- •Урок № 24
- •Опис та ініціалізація масиву
- •Розв’язки завдань
- •Розв’язки завдань
- •Тема: Практична робота “Програми з масивами”
- •Р озв’язки завдань
- •Тема: Алгоритми сортування
- •Ров’язки завдань
- •Тема: Практична робота “Впорядкування масивів”
- •Тема: Вказівники, динамічні змінні й масиви
- •Задача 2
- •Тема: Багатовимірні масиви
- •Звільнення пам'яті
- •Знаходимо індекс останнього від’ємного елементу
- •Якщо від’ємного елементу немає, змінна l вкаже на перший елемент масиву
Розв’язки завдань
Задача № 1
#include <iostream.h>
#include <conio.h>
#include <stdlib.h>
int main()
{
int a[30];
randomize();
for (int I=0; I<30; I++) a[I]=random(100);
int k=0;
for ( I=0; I<29; I++)
if (a[I]!=a[29]) k++;
cout<<”k=”<<k<<”\n”;
getch ();
return 0;
}
Задача № 2
#include <iostream.h>
#include <conio.h>
#include <stdlib.h>
int main()
{
int a[20]; int x; cin>>x;
randomize();
for (int I=0; I<20; I++) a[I]=random(50);
for(I=0; I<20; I++)
if (a[I]==x) break;
if (I==20) cout<<”yes”<<”\n”;
else cout<<”no”<<endl;
getch ();
return 0;
}
Задача № 2 варіант 2
#include <iostream.h>
#include <conio.h>
#include <stdlib.h>
int main()
{
int a[20]; int x; cin>>x;
randomize();
for (int I=0; I<20; I++) a[I]=random(50);
I=0;
While (I<20 && a[I]!=x) {I++;}
if (I==20) cout<<”yes”<<”\n”;
else cout<<”no”<<endl;
getch ();
return 0;}
Задача № 3
#include <iostream.h>
#include <conio.h>
#include <stdlib.h>
int main()
{ int a[25];
randomize ();
for (int I=0; I<25; I++) a[I]=random(100)-50;
cout<<”-“<<endl;
for ( I=0; I<25; I++)
{if (a[I]<0) cout<<a[I]<<” “;
cout<<endl;}
cout<<”+“<<endl;
for ( I=0; I<25; I++)
{if (a[I]>0) cout<<a[I]<<” “;
cout<<endl;}
getch (); return 0;
}
Урок № 26
Тема: Практична робота “Програми з масивами”
Мета:
Розвиток навичок роботи у середовищі програмування
Розвиток навичок аналізу та локалізації помилок
Формування самостійності
Тип: Розвиток навичок
Обладнання:
Лєхан С. А. Інформатика. С++. Спецкурс 10-12 клас. с.85
Картки “Одновимірні масиви”
Епіграф “Роботи швидко – це робити повільні кроки без зупинок між ними” /народна мудрість/
Хід уроку
№ |
Етап уроку |
Діяльність учителя |
Діяльність учнів |
1 |
Організаційний момент |
Оголошення теми та плану уроку. Мотивація. Критерії оцінювання:
|
Записують у зошит |
2 |
Самостійна практична робота
|
Спостереження. Надання допомоги в разі необхідності. Перевірка виконання завдань |
Розв’язування задач та їх реалізація.
|
3 |
Домашнє завдання |
Розв’язати завдання іншого варіанту |
Записати в зошит Запитання по виконанню завдань |
Варіант № 1
В одномірному масиві дійсних чисел обчислити
|
Варіант № 2
В одномірному масиві дійсних чисел обчислити
|
Варіант № 3
В одномірному масиві цілих чисел обчислити
|
Варіант № 4
В одномірному масиві цілих чисел обчислити
|
Варіант № 5
В одномірному масиві дійсних чисел обчислити
|
Варіант № 6
В одномірному масиві дійсних чисел обчислити
|
Варіант № 7
В одномірному масиві цілих чисел обчислити
|
Варіант № 8
В одномірному масиві дійсних чисел обчислити
|
Варіант № 9
В одномірному масиві дійсних чисел обчислити
|
Варіант № 10
В одномірному масиві дійсних чисел обчислити
|