- •Задача 1
- •Рішення:
- •Задача 2
- •Рішення:
- •Задача 3
- •Рішення:
- •Задача 4
- •Рішення:
- •1. Знаходимо податкове зобов’язання:
- •2. Знаходимо податковий кредит
- •3. Знаходимо пдв до сплати
- •Задача 5
- •Рішення:
- •1. Знаходимо податкове зобов’язання:
- •2. Знаходимо податковий кредит
- •3. Знаходимо пдв до сплати
- •Задача 6
- •Рішення:
- •Задача 7
- •Рішення:
- •Задача 8
- •Рішення:
- •Задача 9
- •Рішення:
- •Задача 12
- •Рішення:
- •Задача 13
- •Рішення:
- •Задача 14
- •Рішення:
- •Задача 15
- •Рішення:
- •Задача 16
- •Рішення:
- •Задача 17
- •Рішення:
- •Задача 18
- •Рішення:
- •Задача 19
- •Рішення:
- •Задача 20
- •Рішення:
Рішення:
ОДматері=(4000-4000*3,6%-2*536,5-804,75)=1978,25
ПДФОм=1978,25*15%=296,74
Так як з/п батько більше 10 мін. ЗП, з метою оподаткування його заробітну плату умовну розбиваємо на дві частини:
- перша: 10 мін. ЗП = 10*1094=10940
ПДФО1=(10940-(10940*3,6%))*15%=(10940-393,84)*15%=1581,92
- друга: 12400-10940=1460
ПДФО2=(1460-(1460*3,6%))*17%=(1460-52,56)*17%=239,26
ПДФОбатька=ПДФО1+ПДФО2=1581,92+239,26=1821,18
Задача 10
Заробітна плата громадянина Петрова А.І. становить 2000 грн. на місяць. Його син навчається в ХНТУ, річна вартість навчання складає 10 000 грн. Розрахувати суму ПДФО, яка належить до повернення з бюджету.
Рішення:
З/П батька за рік = 2000*12=24000
ПДФО за рік = (24000-(24000*3,6%))*15%=(24000-864)*15%=3470,4
ПДФО з урах. Витрат на навчання = (24000-(24000*3,6%-10000))*15%=(24000-864-10000)*15%=1970,4
ПДФО до повернення = 3470,4-1970,4=1500
Задача 11
Батько й мати виховують двох дітей. Діти проживають з матір’ю, яка є інвалідом 1 групи. Заробітна плата матері – 2000 грн. Батька 14000 грн. Розрахувати податок на доходи фізичних осіб, який буде утримано із заробітної плати батька та матері.
Рішення:
ПДФО матері = (2000-2000*3,6%-2*536,5)*15%=(2000-72-1073)*15%=128,25
Так як з/п батько більше 10 мін. ЗП, з метою оподаткування його заробітну плату умовну розбиваємо на дві частини:
- перша: 10 мін. ЗП = 10*1094=10940
ПДФО1=(10940-(10940*3,6%))*15%=(10940-393,84)*15%=1581,92
- друга: 14000-10940=3060
ПДФО2=(3060-(3060*3,6%))*17%=(3060-110,16)*17%=501,47
ПДФО=ПДФО1+ПДФО2=1581,92+501,47=2083,39
Задача 12
Заробітна плата громадянина Петрова А.І. становить 2500 грн. на місяць. Відповідно до квитанцій, сума сплачених ним відсотків за іпотечним кредитом становить 16000 грн. Площа, придбаного в кредит житла – 60 кв. м. Розрахувати суму ПДФО, яка належить до повернення з бюджету.
Рішення:
Розраховуємо коефіцієнт, який дає можливість визначити суму відсотків, яку платник має право включити до податкової знижки:
К=Мінімальна площа житла/Фактична площа житла = 100/60=1,67 – так як К більше 1, то до податкової знижки маємо право включити всю суму сплачених відсотків.
Розраховуємо суму ПДФО сплаченого за рік = (2500*12-(2500*12*3,6%)*15%=(30000-1080)*15%=4338
ПДФО з урах. % за кредит = (30000-30000*3,6%-16000)*15%=1938
ПДФО до повернення = 4338-1938=24000
Задача 13
ПП «Зоря» працює за ставкою єдиного податку у розмірі – 5%. Визначити, за якою ставкою підприємству вигідніше працювати:
1. Отримано кошти на поточний рахунок за наданні послуги з ремонту побутової техніки – 56,3 тис. грн. (у т.ч. ПДВ);
2. Сплачено постачальникам за комплектуючі ремонтні запчастини – 14,2 тис. грн. (у т.ч. ПДВ);
3. Сплачено з каси за передоплату періодичного видання вітчизняного виробництва – 2,1 тис. грн. ( в т.ч. ПДВ);
4. Отримано кошти в касу за реалізовану побутову техніку для кафе на суму 112,6 тис. грн. ( в т.ч. ПДВ);
5. Списано з банківського рахунку кошти за оперативну оренду легкового автомобіля – 1,5 тис. грн. ( в т.ч. ПДВ).
