
- •Передмова
- •Бажаємо успіху! Мета і завдання педагогічної практики
- •Основні завдання педагогічної практики
- •Основні професійно-методичні вміння студентів-практикантів
- •1. Конструктивно-планувальні вміння:
- •2. Комунікативно-навчальні вміння:
- •3. Організаційні вміння:
- •4. Розвивально-виховні вміння:
- •5. Дослідницькі вміння:
- •Права та обов'язки студента-практиканта
- •Зміст та організація діяльності студента-практиканта
- •Психологічний аналіз уроку
- •Принципи організації уроку
- •1. Визначення змісту і структури уроку:
- •2. Особливості самоорганізації вчителя:
- •Організація пізнавальної діяльності учнів
- •Організованість учнів:
- •Врахування вікових особливостей учнів:
- •Методичні поради для підготовки та проведення уроків
- •Планування уроків мови, організація та проведення їх аналізу
- •Зразок оформлення плану-конспекту уроку
- •II. Спеціальність: "Англійська мова (друга іноземна), зарубіжна література"; "Японська мова (друга іноземна), зарубіжна література" Типи і структура уроків іноземної мови
- •Структура уроку іноземної мови
- •Методичні вказівки до аналізу уроків
- •1. Загальні відомості про урок, його тип, структуру і зміст
- •2. Аналіз змісту етапів уроку Організація класу і повідомлення завдань уроку
- •Актуалізація опорних знань, умінь і навичок
- •3. Формування нових понять і способів дій
- •4. Формування умінь і навичок учнів (вправи на застосування знань)
- •5. Завдання додому
- •Результативність уроку
- •Висновки і пропозиції
- •Послідовність дій під час аналізу уроку
- •Аналіз уроку іноземної мови
- •II. Структура та зміст уроку.
- •III. Активність учнів на уроці.
- •IV. Мовленнєва поведінка вчителя.
- •V. Результативність уроку.
- •Система вправ для формування навичок та вмінь мовлення
- •Основні типи види і вправ
- •Загальна система вправ для навчання іноземної мови
- •Вправи для навчання читання.
- •Вправи для навчання письма.
- •Завдання для проведення аналізу окремих елементів уроку
- •Виховна робота студента-практиканта
- •Студент як вихователь повинен уміти:
- •Позакласні заходи та їх аналіз
- •Аналіз позакласного заходу
- •Форми і методи контролю проходження педагогічної практики
- •Форми звітності студента за практику
- •Критерії оцінки уроків студентів-практикантів Оцінка навчальної й позакласної роботи з предмета
- •Оцінка виховної роботи
- •Рекомендована література
- •Додатки Зразок оформлення титульної сторінки звіту студента-практиканта
- •Про педагогічну практику
- •Зразок індивідуального плану студента Індивідуальний план
- •Тиждень і.
- •Тиждень II-VI.
- •Зразок оформлення титульної сторінки конспектів уроку конспект уроку
- •Зразок оформлення титульної сторінки позакласних і позашкільних заходів конспект позакласних і позашкільних заходів
Зразок оформлення плану-конспекту уроку
Урок №___________Клас____________ Дата
Тема уроку ______________________
Загальноосвітня мета: ______________________
Розвивальна мета:
Виховна мета:
Тип уроку:
Засоби навчання:
Методична література:
План уроку
1
2
З
4
5
6
Хід уроку
Етап. Мета. Прийом.
Зміст роботи.
Ефективність планування певною мірою зумовлюється врахуванням даних попередньо проведеного методичного аналізу мовного матеріалу уроку. Цей аналіз базується на зіставленні (значень, форм, особливостей уживання) нових мовних явищ (фонетичних, лексичних, граматичних, графічних) з тими, що вже засвоєні. Результати такого зіставлення дають можливість учителю заздалегідь прогнозувати типові помилки та труднощі учнів у засвоєнні певних мовних явищ і на цій основі добирати найбільш ефективні прийоми попередження та подолання помилок.
Під час педагогічної практики студенти-практиканти проводять уроки таких типів:
І. спеціальність: "Українська мова і література, зарубіжна література".
1. Урок вивчення нового матеріалу
Перевірка домашнього завдання.
