Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Розробки уроків.doc
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.04.2025
Размер:
9.2 Mб
Скачать

7 Клас і семестр Урок 2

Тема: Пісня – балада

,, Лісовий цар” Франца Шуберта - слухання.

,, Балада про Мальви” В. Івасюка - розучування.

Мета:

- сформувати в учнів загальне уявлення про стиль музичного романтизму в порівнянні зі стилем класицизму; ознайомити учнів з твором, що належить до стилю музичного романтизму – баладою Ф. Шуберта „ Лісовий Цар”; закріпити визначення понять: музичний стиль, балада;

- розвивати вміння характеризувати особливості музичних образів у їх інтонаційному становленні та розвитку як відображення життєвих явищ; навички втілення емоційно - образного змісту музичного твору у процесі його виконання;

- формувати вдумливе ставлення до музичного мистецтва; виховувати естетичний смак.

Тип уроку: поглиблення та розширення теми

Форма проведення: урок з елементами групової роботи.

Обладнання: магнітофон; фонограми ,, Балади про мальви”, балади ,, Лісовий Цар’’; портрети Ф.Шуберта, Г. Гете; плакат із зображенням нічного лісу; кольоровий папір, стікери, маркери; музичний інструмент; репродукція картини Караваджо «Юнак з лютнею».

Використана література:

  1. Васина-Гроссман В. Вокальные формы. – М., 1960. – С. 34-37.

  2. Гольдшмидт Г. Франц Шуберт. Жизненный путь. – М., 1960. – 440 с.

  3. Гродзенская Н.Л. Школьники слушают музыку. – М.: Просвещение, 1969. – 77 с.

  4. Гумінська О.О. Уроки музики в загальноосвітній школі. – Тернопіль.: Навчальна книга – Богдан, 2003. – 102 с.

  5. Добровольская Н.Н. Вокально-хоровые упражнения в детском хоре. – М.: 1982 р.

  6. Конен В. Шуберт. – М.: Музыка, 1959. – 303 с.

  7. Гольдшмидт Г. Франц Шуберт. Жизненный путь. – М., 1960. – 440 с.

  8. Ростовський О.Я. Методика викладання музики в основній школі: Навч.-метод. посібник. – Тернопіль: Навчальна книга – Богдан, 2001. – 272 с.

  9. Уроки музичного мистецтва у 7 і 8 класах загальноосвітніх навчальних закладів: Навчально-методичний посібник./ Корнілова О.В. – К.: Літера ЛТД, 2008. – 176 с.

  10. Черная Е. Франц Шуберт. - М.: Музыка, 1966. – 240 с.

План уроку:

  1. Музичне вітання.

  2. Перевірка домашнього завдання.

  3. Вивчення нового матеріалу. Робота в групах.

  4. Слухання та аналіз балади Ф.Шуберта «Лісовий цар»

  5. Продовження вивчення пісні «Балада про мальви» В.Івасюка.

  6. Підсумок уроку.

  7. Домашнє завдання.

  8. Вихід з класу у супроводі звучання балади «Лісовий цар»

Хід уроку

І . Музичне вітання (вивчення за таблицею)

В

Створення позитивного емоційного фону

читель: Добрий день, діти. Я прийшла до вас.

Учні: Добрий день, учитель, раді бачити вас.

Вчитель: Образи музичні нам вивчати час.

Учні: Образи музичні нам вивчати час.

Вчитель: Ви уже писали?

Учні: Ми уже писали.

Вчитель: Ви уже читали?

Учні: Ми уже читали.

Вчитель: Ну тоді відпочиваймо і всі разом заспіваймо.

Разом: До, ре, мі, фа, соль, ля, сі, до.

До, сі, ля, соль, фа, мі, ре, до.

I Творче Завдання Презентація власного емоційно-образного світу через музичний твір I. Перевірка домашнього завдання

Вчитель: На попередньому уроці ми розпочали вивчення теми „Образний зміст музики” та познайомились з поняттям „ музичний портрет”. Яку музику ви би створили, щоб передати образ своєї особистості?

Відповіді дітей

Яким запам’ятався вам образ українського композитора Володимира Івасюка, створений в його пісні „ Балада про мальви”? (Ліричним та трагічним водночас)