Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
didaktichni_ta_intelektualni_ukrmova_2-4 [shkil...docx
Скачиваний:
1
Добавлен:
01.03.2025
Размер:
997.17 Кб
Скачать

ПрикМетник

урок1.Загальнепоняттяпроприкметник. Значенняприкметниківумовленні

ЗАГАДКОВЕ ЗАВДАННЯ

— Відгадайте загадку — і тоді дізнаєтеся, хто до нас сьогодні завітав на урок.

Маленька тваринка,

Шубка сіренька,

Хвостик довгенький, Оченята чорненькі, Зубки гостренькі.

— Випишіть прикметники і поставте до них питання. урок2.Зв’язокприкметниківзіменникамиуреченнях

ГРА-ЗАМІНА

— Сьогодні пограємо у гру-заміну, яку нам приніс на своїх крилах прекрасний павич. Замініть словосполучення близьким за значенням іменником. Складіть два речення з цими прикметниками. Буря в морі — сильна хуртовина — велике нещастя — сильний дощ — дрібний дощ —

урок3.вправинавстановленнязв’язку прикметниківзіменниками

ОЗНАКА ЗА ФОРМОЮ

— До іменників доберіть прикметники, що вказують на ознаку за формою. Стежка — сонце — яблуко — стіл — річка — дерево —

урок4.Змінюванняприкметниківзачислами усполученнізіменниками.Змінюванняприкметників запитаннямиусполученнізіменниками

Я ВМІЮ СТАВИТИ ЗАПИТАННЯ

— Наш урок проведе Мудрий Сокіл. Він хоче дізнатись, чи вмієте ви ставити запитання до прикметників.

Красивий, щедрий, рідний край, І мова наша солов’їна.

Люби, шануй, оберігай

Усе, що зветься…

90 91

— Випишіть словосполучення прикметників з іменниками, поставте запитання. урок5.Змінюванняприкметниківзародамиусполученні зіменниками.родовізакінченняприкметників

ЯКА КАЛИНА ВОСЕНИ

— До іменників доберіть прикметники, які характеризували б ка- лину восени. Визначте рід прикметників. Барви — кетяги — намисто — убрання — листя —

урок6.вправинавизначенняродуічисла прикметниківзаіменниками

ВИЗНАЧ РІД

— Каченятко Чіп пропонує вам, діти, цікаве завдання. Потрібно визначити рід прикметників у словосполученнях, а також пояснити значення прикметників, виділивши їх закінчення та визначивши рід.

Золота монета, квітучий гай, золоте серце, багатий урожай, дерев’яне ліжко, гарячий пиріжок, гарячий прийом.

урок7.уживанняприкметниківупрямому іпереносномузначеннях

УТВОРИ СЛОВОСПОЛУЧЕННЯ

— Давайте допоможемо Зайчикові утворити словосполучення з прикметниками в прямому і переносному значеннях.

а) Веселий, стомлений, щасливий;

б) зоряний, темний, місячний, сонячний.

урок8.спостереженнязавживанням прикметниківузагадках

ЗАГАДКОВЕ

— Назвіть прикметники, що допомогли вам відгадати загадки. Запишіть їх і поставте до них запитання.

Мов їжак, колючий,

Солодкий та пахучий. Ягідку зірвеш — Руку обдереш.

Червона, солодка, пахуча,

Росте низько — до землі близько.

урок9.Закріпленнязнаньпроприкметник. колективнескладаннятвору-міркування

ГРА «ОСІННЯ»

— Попрацюємо всі разом і складемо твір-міркування про красу осіннього лісу (за поданим зачином).

План

  1. Твердження.

  2. Доказ.

  3. Висновок.

Щоосені ми з сім’єю ходимо до лісу милуватися красою осіннього лісу. Незабаром ця краса облетить. Чому так відбувається?..

урок10.Підсумокзатемою

ІНТЕЛЕКТУАЛЬНА ГРА «ДЕВ’ЯТИЙ ВАЛ»

мета: закріпити в учнів поняття про прикметник як частину мови; розвивати вміння аналізувати, узагальнювати мовні явища; удосконалювати навички каліграфічного письма; виховувати любов до своєї мови.

Хід уроку

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]