
- •Хід уроку:
- •1.Привітання.
- •2. Установка на увагу і активність учнів на уроці.
- •2. Заповнення віконця спостережень.
- •1.Давайте розгадаємо ребус:
- •2. Оголошення теми і мети уроку.
- •3. Ознайомлення учнів з планом роботи на уроці та етапами його проведення.
- •1. Колективний розгляд ситуацій.
- •2. Робота в групах. Ситуація розмірковування.
- •3. Робота з дошкою.
- •Vі. Фізкультхвилинка
- •Vіі. Закріплення і осмислення знань.
- •Vііі. Узагальнення і систематизація знань.
- •1. Гра «Закінчи речення». Метод «Кубування».
- •4. Хвилинка – цікавинка. Вправа «Чарівна скринька».
- •2. Оцінювання ( вербальне )
Тема: Людина – частина живої природи. Необхідні умови для життя людини.
Неповторність кожної людини. (у підр. с.38-40; у зошиті с.18)
Мета: формувати в учнів уявлення про людину як частину живої природи, про особливість і неповторність
кожної особи; встановити подібність і відмінність між людиною та твариною. Розвивати увагу, па-
м’ять, спостережливість, уміння спілкуватися, уміння аналізувати і порівнювати та узагальнювати.
Виховувати гуманне ставлення до всього живого, любов до рідних.
Обладнання: ребус, картки для індивідуальної роботи, «Лотерея спостережень», смайлики, скринька з
люстерком, сигналки.
Тип уроку: урок формування і засвоєння нових знань і вмінь.
Форма проведення: урок-самопізнання
Хід уроку:
І. Організація класу.
1.Привітання.
Добрий день, сьогодні урок «Я і Україна» буду проводити я. Звати мене Гнна Сергіївна. Хочу щоб ви були на уроці активні, допитливі, працьовиті, уважні, чемні і щоб наш урок був пошуковим, цікавим,творчим, навчальним і в цьому я вам допоможу.
2. Установка на увагу і активність учнів на уроці.
Усі сідаймо тихо, діти,
домовляймось не шуміти
На уроці не дрімати,
нові знання здобувати.
- З яким настроєм ви налаштовані на роботу? Продемонструйте сигналками настрою.
(діти демонструють свій настрій сигналками настрою)
- А запорукою успіху є усмішка. Тож передайте свою усмішку один одному, мені, поверніться до наших гостей, подаруйте їм. Адже усмішка прикрашає обличчя і підвищує настрій.
- Слідуюче завдання, виберіть одну із букв прикріплених на дошці і підберіть відповідно на цю букву слово, „яким я хочу бути на уроці”.
П – пильним, працьовитим
Л – ласкавим, люблячим, логічним
А – активним
Н – найрозумнішим, найуважнішим, найшвидшим.
ІІ. Хвилинка календаря
- Зазирнувши до «віконечка природи». Адже люди, щоб глибше розуміти навколишній світ здавна спостерігали за ним. Ось і ми підіб'ємо підсумки спостережень за день.
1. Бесіда
- Яке сьогодні число, місяць?
- Яка температура повітря ?
- Який стан неба?
- Чи є сьогодні опади?
- Чи є сьогодні вітер ? Опишіть, який він ?
- Які зміни спостерігаються в рослинному світі ?
- Які зміни спостерігаються в тваринному світі?
- Яку сезонну роботу виконують люди в селі?
- Яку сезонну роботу виконують люди в місті?
Прикмети :
23 жовтня - Лампі (Євлампій) . На Лампі роги місяця кажут в ту сторону, звідки бути вітрам: якщо на Євлампія роги місяця на північ (північ) - бути швидкої зими, сніг ляже посуху; якщо на полудень (південь)-швидкої зими не чекай, буде бруд та сльота до самої Казанської (4 листопада), осінь снігом не вмиється, в білий кафтан не нарядили.
2. Заповнення віконця спостережень.
Щодня ми спостерігаємо за змінами які відбуваються навколо нас, і вчимося фіксувати їх у своїх календарях спостережень.
- Заповніть календар погоди у зошитах.
ІІІ Актуалізація чуттєвого досвіду
Отже, щоб глибше зрозуміти навколишній світ, ми повинні за ним спостерігати.
Прослухайте вірш і скажіть про що в ньому йдеться:
Хай живуть квiти, метелики, звірі.
Хай дарують нам птахи пісеньки щирі.
Хай сонечко лагідне для тебе сміється.
Хай радіє весь світ, що природою зветься.
Про що цей вірш ?
Назвіть предмети живої природи, неживої.
Сьогодні я вас запрошу у цікавий світ природи.
ІV Мотивація пізнавальної діяльності. Повідомлення теми і мети.
1.Давайте розгадаємо ребус:
«Лю
’
а -
’’’ тина
’’ої
п
’’
роди.»
(кожне прочитане слово-ребус прикріплюю внизу під ребусом)
(Людина - частина живої природи)