Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
prakt_r_metod_geogr_2012.doc
Скачиваний:
0
Добавлен:
01.03.2025
Размер:
487.42 Кб
Скачать

Додатки Додаток 1 вимоги до уроку (вивчення нового матеріалу)

  1. Необхідно чітко сформулювати мету та дотримуватись її на протязі уроку:

  • пізнавальну (що учні повинні знати і вміти);

  • розвиваючу;

  • виховну.

  1. Конкретно поставити завдання перед учнями (про що повинні дізнатись і чому навчитись).

  2. Навчальний матеріал уроку повинен бути зрозумілим дітям (необхідно враховувати вікові особливості учнів, посилатися на їхній життєвий досвід тощо).

  3. Генералізація навчального матеріалу (виділяти головне у новому матеріалі, показувати його зв’язок з попередньо отриманими знаннями).

  4. Науковість уроку (викладений матеріал повинен відповідати сучасному рівню географічних знань).

  5. Диференціація у навчальному процесі (поєднання фронтальних , групових та індивідуальних форм роботи з учнями).

  6. Багаторазовість повторення нового матеріалу (навчальний матеріал повинен бути засвоєний більшістю учнів під час уроку):

  • дотримуватись принципу “солоного огірка”;

  • контролювати зворотній зв’язок з учнями;

  • корегувати вибрані форми, методи та прийоми під час уроку.

  1. Зайнятість учнів (впродовж всього уроку всі учні повинні бути зайняті у навчальному процесі).

  2. Дотримання внутрішньопредметних зв’язків (урок – частина тематичного блоку; спиратися на раніше отримані географічні знання).

  3. Дотримання міжпредметних зв’язків (спиратися на знання, які отримали учні при вивченні інших предметів).

  4. Активізація процесу пізнання, творчої діяльності (засвоєння методів і прийомів наукової діяльності, роботи з науковою літературою, картами і статистичними матеріалами).

Додаток 2

СХЕМА ПЛАНУ-КОНСПЕКТУ УРОКУ

  1. Тема уроку.

  2. Мета уроку (навчальна, розвиваюча, виховна).

  3. Обладнання на уроці (наочні посібники, ТЗН).

  4. Мотивація учбово-пізнавальної діяльності учнів.

  5. Тип уроку і методи його проведення.

  6. Структура уроку відповідно до обраного типу уроку (із зазначенням часу).

  7. Хід уроку з обов’язковим розкриттям діяльності вчителя (вказати методичні прийоми, використані форми роботи, види завдань та ін.) та діяльності учнів.

Додаток 3 план-схема уроку засвоєння нових знань

ТЕМА УРОКУ: (згідно тематичного плану)

МЕТА УРОКУ:

а) освітня (об’єкти, поняття, ідеї, процеси, закономірності,прийоми навчально-пізнавальної роботи) – що повинні знати і чому повинні навчитися;

б) розвиваюча (логічне мислення, пам’ять, формування причинно-наслідкових зв’язків, вміння робити узагальнення, прийоми інтелектуальної та практичної діяльності, абстрагування…);

в) виховна (формування загально-людських цінностей, позитивного відношення до навчання і праці; патріотичне, естетичне, економічне, екологічне, інтернаціональне виховання).

ОБЛАДНАННЯ: оформлення дошки, картографічний матеріал, атласи, демонстраційний матеріал, роздатковий матеріал, ТЗН, методичний аппарат підручника…

ТИП УРОКУ: урок засвоєння нових знань.

ХІД УРОКУ

I ОРГАНІЗАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ – 5-8 хв.

  1. Організація уваги і роботи учнів, інструктаж.

  2. Актуалізація опорних знань, життєвого та чуттєвого досвіду

(рекомендовані методичні прийоми (РМП): бесіда з використанням ілюстрацій, фронтальне опитування тощо).

  1. Мотивація навчальної діяльності: пізнавальна, соціальна, перспективна,

відповідальності (РМП: інструктаж, бесіда, проблемне запитання тощо).

  1. Повідомлення теми, мети і завдань уроку.

II ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ – 23 - 25 хв.

Варіант 1. - Навчальний матеріал поділяється на кілька змістовних частин. План вивчення смислової частини:

а) ознайомлення учнів з цільовим завданням;

б) формування уявлень про географічні об’єкти, що вивчаються ( РМП: розповідь, читання уривків з художньої та науково-популярної літератури, демонстрації ілюстративних матеріалів тощо);

в) формування основних понять, причинно-наслідкових зв’язків; осмислення учнями сутті географічних явищ, що вивчаються (РМП: пояснення, графічне моделювання, вирішення проблемних питань та завдань, аналіз схем та таблиць, робота з змістовним блоком підручника, робота з картами тощо);

г) виконання практичних дій, метою яких є формування або застосування нових знань;

д) визначення зворотнього зв’язку між вчителем та учнями (РМП: фронтальне опитування, аналіз застосованої під час пояснення графічної моделі, короткий усний тест, проблемне запитання тощо (за умови оцінювання навчальної діяльності учнів вказати визначену вчителем кількість балів)

  • перехід до наступної змістовної частини.

Варіант 2. Поетапне вивчення нового матеріалу з паралельним моделюванням сигнальної графічної схеми або опорного графічного конспекту.

III УЗАГАЛЬНЕННЯ ТА СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ ТА ІНТЕЛЕКТУАЛЬНИХ ВМІНЬ – 8-10 хв.

(рекомендовано застосовувати нетрадиційні форми організації навчання: інтерактивні ігри (наприклад, робота в малих групах), ігри-змагання, виконання завдань наведених у підручниках тощо.

IV КОМЕНТОВАНЕ ПОЯСНЕННЯ ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ – 2-4 хв.

(пояснення до виконання прийомів роботи з матеріалами підручника, акцентування уваги на окремих питаннях нового матеріалу, пояснення до виконання практичних завдань (за умови їх доцільності), психолого-педагогічні рекомендації, індивідуальні завдання…) – 3 хв.

V ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ УРОКУ (оцінюється робота учнів на уроці) – 1 - 2 хв.

ЛІТЕРАТУРА (основна методична і додаткова, яка була використана при розробці уроку).

Соседние файлы в предмете [НЕСОРТИРОВАННОЕ]