Добавил:
Upload Опубликованный материал нарушает ваши авторские права? Сообщите нам.
Вуз: Предмет: Файл:
МВ ІНД метод.docx
Скачиваний:
1
Добавлен:
26.11.2019
Размер:
84.9 Кб
Скачать

6.Система поточного та підсумкового контролю знань

Загальна оцінка знань студента включає рівні:

  1. Відвідування лекційних занять та наявність конспектів.

  2. Робота студента на практичних заняттях.

  3. Самостійна робота.

  4. Самостійна індивідуальна робота.

  5. Модульний контроль.

  6. Екзамен.

Оцінювання знань студентів проводиться у формі усного іспиту, за білетами, складеними на основі програми курсу. Усна відповідь оцінюється на «відмінно», «добре», «задовільно», «незадовільно».

Повна відповідь на питання білета, яка оцінюється на «відмінно», має відповідати таким вимогам:

- розгорнутий, вичерпний виклад змісту питання;

- повний перелік необхідних для розкриття змісту питання категорій та законів;

- правильне розкриття змісту категорій та законів, механізму їх взаємозв'язку і взаємодії;

  • здатність здійснювати порівняльний аналіз різних теорій, концепцій, підходів та самостійно робити логічні висновки й узагальнення;

- уміння користуватися методами наукового аналізу економічних явищ, процесів і характеризувати їхні риси та форми виявлення;

- демонстрація здатності висловлення та аргументування власного ставлення до альтернативних поглядів на дане питання;

- використання актуальних фактичних та статистичних даних;

- знання необхідних законів і нормативних матеріалів України, міжнародних та міждержавних угод, обов'язкове посилання на них під час розкриття питань, які того потребують;

Відповідь на питання білета оцінюється на «добре», якщо:

- порівняно з відповіддю на найвищий бал не зроблено розкриття хоча б одного з пунктів, указаних вище (якщо він явно потрібний для вичерпного розкриття питання);

- при розкритті змісту питання в цілому правильному за зазначеними вимогами, зроблено значні помилки.

Відповідь на питання білета оцінюється на «задовільно», якщо:

Додаток Б

Лекція ( приклад)

Дата: 25.02.2010р.

Спеціальність: Фінанси

Тема: ‘’Фінансова санація підприємств’’

Мета:

- освітня – ознайомити студентів з механізмом здійснення фінансової санації підприємств;

- виховна – сприяти вихованню почуття відповідальності при підготовці до занять;

- розвиваюча – сприяти розвитку критичного ставлення до подій та логіки мислення.

Наочність: статистичні дані.

Міжпредметні зв’язки:

- фінанси підприємств (’’Фінансова санація та банкрутство підприємств’’);

- організація та ефективність реструктуризації підприємств (’’Об’єктивна обумовленість реструктуризації підприємств ’’).

Хід лекції:

  1. Організаційний момент:

Добрий день студенти. Будь ласка зніміть верхній одяг і витріть дошку. Зараз перевіримо присутніх.

  1. Вступ Актуалізація опорних знань студентів

Давайте пригадаємо деякі основні поняття, які будуть потрібні в ході сьогоднішньої лекції. Скажіть будь ласка:

  1. Що означає в перекладі з латинської термін ’’санація’’?

Термін ’’санація’’ в перекладі з латинської означає оздоровлення.

2. Дайте спрощене визначення санації.

Санація – це сукупність заходів, що дозволяють попередити банкрутство підприємства.

3. Дайте визначення поняттю фінансова криза.

Фінансова криза – це фаза розбалансованої діяльності підприємства та обмежених можливостей впливу його керівництва на фінансові відносини.

4. Як поділяють фінансову кризу за її тривалістю?

За тривалістю фінансова криза може бути короткочасна і затяжна.

5. Назвіть можливі причини фінансової кризи.

Причини фінансової кризи:

- зовнішні (високий рівень інфляції, зміни в законодавстві, політична нестабільність, спад в економіці в цілому тощо);

- внутрішні (низький рівень управління, недоліки у виробничій сфері, помилки в інвестиційній політиці тощо).