Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
Otchet_Anya.doc
Скачиваний:
2
Добавлен:
01.04.2025
Размер:
516.61 Кб
Скачать
  1. Підведення підсумків уроку:

1). Аналізую вміння учнів використовувати нову інформацію, яку отримали на уроці:

а) До якої температури повинна бути нагріта вода перед вливанням в діжу? ( 35 – 40 0С )

б) Який час повинно бродити тісто в діжі? ( 3- 4 год. )

в) За якими ознаками визначають завершення бродіння тіста? ( тісто збільшується в об'ємі в 2,5 рази, поверхня його опукла, воно набуває приємного спиртового запаху ).

г) Якою вологістю повинно бути тісто для пончиків? ( 43% ).

д) Яка повинна бути температура тіста? ( 15 – 170С ).

є) При якій температурі випікаються ватрушки венгерські? ( 230 – 2400С ).

2). Оголошую і обґрунтовую оцінки, отримані учнями на уроці.

3). Видаю домашнє завдання з інструкцією по способах його виконання: Повторити тему: « Вироби з дріжджового безопарного тіста ».

3. План-конспект уроку виробничого навчання

Тема уроку: Дріжджове безопарне тісто

Мета уроку:

– Сформувати в учнів початкові вміння правильно і якісно виконувати прийоми і операції по виготовленні різноманітних виробів з дріжджового безопарного тіста; виконувати правила санітарії та гігієни, технічні вимоги ОП.

– Виховати в учнів мотиви праці, добросовісне відношення до праці, дисциплінованість, естетичні смаки.

– Розвинути в учнів загально трудові вміння (вміння користуватися приладами і інструментами, вміння планувати, оцінювати результати виконаних дій, регулювати і контролювати свої дії), волю і самостійність (вміння долати труднощі, вміння володіти собою - витримка, самовладання)

Методи уроку: демонстрація, метод вправ.

Навчально-матеріальне оснащення уроку:

Устаткування (електропечі, духові шафи)

Інвентар: (робочі столи).

Інструмент: (ножі кухарські)

Сировина: (основна: мука пшенична, цукор, масло вершкове, яйця, сіль; допоміжне: молоко, дріжджі).

Хід уроку

І. Організаційна частина (5 хв.)

1) Перевіряю явку учнів.

2) Перевіряю зовнішній вигляду учнів (стан спецодягу, виконання правил особистої гігієни).

3) Перевіряю наявність щоденників.

ІІ. Вступний інструктаж і тренувальні вправи (30 хв.)

  1. Повідомляю та пояснюю тему й мету уроку.

  2. Перевірка знань учнів з матеріалу, вивченому на уроках теорії, а також на попередніх уроках виробничого навчання, зв'язаному з матеріалом поточного уроку:

а) До якої температури повинна бути нагріта вода перед вливанням в діжу? ( 35 – 40 0С )

б) Який час повинно бродити тісто в діжі? ( 3- 4 год. )

в) За якими ознаками визначають завершення бродіння тіста? ( тісто збільшується в об'ємі в 2,5 рази, поверхня його опукла, воно набуває приємного спиртового запаху ).

  1. Пояснюю і показую трудові прийоми й способи виконання навчально-виробничих робіт, організацію робочого місця.

  2. Пояснюю характер і призначення роботи, що буде виконуватися на уроці, порядку виконання самостійної роботи учнів:

Замішування тіста:

У діжу тістомісильної машини вливають підігріту до температури 35 – 40 0С воду, попередньо розведенні у теплій воді і процежені дріжджі, цукор, сіль, додають меланж або яйця, всипають просіяне борошно, і все добре перемішують 7 – 8 хв. На при кінці замішуванні вводять розтоплений маргарин, щоб зменшити руйнування клейковини. Готовність тіста його однорідністю, відсутність грудочок. Добре вимішане тісто легко відстає від рук і стінок посуди. Діжу накривають кришкою і ставлять на 3 – 4 год. для бродіння у тепле місце з температурою 35 – 40 0С. Коли тісто збільшиться в об'ємі у 1,5 рази, його обминають 1 – 2 хв. і знову залишають для бродіння, в процесі якого тісто обминають ще 1 – 2 рази.

Готове тісто викладають на посипаний борошном стіл і розробляють. Тісто ділять на шматочки необхідної маси вручну. З тіста формують валик який ділять ножем або рукою на порції, надають велику форму кульок і кладуть їх на стіл на 5 – 6 хв. для вистоювання, щоб створити умови для бродіння. Потім з кульок формують різні вироби. У нашому випадку:пампушки, ватрушки венгерські.

  1. Розбір схем, технічних вимог, демонстрація зразків майбутніх навчально-виробничих робіт.

