Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
prakt_r_metod_geogr_2012.doc
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.03.2025
Размер:
487.42 Кб
Скачать

Додаток 4 план-схема уроку формування та застосування вмінь і навичок

ТЕМА УРОКУ: (згідно тематичного плану)

МЕТА УРОКУ:

а) освітня (алгоритми використання знань у практичній діяльності, географічні компетенції пов’язані з виконанням практичних дій, вміння, навички, прийоми навчально-пізнавальної роботи);

б) розвиваюча (логічне, просторове та критичне мислення, усвідомлення понять, формування причинно-наслідкових зв’язків, вміння робити узагальнення, прийоми практичної діяльності, абстрагування…);

в) виховна (формування загально-людських цінностей, позитивного відношення до навчання і праці, партнерських стосунків у кооперованій діяльності, схильності до пошукової діяльності, впевненості у своїх діях...);

ОБЛАДНАННЯ: оформлення дошки, картографічний матеріал, атласи, демонстраційний матеріал, роздатковий матеріал, ТЗН, методичний аппарат підручника…

ТИП УРОКУ: урок формування та застосування вмінь і навичок

ХІД УРОКУ

I ОРГАНІЗАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ – 3-5 хв.

  1. Організація уваги і роботи учнів.

  2. Повідомлення теми, мети і завдань уроку.

  3. Мотивація навчальної діяльності: пізнавальна, соціальна, перспективна,

відповідальності (рекомендовані методичні прийоми (РМП): інструктаж, бесіда, проблемне запитання тощо).

II АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ, ВМІНЬ, НАВИЧОК, НЕОБХІДНИХ ДЛЯ ВИКОНАННЯ ПРАКТИЧНИХ ДІЙ – 5-10 хв.

1. Відтворення та аналіз раніше сформованих понять та причинно-наслідкових зв’язків (РМП: бесіда з використанням ілюстрацій, фронтальне опитування, робота в малих групах, короткі тести з аналізом відповідей, аналіз графічних схем, робота з підручником тощо).

2. Відтворення алгоритмів раніше сформованих практичних дій (РМП: практичні завдання, можливе застосування нетрадиційних форм організації діяльності учнів).

III ВИКОНАННЯ ПРАКТИЧНИХ РОБІТ №№ – 20-25 хв.

  1. Первинне застосування набутих знань, ознайомлення з алгоритмом дій (пояснення порядку дій та їх виконання вчителем, акцентування уваги учнів на можливих помилках, інструктаж).

  2. Осмислення змісту та послідовності виконання практичних дій учнями з допомогою вчителя (пробні вправи).

  3. Виконання алгоритму практичних дій у стандартних умовах з метою засвоєння вмінь під керівництвом вчителя (тренувальні вправи).

  4. Самостійне виконання учнями завдань під контролем та з допомогою вчителя (диференційовані завдання) – проміжний контроль.

  5. Застосування знань та вмінь у нестандартних умовах (завдання творчого рівня).

IV УЗАГАЛЬНЕННЯ ТА СИСТЕМАТИЗАЦІЯ РЕЗУЛЬТАТІВ РОБОТИ – 5-10 хв.

  1. Звіт учнів про результати виконаної практичної роботи.

  2. Теоретичне обґрунтування отриманих результатів.

IV КОМЕНТОВАНЕ ПОЯСНЕННЯ ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ – 2-3 хв.

(дооформлення, закінчення виконання практичних завдань, підготовка до захисту результатів практичної роботи, виконання творчих завдань, диференційовані завдання тощо).

V ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ УРОКУ (оцінюється робота учнів на уроці) – 1 - 2 хв.

ЛІТЕРАТУРА (основна методична і додаткова, яка була використана при розробці уроку).

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]