
- •Розробка уроку з фізики на тему: «Теплові машини. Ккд теплового двигуна. Вплив теплових двигунів на оточуюче середовище»
- •Структура заняття
- •Обґрунтування доцільності проекту
- •Актуалізація опорних знань.
- •Тестові завдання (Див. Додаток №1).
- •Мотивація
- •4.Оголошення теми, плану та постановка мети заняття.
- •II. Інформаційний етап.
- •III. Виконавчий етап.
- •Контрольно-коригувальний етап.
- •V. Ревлексія
- •Домашнє завдання.
- •Література
- •Додаток №2( Історія створення автомобіля)
- •Додаток № 3
- •Додаток №4
- •Додаток №5
- •Додаток №6
- •Додаток 7
- •Додаток №8
- •Тематична екскурсія з фізики по темі: "Теплові машини. Ккд теплових двигунів. Вплив теплових двигунів на оточуюче середовище":
Міністерство освіти і науки України
Державний вищий навчальний заклад
«Рівненський коледж економіки та бізнесу»
РОЗРОБКА ЗАНЯТТЯ З ФІЗИКИ ПО ТЕМІ:
( екологічний конкурс проектів «Автомобіль майбутнього»)
Розробка викладача фізики вищої категорії, викладача-методиста РКЕБ
Білецького В’ячеслава В’ячеславовича
Рівне 2011 рік
Розглянуто та затверджено на засіданні циклової комісії природничих та фізико–математичних дисциплін
Протокол № 3 від 9. 11. 2011 р.
Голова ц/к ____________Білецький В. В.
Розробка уроку з фізики на тему: «Теплові машини. Ккд теплового двигуна. Вплив теплових двигунів на оточуюче середовище»
Зібратися разом – це приємно, триматися разом – це прогрес, працювати разом – це успіх
Генрі Форд
Мета уроку:
дидактична:
формування у студентів поняття про різні типи теплових двигунів;
систематизувати знання студентів про глобальні екологічні проблеми людства, їх сутність, причини виникнення та шляхи розв’язання;
розглянути нові типи теплових двигунів, що дадуть змогу зменшити негативний вплив на оточуюче середовища.
розвивальна:
розвивати критичне мислення студентів, уміння виокремлювати в змісті головне , істотне, узагальнюючи численні факти;
розвивати системний аналіз, щодо поставленого завдання, вміння акцентувати увагу на особливостях та основних моментах даного проекту;
розвивати відчуття відповідальності студентів за екологічну ситуацію в світі.
виховна:
виховувати колективізм, організованість;
здійснювати екологічне виховання;
формувати активну життєву позицію та науковий світогляд студентів.
Міжпредметні зв’язки :
з астрономією, історією, хімією, біологією, екологією, математикою.
Тип заняття: урок застосування знань, умінь та навичок.
Метод заняття: урок – ділова гра, конкурс проектів «Автомобіль майбутнього».
Обладнання: комп’ютер, мультимедійний проектор, презентації проектів у програмі Power Point, макет теплового двигуна, таблиці, роздатковий матеріал, фізична газета, екологічні плакати, виставка підручників по даній тематиці.
«Природа – це книга, яку потрібно прочитати й правильно зрозуміти»
(К. Калдебян),
«Людина створює навколишнє середовище за своїм образом і подобою»
( Е. Реклю),
«Ми не успадкували Землю від свої батьків. Ми її узяли у позику у своїх дітей»
Еколог Лі Талбот
«Поганий той птах, який забруднює власне гніздо» (народне прислів’я)
Структура заняття
Вступно-мотиваційний етап.
Організаційний момент.
Актуалізація опорних знань .
Мотивація навчальної діяльності.
Визначення та постановка мети, плану заняття.
Інформаційний етап.
Ознайомлення з планом роботи, учасниками проектів, гостями.
III. Виконавчий етап.
Заслуховування проектів та їх обговорення.
IV. Контрольно-коригувальний етап.
Підведення підсумка конкурсу проектів. Виставлення оцінок.
V. Рефлексія
VI. Домашнє завдання.
Вступно-мотиваційний етап.
Учитель. Добрий день, шановні студенти та вельмишановні гості! Приємно бачити вас сьогодні усміхненими, здоровими. Генрі Форд писав: «Зібратися разом – це приємно, триматися разом – це прогрес, працювати разом – це успіх». Тож нехай ці слова послужать епіграфом нашого заняття.
М
и
маємо велике щастя жити на планеті
Земля. Земля - унікальна планета сонячної
системи і унікальність її полягає
передусім у тому, що на ній існує життя.
На Землі життя існує завдяки збігові кількох сприятливих астрономічних фактів: по-перше - відстань до Сонця, яка становить 149, 6 млн. км, по-друге - велика маса Землі ( 6 1021 т), що достатня для втримання навколо планети за рахунок гравітації захисного шару, атмосфери; по-третє - сильне магнітне поле Землі, що захищає її біосферу від згубної дії космічної радіації; по-четверте - наявність великої кількості води, життєво необхідної для живих організмів. Обертання навколо своєї осі викликає зміну дня і ночі, а нахил осі і обертання навколо Сонця – зміну пір року. Увага на екран:
Фото та Відеофрагмент « Земля – наш дім»
Небачено активна й здебільшого непродумана діяльність людини, супроводжувана знищенням природних ресурсів і забрудненням навколишнього середовища, призвела до того, що нині біосфера планети перебуває в критичному стані, коли до глобальної катастрофи залишилися лічені кроки. З кожним роком зростає роль автомобільного транспорту в забрудненні атмосфери. З вихлопними газами в повітря надходять чадний газ, оксиди азоту, вуглеводні, свинець і його сполуки, що негативно впливає на здоров’я людини так і планети в цілому.
Як же зберегти нашу планету і життя на ній? Саме цій проблемі присвячений наш екологічний проект «Автомобіль майбутнього»