  2. Ознайомлюю учнів з матеріалами, інструментами, приладами, пристосуваннями й іншими засобами виконання робіт, що будуть застосовуватися на уроці.

  3. Пояснюю й показую найбільш раціональні прийоми, способи і послідовності виконання завдань, способи контролю якості роботи.

  4. Розгляд типових помилок, способів їх попередження й усунення:

Типові помилки і шляхи їх попередження

№ п\п

Помилки

Причини

Попередження

1.

Поріз пальця

Неправильне положення пальців

Неправильна хватка ножа

Виконувати правило ОП, пальці лівої руки підігнути, лезо ножа притиснути до суглобів

Палець не повинен знаходитися на лезі

2.

Тісто не підходить чи процес проходить недостатньо інтенсивно

Тісто охолонуло нижче 300С.

Тісто перегріте та має температуру вище 550С

Недоброякісні дріжджі

Підігріти тісто

Тісто охолодити до 300С та + свіжі дріжджі

Додати дріжджі гарної якості

3.

Тісто сильно солодке чи солене

Цукор чи сіль покладено вище норми, після чого затримався розвиток дріжджів

Замісити тісто без цукру чи солі та з’єднати з пресолодким чи пересоленим тістом

4.

Тісто кисле

Тісто перебродило

Замісити тісто без дріжджів, використовуючи переброджене тісто як закваску.

5.

Низький об’єм тіста

Недостатня обминка

Робити обминку тіста в залежності від «сили» муки

6.

Утворення сухого шару

Тісто бродило в кімнаті з низькою відносною вологістю

Під час бродіння накрити тісто кришкою чи рушником

  1. Пояснення та показ способів раціональної організації робочих місць при виконанні завдань.

– Вимити стіл і інструмент гарячою водою;

– Перед початком роботи вимити руки милом і про хлорувати їх 0,2% розчином хлорного вапна.

  1. Розгляд правил безпеки праці учнів.

Електрична безпека

На підприємствах громадського харчування використовується велика кількість машин, що працюють від електродвигуна. Аби уникнути поразки людей електрострумом, кожну машину заземляють або занулюють, а струмовиходячі пристрої захищають сітками, кожухами.

Для швидкого та безпечного включення і виключення електричного дроту пускові пристрої розташовують в безпосередній близькості від робочого місця.

Забороняється мити і чистити включене електроустаткування, а також залишати його без нагляду.

Пожежна безпека

В цілях пожежної безпеки всі теплові апарати, якщо нагрів їх зовнішніх стін перевищує +60°С розташовують на відстані 0,5 м від стін приміщення. До всіх цехів і підсобних приміщень забезпечують вільний доступ. У кожному приміщенні є обладнаний пожежний стенд, де встановлюють вогнегасник, шланг і ємність з водою.

  1. Закріплення й перевірка засвоєння учнями матеріалу, вступного інструктажу, додаткові повторні пояснення й показ прийомів і способів роботи:

  1. Що потрібно зробити якщо тісто охолонуло до 300С? ( тісто потрібно підігріти).

  2. Якщо тісто перебродило, що потрібно зробити? (Замісити тісто без дріжджів, використовуючи переброджене тісто як закваску.)

  1. Видача завдань й розподіл учнів по робочих місцях.

ІІІ. Самостійна робота й поточне інструктування учнів (130 хв.)

1)Видаю завдання для самостійної роботи учнів:

- Організувати робоче місце для приготування пончиків, ватрушок.

3)Закріпляю учнів по робочих місцях.

4)Повідомляю учням про критерії оцінювання їх практичної діяльності.

5)Індивідуальний поточний інструктаж шляхом проведення цільових обходів робочих місць учнів.

- Перевіряю правильність організації робочих місць учнів і виконання ними правил охорони праці;

- Перевіряю правильність виконання учнями нових прийомів і технологічного процесу виконання робіт;

- Перевіряю вміння користуватися інструкційними та технологічними картами;

- Надаю допомогу учням;

- Перевіряю хід виконання робіт;

- Перевіряю якість роботи учнів і виконання ними норм часу;

- Приймаю та оцінюю роботи.

ІV. Заключний інструктаж (15 хв.).

  1. Збираю та перевіряю роботу учнів. Відзначаю кращі роботи.

  2. Указую та пояснюю типові помилки, з'ясовуємо причину їхнього виникнення.

  3. Виставляю та обґрунтовую оцінки учням.

  4. Підбиваю підсумок заняття.

  5. Видаю домашнє завдання з інструкцією його виконання:

Повторити та підготувати тему: «Солодкі блюда та гарячи напитки».

Майстер виробничого навчання: ______________________

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]