Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
3 клас я і україна.docx
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.04.2025
Размер:
530.65 Кб
Скачать

V. Підсумок уроку Бесіда.

  • Що таке сім'я?

  • Хто входить до складу сім'ї?

  • Хто є берегинею роду?

  • Кого називають господарем у сім'ї?

  • Кому в родині належить найпочесніше місце?

  • Якими мають бути діти?

  • У народі кажуть: «Яке дерево, такі його квіти, які батьки, такій діти».

Отже, багато що у вашому житті залежить від ваших батьків, від того, чого вони вас навчають, як виховують. А майбутнє ваших дітей залежатиме і від того досвіду, який ви отримаєте в сім'ї, і від того, чи зможете передати власні знання дітям.

VI. Домашнє завдання

  1. Опрацювати оповідання «Красива палиця» (с. 37—38), прислів'я (с. 35).

  1. Допрацювати малюнок родовідного дерева.

  1. Підготувати розповідь про когось із членів своєї родини (учи­тель, керуючись обізнаністю сімей класу, пропонує підготу­вати розповідь кожній дитині):

а) про маму (у кого немає тата);

б) про тата;

в) про братика або сестричку;

г) про дідуся або бабусю.

УРОК 13

Тема. Вимоги до товаришування, спільної гри, праці, на-

вчання.

Мета: розкрити поняття дружби; навчати дітей розуміти

один одного; формувати такі риси характеру, які до­помагають у спільній справі; виховувати дружні сто­сунки між учнями.

Обладнання: аркуші для тестування, скринька для порад.

49

ХІД УРОКУ

І. ОРГАНІЗАЦІЯ КЛАСУ

II. ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ

1. Огляд малюнків.

Визначення найрозлогішого родовідного дерева.

2. Робота у парах.

Розповіді про своїх рідних один одному (3—4 хвилини).

— Розкажіть, що цікавого ви дізналися про рідних товариша.

3. Бесіда за змістом оповідання М. Герасименка «Красива па­ лиця».

  • Як ви ставитеся до Юрка?

  • Який він? (Жорстокий, байдужий, рішучий.)

  • Що б ви сказали Юркові, якби були з ним знайомі?

III. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

Бесіда.

  • Що дорожче за золото, сильніше від бурі, міцніше за сталь? (Дружба.)

  • Які думки у вас з'являються, коли ви чуєте слово «дружба»? Поясніть відповідь.

  • Які ви знаєте прислів'я про дружбу?

  • Поміркуйте над кожним із ваших прикладів.

IV. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І ЗАВДАНЬ УРОКУ

Отже, сьогодні ми присвячуємо урок дружбі: ознайомимо­ся з вимогами до товаришування, спільної гри, праці, навчання, дізнаємося, що означає «бути справжніми друзями».

V. ПЕРВИННЕ СПРИЙНЯТТЯ ТА ОСМИСЛЕННЯ МАТЕРІАЛУ

1. Робота за підручником.

• Читання мовчки оповідання «Друзі» (с. 38) з подальшим об­говоренням.

— Чи можна Олега і Сашка назвати справжніми друзями? (їх не можна назвати справжніми друзями, бо друг — це той, хто не хворіє разом, а допомагає одужати; хто не прогулює уроки разом із товаришем, а дає корисні поради, спонукає до добрих вчинків, ніколи не зраджує.)

50

2. Опрацювання вірша м. Пригари «Тайна».

А у мене новина: В мене тайна є одна! А яка у мене тайна, Я нікому не скажу. От лиш Галочці, звичайно,— Я із Галею дружу. Я скажу лиш наодинці. Не скажу про це Маринці, Бо Маринка наша все, Мов сорока, рознесе. Тільки я скажу потому: «Не кажи, гляди, нікому. А розкажеш хоч комусь, Я з тобою роздружусь».— Раптом ранком біля ґанку Зустрічаю я Тетянку. Щось не терпиться мені: Чи сказати їй, чи ні? Тільки що це? Вір не вір, Знає тайну цілий двір Як це сталось? Ціле диво! От яка я нещаслива.

— Чи можна товаришувати з дівчинкою, героїнею вірша?