- •1. Урок як основна форма організації навчання. Класифікація уроків математики.
- •2. Вимоги до уроку.
- •3. Особливості уроків математики.
- •4. Підготовка вчителя до уроку.
- •5. Структура уроків різних типів.
- •Структура комбінованого уроку.
- •Структура уроку засвоєння нових знань.
- •Структура уроків:
- •Структура уроків математики в 1 класі.
- •Структура уроку узагальнення і систематизації знань.
Структура уроку засвоєння нових знань.
Тема. (з великої букви).
Мета: (триєдина).
Тип уроку: засвоєння нових знань.
Обладнання: підручник, зошит, наочність.
Література: методичні посібники, фахова періодика.
Хід уроку.
І Організація класу (2 хв).
** Привітання.
** Перевірка готовності до уроку.
** Психологічний настрій на урок.
ІІ Вивчення нового матеріалу (...хв).
** Актуалізація опорних знань (підготовча робота).
** Оголошення теми уроку.
** Сприймання, усвідомлення та осмислення нового матеріалу.
** Первинне закріплення.
ІІІ Розвиток математичних знань (...хв).
ІV Підсумок уроку. Домашнє завдання (5 хв).
** Підсумок уроку.
** Рефлексія.
* Домашнє завдання.
** Оцінювання.
Структура уроків:
- засвоєння умінь та навичок;
- застосування знань, умінь та навичок.
Тема. (з великої букви).
Мета: (триєдина).
Тип уроку:
Обладнання: підручник, зошит, наочність.
Література: методичні посібники, фахова періодика.
Хід уроку.
І Організація класу (2 хв).
** Привітання.
** Перевірка готовності до уроку.
** Психологічний настрій на урок.
ІІ Контроль, корекція та закріплення знань учнів (...хв).
* Перевірка домашнього завдання.
* Усна лічба.
* Опитування учнів.
* Хвилинка каліграфії.
* Математичний диктант.
* Робота з індивідуальними картками.
* Самостійна робота.
ІІІ Розвиток математичних знань (...хв).
** Оголошення теми уроку.
** Мотивація навчальної діяльності.
* Розв’язування задач.
* Розв’язування прикладів.
* Робота з алгебраїчним матеріалом.
* Робота з геометричним матеріалом.
* Самостійна робота.
V Підсумок уроку. Домашнє завдання (5 хв ).
** Підсумок уроку.
** Рефлексія.
* Домашнє завдання.
** Оцінювання.
Структура уроків математики в 1 класі.
Тема. (з великої букви).
Мета: (триєдина).
Тип уроку: засвоєння нових знань.
Обладнання: підручник, зошит, зошит з друкованою основою, наочність.
Література: методичні посібники, фахова періодика.
Хід уроку.
І Організація класу (2 хв).
** Привітання.
** Перевірка готовності до уроку.
** Психологічний настрій на урок.
ІІ Повторення та закріплення вивченого матеріалу (...хв).
* Усна лічба.
* Хвилинка каліграфії.
* Практична робота.
* Математичний диктант.
ІІІ Вивчення нового матеріалу (...хв).
** Підготовча робота.
** Оголошення теми уроку.
** Мотивація навчальної діяльності.
** Пояснення нового матеріалу.
** Первинне закріплення.
ІV Розвиток математичних знань (...хв).
* Розв’язування задач.
* Розв’язування прикладів.
* Робота в зошиті з друкованою основою.
* Робота з геометричним матеріалом.
V Підсумок уроку. Домашнє завдання (5 хв).
** Підсумок уроку.
** Рефлексія.
** Оцінювання (вербальне).
Структура уроку узагальнення і систематизації знань.
Тема. (з великої букви).
Мета: (триєдина).
Тип уроку: узагальнення і систематизації знань.
Обладнання: підручник, зошит, наочність.
Література: методичні посібники, фахова періодика.
Хід уроку.
І Організація класу (2 хв).
** Привітання.
** Перевірка готовності до уроку.
** Психологічний настрій на урок.
ІІ Контроль, корекція та закріплення знань учнів (...хв).
* Перевірка домашнього завдання.
* Усна лічба.
* Опитування учнів.
* Хвилинка каліграфії.
* Математичний диктант.
* Робота з індивідуальними картками.
* Самостійна робота.
III Узагальнення теоретичних знань з теми.
** Оголошення теми уроку.
** Мотивація навчальної діяльності.
** Повторення теоретичних питань:
означень;
правил (законів);
алгоритмів.
ІV Розвиток математичних знань (...хв).
* Розв’язування задач.
* Розв’язування прикладів.
* Робота з алгебраїчним матеріалом.
* Робота з геометричним матеріалом.
* Самостійна робота.
V Підсумок уроку. Домашнє завдання (5 хв).
** Підсумок уроку.
** Рефлексія.
* Домашнє завдання.
** Оцінювання.
