0,37<Тн=8,3
По даним розрахунку розширення моста є економічно вигідним.