Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
О. П. Глазова рідна мова плани-конспект.doc
Скачиваний:
0
Добавлен:
05.01.2020
Размер:
1.09 Mб
Скачать

Тестові завдання для тематичного контролю (зразки)

1. Прислівник - це

а) змінна самостійна частина мови;

б) незмінна самостійна частина мови;

в) особлива форма дієслова.

Скласти (пригадати) й записати речення з прислівником, поставити до прислівника питання (напр.: Навпростець і вода не тече. (Нар.творч.) Навскіс занурився Великий віз на небі. (П.Тичина.) І тихо-тихо сяють зорі, холодним блиском миготять. (М.Вороний.) Мить дивами виповнена вщерть. (М.Самійленко.)

2. Прислівник виражає

а) ознаку або приналежність предмета якійсь особі;

б) ознаку дії, ознаку іншої ознаки, ознаку предмета;

в) ознаку предмета за дією.

Скласти (пригадати) й записати речення з прислівником, підкреслити його як член речення (напр.: Шляхів нема, а тільки де-не-де поплутані стежинки йдуть на безвість. (Леся Українка.) Я більш люблю шляхи земні, аніж шляхи космічні. (В.Самійленко.)

3.За допомогою слів значно, багато, куди, ще, трохи утворюється

а) проста форма найвищого ступеня порівняння прислівників;

б) проста форма вищого ступеня порфвняння прислівників;

в) складена форма вищого ступеня порівняння прсилівників.

Утворити всі можливі форми ступенів порівняння від прислівника широко або скласти (пригадати) й записати речення з прислівником у формі вищого чи найвищого степеня порівняння (напр.: Тихше, тихше! Не диши! Нас почують комиші. (Олександр Олесь.) Швидше ж бо, швидше туди, де кипіння! (П.Тичина.)

4. Прислівники мимохіть, нашвидкуруч, повсякчас утворено

а) префіксальним способом;

б) суфіксальним способом;

в) способом злиття основ.

Дібрати й записати приклад прислівника, що є складним словом (напр.: мимоволі, сьогодні) або скласти (пригадати) й записати речення з таким прислівником (напр.: І от колишньої минулості завісу нарешті мушу я підняти мимохіть. (М.Вороний.) Колись Гуллівер возлежав горілиць. (І.Драч.)

5. Прислівник із нн вжито у реченні

а) Льотчикам натомлено дрімалось. (Б.Олійник.);

б) Вдарила ніжність у груди крилом дебедино. (Б.Олійник.);

в) Поет співав глибинно, старовинно. (І.Драч.).

Дібрати прислівник з нн, розібрати його за будовою (напр.: законно, незрівнянно) або прислівник з нн ввести до речення (напр.: І мелька невпинно голка у худесенькій руці. (М.Старицький.)

6. Разом з не пишуться прислівники

а) незабаром, невдовзі, негайно;

б) не дуже, не завжди, не по-братньому;

в) не високо, а низько; не чисто, а брудно.

Прислівник, що пишеться з не разом, увести до речення (напр.: До гнізда нечутно плив лелека. (В.Самійленко.) Нелегко долати життєві напасті у наш безнадійний і проклятий час. (Г.Чубач.) А так же зручно малося в житті: ладком, неквапно. (Б.Олійник.)

V. Підбиття підсумків уроку.

VІ. Домашнє завдання. Вправа 304.

Урок № 54

Контрольний диктант. Контрольне аудіювання

Мета: з’ясувати рівень орфографічної та пунктуаційної грамотності учнів; рівень сформованості комунікативних умінь, зокрема вміння слухати й розуміти почуте; удосконалювати вміння застосовувати здобуті теоретичні знання на практиці, розвивати логічне мислення, слухову пам’ять, удосконалювати навички самостійної роботи.

Тип уроку: урок перевірки й обліку здобутих знань, умінь і навичок.

Хід уроку

І. Повідомлення мети перевірки і способів її проведення. Мотивація навчання.

ІІ. Написання диктанту.