Актуалізація опорних знань.
Повідомлення теми й мети уроку.
Пояснення вчителем нового матеріалу.
Вправи на закріплення одержаних знань.
Підсумки уроку.
Завдання додому та інструктаж про його виконання.
2. Урок формування умінь і навичок
Повідомлення мети роботи, усвідомлення її учнями.
Відтворення теоретичних відомостей, потрібних на уроці.
Виконання учнями вправ.
Перевірка якості самостійної роботи учнів.
Завдання додому.
Підведення підсумків уроку.
3. Урок контрольної роботи
Повідомлення мети перевірки та способів її проведення.
Усна перевірка знань учнів (фронтально).
Самостійне виконання учнями контрольної роботи.
Відповіді вчителя на запитання учнів.
Підведення підсумків уроку.
Завдання додому.
4. Урок аналізу контрольної роботи
Вступне слово вчителя.
Бесіда про характер недоліків і помилок.
Робота над помилками.
Підведення підсумків роботи.
Завдання додому.
5. Урок узагальнення вивченого
Перевірка домашнього завдання.
Повідомлення мети уроку.
Аналіз матеріалу з мстою узагальнення вивченого.
Робота над висновками.
Вправи на застосування узагальнюючих правил.
Оголошення оцінок.
Завдання додому.
Підсумки уроку.
6. Урок повторення
Ознайомлення учнів із завданням уроку.
Повторення вузлових питань розділу.
Усні та письмові вправи на матеріалі повторення.
Підсумки проведеної роботи.
Виставлення оцінок.
Завдання додому.
7. Урок навчального переказу
Вступна бесіда.
Читання тексту.
Бесіда за змістом прочитаного.
Складання плану.
Мовний аналіз тексту.
Повторне читання тексту.
Підготовка чорнового варіанта переказу.
Редагування роботи і переписування її начисто.
Перевірка й аналіз робіт.
Доопрацювання переказів.
8. Урок контрольного переказу
Вступне слово вчителя.
Читання тексту.
Пояснення нових слів і запис їх на дошці.
Самостійне складання учнями плану.
Повторне читання тексту.
Написання переказу в чорновому варіанті.
Переписування робіт начисто.
Самостійна перевірка написаного.
9. Урок аналізу контрольного переказу
Вступне слово вчителя.
Загальна оцінка якості виконання переказу.
Розгляд кращих робіт.
Аналіз допущених у переказах недоліків і помилок.
Виконання вправ на подолання помилок.
Домашнє завдання.
10. Урок навчального твору
Вступна бесіда (тема, мета, особливості жанру).
Ознайомлення зі зразком.
Робота над усвідомленням теми та основної думки твору.
Колективне складання плану письмової роботи.
Складання усного твору.
Написання твору на чернетці.
Удосконалення написаного.
Перевірка й аналіз творів.
Доопрацювання робіт і переписування їх начисто.
11. Урок контрольного твору
Вступне слово вчителя.
Самостійне складання плану твору.
Написання роботи на чернетці.
Редагування твору і переписування начисто.
Самостійна перевірка написаного.
12. Урок аналізу контрольного твору
Вступне слово вчителя.
Загальна характеристика виконання твору.
Розгляд кращих робіт або фрагментів з них.
Колективний аналіз допущених помилок.
Проведення вправ на подолання помилок.
Індивідуальна робота учнів над помилками.
Домашнє завдання.
Методичні вимоги до роботи над навчальним (контрольним) переказом
Відповідно до вимог програми доберіть текст для переказу.
Сплануйте підготовчу роботу до сприймання учнями тексту.
Продумайте конкретне завдання, визначте мету написання переказу.
Ураховуючи рівень підготовки учнів, сплануйте аналіз тексту в єдності змісту, композиції, логічних зв'язків, мовного оформлення, засобів виразності.
З'ясуйте прийом складання плану переказу, словниково-стилістичної роботи, попередження орфографічних та пунктуаційних помилок.
Передбачте самостійне написання тексту на чернетках.
Редагування тексту переказу, аналіз композиційних, стилістичних, орфографічних, пунктуаційних помилок.
Самостійне переписування тексту переказу в зошити.